Bug la Gheata

Raporteaza un bug si noi vom incerca sa fixam problema ! Multumim .
Locked
[VIP]Odyn
Posts: 106

Bug la Gheata

Post by [VIP]Odyn » Sun Aug 17, 2014 4:15 pm

Numele meu;[VIP]Odyn
Denumirea bugului:Achizitionarea unui itm mai devreme.
Manifestare bug:Desi scrie pe ea ca o poti pune de la nivelul 120,o poti pune si de la nivelul 60+
Dovada:Image
Gravitatea:NU este una foarte mare,dar este un bug pe server si trebuie remediat.
Remedierea;Nu stiu..
Last edited by [VIP]Odyn on Mon Aug 18, 2014 1:51 pm, edited 1 time in total.

xRockBoy
Posts: 107

Re: Bug la Gheata

Post by xRockBoy » Sun Aug 17, 2014 4:45 pm

Merge pusa si de la level 15 :roll: .
Image

Aly
Posts: 14

Re: Bug la Gheata

Post by Aly » Mon Aug 18, 2014 10:17 pm

[VIP]Odyn wrote:Numele meu;[VIP]Odyn
Denumirea bugului:Achizitionarea unui itm mai devreme.
Manifestare bug:Desi scrie pe ea ca o poti pune de la nivelul 120,o poti pune si de la nivelul 60+
Dovada:Image
Gravitatea:NU este una foarte mare,dar este un bug pe server si trebuie remediat.
Remedierea;Nu stiu..
Scuză-mă că mă bag,dar bug-ul acesta era și pe vechiul client .. tu acum l-ai observat? :lol: :lol:

User avatar
[VIP]3s3
Posts: 528

Re: Bug la Gheata

Post by [VIP]3s3 » Tue Aug 19, 2014 3:23 pm

Odyn, în sfârşit ai reuşit să "achiziţionezi" prima ta armura de gheaţă. Spre dezamăgirea ta şi probabil a mai multor playeri ai aflat că e bugată. Acea armură se poate pune de la lvl 1 (nu 60+ sau 15+) şi este bug din cauza apărării prea mari (3000 apărare)
P.S: Aceeaşi problemă şi cu Luciferul.
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!
Image
ImageImageImage
Image

[VIP]Odyn
Posts: 106

Re: Bug la Gheata

Post by [VIP]Odyn » Tue Aug 19, 2014 8:18 pm

Stiu ca se paote pune de la lv 1 *prietene* mi-am dat lv la vrajala pentru a arata ca e bug.In deosebire de tine,eu am raportat bugul nu am tinut pentru mine :)

xRockBoy
Posts: 107

Re: Bug la Gheata

Post by xRockBoy » Wed Aug 20, 2014 3:49 am

[VIP]Odyn wrote:Stiu ca se paote pune de la lv 1 *prietene* mi-am dat lv la vrajala pentru a arata ca e bug.In deosebire de tine,eu am raportat bugul nu am tinut pentru mine :)
Ok, greseala mea, de la level 1 merge pusa (si ucigatorul de la level 15. . am incurcat) dar sa revenim. . si fifty stie de acest "bug", este de cand era clientul vechi :) deci stai linistit ca a mai fost raportat probabil pe primul forum al metinului.
Image

User avatar
[VIP]3s3
Posts: 528

Re: Bug la Gheata

Post by [VIP]3s3 » Wed Aug 20, 2014 8:26 pm

A, şi dacă vă întrebaţi care este "REMEDIUL BUGULUI" eu cred ca ar trebui să se scadă apărarea. 320 - 350 ar fi în regulă (cred) :?
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!
Image
ImageImageImage
Image

xRockBoy
Posts: 107

Re: Bug la Gheata

Post by xRockBoy » Mon Sep 01, 2014 1:20 pm

[VIP]Geo wrote:Pai de acest "bug" la gheata nu se plange nimeni , fiindca playerii nemod , care vor sa creasca , o folosesc pentru a nu fi omorati de mobi . Apararea mare e pentru PVM (pentru a evita damage-ul mare primit de catre mobi), iar la PVP de asta se folosesc armuri cu aparare mica (pentru a evita damage-ul mare primit de catre alti playeri) .
Du-te tu in padure la inceput nu zic mai departe :)) cu gheata.
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Bug la Gheata

Post by [VIP]Adinna » Sun Mar 22, 2015 11:45 am

Nu ştiu voi, dar eu una consider foarte util bugu'..
De ce? pentru că până la urmă e 70% PVP şi 30% PVM! Nu 50%-50% sau mai ştiu eu..
Aşa că, la ce să se chinuie playerii să crească? Nu zic că e foarte uşor de crescut, dar unii nu au moduri, deci le e cam greu la început.. mna.
Măcar un ajutor să primească şi ei, nu? :lol:
Image

User avatar
[VIP]Geo
Posts: 896
Location: DnB
Contact:

Re: Bug la Gheata

Post by [VIP]Geo » Sat Apr 04, 2015 2:51 pm

[VIP]Geo wrote:Pai de acest "bug" la gheata nu se plange nimeni , fiindca playerii nemod , care vor sa creasca , o folosesc pentru a nu fi omorati de mobi . Apararea mare e pentru PVM (pentru a evita damage-ul mare primit de catre mobi), iar la PVP de asta se folosesc armuri cu aparare mica (pentru a evita damage-ul mare primit de catre alti playeri) .
Am explicat de cand eram [VIP], asta e tot.

T/C.
Image

Locked