Adică Bug?

Raporteaza un bug si noi vom incerca sa fixam problema ! Multumim .
Locked
User avatar
Anime4Fun
Posts: 48

Adică Bug?

Post by Anime4Fun » Sat Jul 14, 2018 4:13 pm

► Numele tău de caracter:[Dn]Anime
► Denumire Bug : Doamne Ajută
► Manifestare Bug:Ăăăă,mă dă afară dp server.
► Dovada :Linie
► Gravitatea Bug-ului:Medie
► Remediere(dacă şti):IDK

►Poveste:Păi acu' o lună mi-am luat 3 ore de jai că am folosit bug (ăla cu taisu' dă la sura).Cu toate că m-am lăsat ''puţin'' timp de metin ,un amic mi-a recomandat să mă ''reapuc'' de acest mirobolant server ..după ce m-am hotărât să revin pe acest joc,BAM...descarc jocul,BAM intru' la login,BAM bag ID si PW şi HOP am intrat pă' cont,apăs tasta ''ENTER'' după care imi apare bara aia de incărcare ''LOADING'',după ce stau 5-8 secunde până se incarcă complet bara aia,mă bagă inapoi la login (Hai că poate e un bug).Intru pe site şi intru' pe contul meu la caractere şi dau pă chestia aia de pe care scrie [Deblocare] urmat de un mesaj dubios:''Caracterul «[Dn]Anime» a fost teleportat cu succes in prima Hart�. Dac� asta nu merge, v� rug�m daţi ieşire joc şi aşteptaţi puţin. Apoi �ncercaţi din nou.'',astept 10-20 de minute,iar repet tot procesul ăla cu loginu' ,după ce intru' pe caracter spamez ''Enter'' ,imi bagă bara de incărcare după care in 2-3 secunde apar acolo la inceput in map 1 albastrii urmat de mesajul ăla şi mai dubios:''Jucătorul cu numele [Dn]Anime a fost eliberat'' după care imi dă' rekt ''---/---- a fost condamndat la inchisoare 95305898 de secunde'' (Sau cum era scris acel mesaj).Cu login direct nu merge,cu deblocare nu merge,hai că extrag iar folderul cu metinu' că poate a ratat PC-ul un fisier sau ceva de pe acolo,BĂ...nici asa nu merge..DUPĂ 30 de minute imi dau seama că trebuie să scriu ceva pe forum să mă ajute şi pe mine careva cu grad să imi scot caracterul de acolo.....Sfârsit.

1-0 Româna,mulţumesc şi Doamne ajută.DAAA BĂĂ,oare se poate să scap de BUGU' ăsta dacă unu' din membrii cu grad imi scoate temporar ''Secundele de jail'' ca mai apoi să imi dea inapoi cele 3 ore de inchisoare?Probabil că asa scap de bug şi toată lumea-i fericită cu lacrimi pe obraji .

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Adică Bug?

Post by [Diva]Diabla » Sat Jul 14, 2018 4:41 pm

da, ai primit unjail. Sa imi zici daca ai rezolvat

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Adică Bug?

Post by [GM]Lexx » Sat Jul 14, 2018 5:46 pm

Salut.
Este bug pe CH 99, si nu poți intra pe acel CH.
Mapa de jail, fiind pe CH 99, este bugată și odată cu ea și caracterul tău aflat pe acel CH!
Degeaba ai incercat tu cu "Debugare caracter" de pe site sau STAFF-UL cu "7 secunde jail" pentru că nu poți intra pe caracter. (Pentru ați scoate jailul tot trebuie să te duci 7 secunde in jail, si se formează bug-ul), iar pe CH99 e bug...

Singura rezolvare este un reboot la server!
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Adică Bug?

Post by [Diva]Diabla » Sat Jul 14, 2018 5:52 pm

da..i-am spus si asta..

User avatar
Anime4Fun
Posts: 48

Re: Adică Bug?

Post by Anime4Fun » Sat Jul 14, 2018 6:27 pm

[VIP]Lexx wrote:Salut.
Este bug pe CH 99, si nu poți intra pe acel CH.
Mapa de jail, fiind pe CH 99, este bugată și odată cu ea și caracterul tău aflat pe acel CH!
Degeaba ai incercat tu cu "Debugare caracter" de pe site sau STAFF-UL cu "7 secunde jail" pentru că nu poți intra pe caracter. (Pentru ați scoate jailul tot trebuie să te duci 7 secunde in jail, si se formează bug-ul), iar pe CH99 e bug...

Singura rezolvare este un reboot la server!
Am auzit la unu' că Who nu a mai intrat de 2 săptămâni,practic stau cu contu' blocat alte 2 săptămâni de acum inainte?:))
Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Adică Bug?

Post by [Diva]Diabla » Sat Jul 14, 2018 7:33 pm

nu stim cand se va da reboot..

Giovany69
Posts: 93

Re: Adică Bug?

Post by Giovany69 » Sat Jul 14, 2018 7:33 pm

da :lol: :lol: :lol:

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Adică Bug?

Post by [Diva]Diabla » Sun Jul 15, 2018 10:20 am

Problema rezolvata
T/C!

Locked