Schimb ch

Raporteaza un bug si noi vom incerca sa fixam problema ! Multumim .
Locked
BabaYaga
Posts: 2

Schimb ch

Post by BabaYaga » Tue Feb 10, 2015 6:15 pm

► Nume tau de caracter: Wladislav
► Denumire Bug : Neafisare ch
► Manifestare Bug: De fiecare data dupa ox sau dupa teleportare v1, clientul te duce ch1. Problema este ca el imi arata ch3.
► Dovada :Image
► Gravitatea Bug-ului: Minora
► Remediere(daca sti):

User avatar
[VIP]Angel
Posts: 39

Re: Schimb ch

Post by [VIP]Angel » Tue Feb 10, 2015 6:33 pm

Asta nu mi se pare un lucru foarte important si daca mergi in mapele de la Tiffiny tot ch 1 te duce cand iesi de acolo , sau cand vizitezi puscaria te duce tot ch 1 ( si cred ca iti arata ca esti ch 3 pentru ca de de acolo ai plecat in mapele respective )
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Schimb ch

Post by [VIP]Adinna » Wed Feb 11, 2015 11:56 am

Iniţial, dacă eşti ch2/3, şi te duci pe ch99, când vei ieşii de acolo te duci AUTOMAT ch1 !
De la OX mereu se iese în map1-ch1 !
Nu văd importanţa acestui bug, până la urmă pe ch1 ai mai multe oportunităţi să faci afaceri, să stai cu alţi playeri.. sau poţi schimba ch-ul foarte uşor dând '' Logout ''..
Mno..
Mulţumim totuşi de observaţie !
Să mai vedem păreri .
Image

[Lady]Bia

Re: Schimb ch

Post by [Lady]Bia » Sat Mar 14, 2015 12:18 pm

Şi din punctul meu de vedere ar trebui să fie reparat . O să aduc această problemă în discuţie.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Schimb ch

Post by [GM]Lexx » Wed Apr 08, 2015 5:12 pm

[MISS]Adinna wrote:Iniţial, dacă eşti ch2/3, şi te duci pe ch99, când vei ieşii de acolo te duci AUTOMAT ch1 !
De la OX mereu se iese în map1-ch1 !
Nu văd importanţa acestui bug, până la urmă pe ch1 ai mai multe oportunităţi să faci afaceri, să stai cu alţi playeri.. sau poţi schimba ch-ul foarte uşor dând '' Logout ''..
Mno..
Mulţumim totuşi de observaţie !
Să mai vedem păreri .
:arrow: Nici mie nu mi se pare un bug asa de rau , dar pentru cine nu are PC prea performant, datorita lagului din map1 s-ar putea sa aiba probleme...
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
xMireel
Posts: 119

Re: Schimb ch

Post by xMireel » Thu Apr 09, 2015 12:29 pm

UbisoftXD wrote:
[MISS]Adinna wrote:Iniţial, dacă eşti ch2/3, şi te duci pe ch99, când vei ieşii de acolo te duci AUTOMAT ch1 !
De la OX mereu se iese în map1-ch1 !
Nu văd importanţa acestui bug, până la urmă pe ch1 ai mai multe oportunităţi să faci afaceri, să stai cu alţi playeri.. sau poţi schimba ch-ul foarte uşor dând '' Logout ''..
Mno..
Mulţumim totuşi de observaţie !
Să mai vedem păreri .
:arrow: Nici mie nu mi se pare un bug asa de rau , dar pentru cine nu are PC prea performant, datorita lagului din map1 s-ar putea sa aiba probleme...
Da` bine voi 2 ca aveti pc performante rau. Poate ca acei playeri au si ei dar nu cred ca v-ar placea sa va dea map1 si sa fiti omorati de n ori pana ajungeti in cerc si poate ca acei playeri vor sa se bata si de aceea stau pe ch2/3 .
DIn punctul meu de vedere ar trebui reparat acest bug daca se poate repara.
Image

User avatar
[LADY]Bella
Posts: 1093
Location: Neverland Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Contact:

Re: Schimb ch

Post by [LADY]Bella » Tue Apr 14, 2015 5:58 pm

xMireel wrote:Da` bine voi 2 ca aveti pc performante rau. Poate ca acei playeri au si ei dar nu cred ca v-ar placea sa va dea map1 si sa fiti omorati de n ori pana ajungeti in cerc si poate ca acei playeri vor sa se bata si de aceea stau pe ch2/3 .
DIn punctul meu de vedere ar trebui reparat acest bug daca se poate repara.
da,ar trebui reparat însă atunci când te teleportează de la ox nu te dă în mijlocul map 1 unde să poţi muri imediat ! Te dă intr-o - zonă de pace - (cercul mic) de unde poţi schimba foarte liniştit/ă ch-ul
Image - Răzv ♥
»»»Iubesc aproapele, da' nu-l iubesc prea tare.
Că-ntr-o zi mă va răni și-am auzit că doare .
[preluat de la Mădă Şmk ]

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Schimb ch

Post by [VIP]Sophieee » Tue Apr 21, 2015 1:59 am

[LADY]Bella wrote: da,ar trebui reparat însă atunci când te teleportează de la ox nu te dă în mijlocul map 1 unde să poţi muri imediat ! Te dă intr-o - zonă de pace - (cercul mic) de unde poţi schimba foarte liniştit/ă ch-ul
Vedeţi cine ştie ? :lol:
În legătură cu problema , nu cred că este aşa majoră . .
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[VIP]Geo
Posts: 896
Location: DnB
Contact:

Re: Schimb ch

Post by [VIP]Geo » Sun Jun 07, 2015 12:06 pm

Nu este cine stie ce, asa este pe orice server. E un fel de "bug", nu prea grav. T/C !
Image

Locked