Salut!

Intreaba-ne si noi iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil!
Impartaseste o problema cu noi pentru a incerca sa o rezolvam!
[VIP]Admir
Posts: 2298

Salut!

Post by [VIP]Admir » Sun Jul 16, 2017 9:34 pm

viewtopic.php?f=9&t=22856

Am si eu o intrebare. Parerile-s bine venite.

Un vip ca sa primeasca ban permanent trebuie sa dea 3 kick'uri.

Primul kick - Ban 3 zile.
Al 2-lea kick - Ban 7 zile.
Al 3-lea kick - Ban Permanent.

Un membru staff ca sa primeasca ban permanent ce trebuie sa faca?

Va spun eu, nimic. E aproape imposibil sa primesti ban permanent ca si Staff daca nu dai 3 kick'uri.

Ai voie sa dai un player afara de la event, ai voie sa refaci o runda la event cand vrei tu pe motive absolut de rahat, ai voie sa dai mute cui vrei tu, ai voie sa tragi la tine pe cine vrei tu, ai voie sa dai warp pe cine vrei tu, ai voie sa urmaresti pe cine vrei tu, ai voie sa injuri pe cine vrei tu atata timp cat tai o litera din cuvantul obscen, ai voie sa dai t/c pe forum cui vrei tu, ai voie sa dai avertisment cui vrei tu, ai voie sa dai jail cui vrei tu, ai voie sa pui interdictie la event cui vrei tu... Stiti de ce? Pentru ca oricum o sa vorbeasca Adina cu ei si nu o sa se mai repete.

Astia ce plm tre' sa faca sa ia ban ca nu inteleg. Imi zice si mie cineva ce tre' sa faca (asa grav) un membru staff ca sa primeasca ban? Ca de sanctiuni de cacat si " o sa vorbesc cu el " cred ca s-a saturat toata lumea.

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Salut!

Post by [Diva]Diabla » Sun Jul 16, 2017 9:45 pm

daca te ajuta cu ceva eu am avut ban
iar pentru comenzi applicate ai nevoie de dovada

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Salut!

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jul 16, 2017 10:00 pm

[MISS]Diabla wrote:daca te ajuta cu ceva eu am avut ban
iar pentru comenzi applicate ai nevoie de dovada
tu ai cerut ban ip ca să te avanseze, n-avem ce să-ți cerem ție, ne așteptăm la orice din partea ta


ONtopic: cea mai mare porcărie runda aia refăcută, un SINGUR player nu a dat răspunsul, îți dai seama ce influențat a fost sărăcuțul? dacă dădea ăla răspunsul la secunda 7 când n-au răspuns jumătate din concurenți, mai ziceam, dar așa...să fim puțin realiști :roll: refaceți rundele în prostie, oameni buni, vreți corectitudine ptr un singur player, refaceți o rundă la care, să zicem, ieșeau doi playeri ca să puneți altă întrebare să iasă 5. DAR HAI SĂ FIM CORECȚI, NU?
Passe, passe, passera, la dernière restera

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Salut!

Post by [VIP]Admir » Sun Jul 16, 2017 10:04 pm

[MISS]Diabla wrote:daca te ajuta cu ceva eu am avut ban
iar pentru comenzi applicate ai nevoie de dovada
Stiu, dar sunt unii care au fost iertati de N' ori, si in general sunt aia care li se trece cu vederea raspunsurile din reclamatii si felul in care se apara. Cum poti sa spui ca s-au derutat playerii care deja au dat raspunsul inainte ca x player sa dea raspunsul pe chat... Cat de absurd poate sa fie raspunsul asta :lol: si care e logica. Pai daca stau 30 de minute in reclamatii Staff, strang 30 de link'uri in care s-a trecut cu vederea sanctiunea. Vreau sa stiu in afara de abuz de COMENZI fara dovada, care sunt motivele pentru care un membru staff poate sa primeasca ban permanent.

[VIP]Sophie wrote: ONtopic: cea mai mare porcărie runda aia refăcută, un SINGUR player nu a dat răspunsul, îți dai seama ce influențat a fost sărăcuțul? dacă dădea ăla răspunsul la secunda 7 când n-au răspuns jumătate din concurenți, mai ziceam, dar așa...să fim puțin realiști :roll: refaceți rundele în prostie, oameni buni, vreți corectitudine ptr un singur player, refaceți o rundă la care, să zicem, ieșeau doi playeri ca să puneți altă întrebare să iasă 5. DAR HAI SĂ FIM CORECȚI, NU?[/b]
Stai boss ca e greu cu logica, vad ca sunt unele cazuri in care pana si Adina uita de logica, zici ca face favorizari sa mor eu... oare?

Din moment ce pe forum nu se precizeaza decat ca inculpatul primeste sanctiune, vreau si eu alt exemplu de runda pe refacuta pe acelasi motiv. Daca nu exista vreau si eu daca nu te superi Adina, sa imi spui si mie cum ai ajuns la concluzia ca nimic nu e gresit. Ca pana la urma reclamatiile si t/c'urile nu se d-au pe motiv ca " Asa cred eu/ Eu nu vad nimic gresit " . Mergem pe un regulament stabilit, de care ne folosim atunci cand este nevoie, daca ceva nu se incadreaza acolo, incercam cel putin sa facem unele legaturi, incat sa ne apropiem de el, nu sa facem modificari.

Scrie clar pe forum ca toti suntem egali, in caz ca nu stia cineva ce inseamna, se refera la faptul ca toti putem avea dreptate, si gradul nu ne confera intelepciune, logica de gandire etc etc si alte chestii de care se face abuz datorita lui.

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Salut!

Post by [Diva]Diabla » Sun Jul 16, 2017 10:20 pm

se gasesesc, inactivitate, furt.. etc

aia123
Posts: 41

Re: Salut!

Post by aia123 » Sun Jul 16, 2017 10:52 pm

kizev o facut bn ca o refacut runda, eu am fost influentat de raspunsu dp chat :( dac' nu refacea nu castigam

User avatar
[PvP]UpBaBY
Posts: 77

Re: Salut!

Post by [PvP]UpBaBY » Sun Jul 16, 2017 10:57 pm

Refaci runda pentru un raspuns pe chat , e de cacat , dar aparent unii il vad ca "un gest frumos" de tandrete , iubire si fericire care aduce primavara in inimile tuturor playerilor evenimentului si sunt bine venite astfel de rahaturi la fiecare eveniment. Felicitari , foarte bine gandit. Vin cu 2 conturi la un event si daca nu stiu intrebarea dau rasp pe chat sa puna alta ca mna , poate o stiu.

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Salut!

Post by [VIP]Admir » Sun Jul 16, 2017 11:07 pm

[MISS]Diabla wrote:se gasesesc, inactivitate, furt.. etc
Da, dar prostia si incompetenta nu... csf, si pe asta o suporta playerii.
aia123 wrote:kizev o facut bn ca o refacut runda, eu am fost influentat de raspunsu dp chat :( dac' nu refacea nu castigam
:lol: :lol: :lol:
[PvP]UpBaBY wrote:Refaci runda pentru un raspuns pe chat , e de cacat , dar aparent unii il vad ca "un gest frumos" de tandrete , iubire si fericire care aduce primavara in inimile tuturor playerilor evenimentului si sunt bine venite astfel de rahaturi la fiecare eveniment. Felicitari , foarte bine gandit. Vin cu 2 conturi la un event si daca nu stiu intrebarea dau rasp pe chat sa puna alta ca mna , poate o stiu.
Ai zis bine, la urmatorul eveniment, particip dupa alt cont, iar dupa VIP stau map1 si dau raspunsurile pe strigat! Sa vedem ce se intampla, sa vezi ca nu se mai repeta nici o runda si reclamatia mea ramane tot asa. Apoi o faceti o modificare in regulament, Admir ramane cu reclamatia facuta, si cei care gresesc li se sterg pacatele pe motiv ca n-a fost regulament pentru asa ceva. Inteligent! Mai va mirati de ce se lasa lumea de Steel, ce plm sa faca pe un server ca asta.

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Salut!

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jul 16, 2017 11:28 pm

Păi fii atent că dacă dai răspunsul de pe un cont cu care nu ești la event nu se reface runda, altă perlă oferită de mr kizev, că de ce să ne luăm după ăla dacă nu e la event???
Passe, passe, passera, la dernière restera

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Salut!

Post by [VIP]Admir » Sun Jul 16, 2017 11:35 pm

[VIP]Sophie wrote:Păi fii atent că dacă dai răspunsul de pe un cont cu care nu ești la event nu se reface runda, altă perlă oferită de mr kizev, că de ce să ne luăm după ăla dacă nu e la event???
Da ma, cam prosti noi. Nu ne dam seama ca ala e vip si e pe invizibil la event... Dar ce sa vezi? Ala e in map1, si or sa suga peleu ca n-are ce sa faca. Si pe urma nu se vor mai repeta rundele o baga e aia " nu repet eu runda ca da unu raspunsul pe chat "

" E cu totul altceva " stiu, pe metinul asa oricum totul e asa cum e, dar daca faci ceva e cu totul altceva, iar regulamentul e bine facut, dar atunci cand se incalca, regulamentul e de vina, dar nu e problema ca se modifica repede in favoarea lor. E greu sa ii intelegi ma :lol:.

Locked