Ce se petrece?

Intreaba-ne si noi iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil!
Impartaseste o problema cu noi pentru a incerca sa o rezolvam!
[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Admir » Thu Jun 21, 2018 8:28 pm

E pe moarte toată comunitatea.

jake
Posts: 338

Re: Ce se petrece?

Post by jake » Thu Jun 21, 2018 8:46 pm

rezolvare :

prostii scosi afara din staff (majoritatea)
bagati drq v7 ala sau cat e odata
investiti macar 20% din donatiile alea unor yt-beri cu niste abonati decenti (poate sa i platiti sa faca o serie ceva pe aici, chiar merita jucat serveru)

cp veau gm

Telenovela
Posts: 65

Re: Ce se petrece?

Post by Telenovela » Fri Jun 22, 2018 1:07 am

Nu se mai cauta sv de genu' asta . Nu e vina staffului , ca sv e invechit .
Ba ce sa faca staffu ? Daca nu sunt playeri? Cu ce e vina staffului ?

1.Sv e invechit , nimic nou sa te atraga .
2. Stafful nu are nicio vina , nicio legatura ca nu is playeri.
3. e mai multa activitate pe forum decat pe joc.

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Ce se petrece?

Post by [Diva]Diabla » Fri Jun 22, 2018 10:38 am

[VIP]Thor wrote:Ce sa zic man, ai dreptate. Diabla e interesata ce vârstă au ăștia, nicidecum ca nu-s playeri noi, dar ma rog...
Ea dacă vede 50-51 de playeri la ea sunt destui.
Si revenind la un aspect asupra unei posibile repopulari, Preturile!! Astea frate au determinat scăderea și "Ne atractivitatea" Serverului, preturi mari la itm, imposibilitatea de a dona paysafe(60% din playerii online plătesc paysafe/paypal".
Sa se mai reducă prețurile, si nu ma refer la reducerile alea "URIASE" de B.F. Ma refer la reduceri substanțiale, gen un mod 50 sa fie 3 euro, unu 60 3.50 s.a.m.d
Eu zic ca este o mare posibilitate sa se repopuleze. Încetați sa mai fiți ipocriți unii (știi tu pisi la cine ma refer)
nu am spus pentru mine ca sunt destui, eu fac reclama serverului de fiecare data cand pot.
si preturile da, poate ar putea sa se adauge itm noi la un pret mai mic, gen, aici sunt PRO

Desyre
Posts: 5

Re: Ce se petrece?

Post by Desyre » Mon Jul 02, 2018 8:25 pm

Avand in vedere ca joc pe serverul asta din 2011/2012 ( nu mai stiu sigur), as putea sa-mi dau cu parerea, cred.
Salut, in primul rand sunt un jucator vechi de metin2 Steel, pe vremea cand jucam eu Steel erau foarte multi jucatori modati/nemodati, dar erau in regula(50%/50%), cu timpul au inceput sa se fure de pe server.
Nu vreau sa ma laud dar la timpul meu eram cel mai bun ninja nemodat, si chiar si cei cu itm modate nu dadeau chiar asa mult damage.
Acum e imposibil sa joci fara a dona.
Un server "particular" de felul lui.
N-ai ce-i face, cum a spus si Hades "nu le poti lu-a itm-le modate pe care au fost platite".
Serverul nu o sa mai creasca datorita faptului ca nu toti sunt dispusi sa doneze(asta e primul motiv).
Cu implementarea modurilor bancare nu am mai putut tine pasul cu playerii modati, de asta m-am si lasat o vreme.
Acum vreau sa ma reapuc fiindca mi s-a facut dor de acest server, o sa vad ce s-a mai facut pe server sa imi refac itm de la 0 si o sa revin cu edit, pana atunci bafta.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Ce se petrece?

Post by [GM]Lexx » Mon Jul 02, 2018 8:49 pm

Desyre wrote:Avand in vedere ca joc pe serverul asta din 2011/2012 ( nu mai stiu sigur), as putea sa-mi dau cu parerea, cred.
Salut, in primul rand sunt un jucator vechi de metin2 Steel, pe vremea cand jucam eu Steel erau foarte multi jucatori modati/nemodati, dar erau in regula(50%/50%), cu timpul au inceput sa se fure de pe server.
Nu vreau sa ma laud dar la timpul meu eram cel mai bun ninja nemodat, si chiar si cei cu itm modate nu dadeau chiar asa mult damage.
Acum e imposibil sa joci fara a dona.
Un server "particular" de felul lui.
N-ai ce-i face, cum a spus si Hades "nu le poti lu-a itm-le modate pe care au fost platite".
Serverul nu o sa mai creasca datorita faptului ca nu toti sunt dispusi sa doneze(asta e primul motiv).
Cu implementarea modurilor bancare nu am mai putut tine pasul cu playerii modati, de asta m-am si lasat o vreme.
Acum vreau sa ma reapuc fiindca mi s-a facut dor de acest server, o sa vad ce s-a mai facut pe server sa imi refac itm de la 0 si o sa revin cu edit, pana atunci bafta.
Te salută Lexx, poate mă știi, poate nu, dar țin să îți transmit un bun revenit pe la noi, sper să mă cauți pe joc, să vorbim : [VIP]Lexx !
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

jake
Posts: 338

Re: Ce se petrece?

Post by jake » Mon Jul 02, 2018 9:29 pm

[VIP]Lexx wrote:
Desyre wrote:Avand in vedere ca joc pe serverul asta din 2011/2012 ( nu mai stiu sigur), as putea sa-mi dau cu parerea, cred.
Salut, in primul rand sunt un jucator vechi de metin2 Steel, pe vremea cand jucam eu Steel erau foarte multi jucatori modati/nemodati, dar erau in regula(50%/50%), cu timpul au inceput sa se fure de pe server.
Nu vreau sa ma laud dar la timpul meu eram cel mai bun ninja nemodat, si chiar si cei cu itm modate nu dadeau chiar asa mult damage.
Acum e imposibil sa joci fara a dona.
Un server "particular" de felul lui.
N-ai ce-i face, cum a spus si Hades "nu le poti lu-a itm-le modate pe care au fost platite".
Serverul nu o sa mai creasca datorita faptului ca nu toti sunt dispusi sa doneze(asta e primul motiv).
Cu implementarea modurilor bancare nu am mai putut tine pasul cu playerii modati, de asta m-am si lasat o vreme.
Acum vreau sa ma reapuc fiindca mi s-a facut dor de acest server, o sa vad ce s-a mai facut pe server sa imi refac itm de la 0 si o sa revin cu edit, pana atunci bafta.
Te salută Lexx, poate mă știi, poate nu, dar țin să îți transmit un bun revenit pe la noi, sper să mă cauți pe joc, să vorbim : [VIP]Lexx !
wow da cn esti u ma de ar trebui sa te stie ?????
never sga lexc

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Admir » Mon Jul 02, 2018 9:41 pm

Desyre wrote:Avand in vedere ca joc pe serverul asta din 2011/2012 ( nu mai stiu sigur), as putea sa-mi dau cu parerea, cred.
Salut, in primul rand sunt un jucator vechi de metin2 Steel, pe vremea cand jucam eu Steel erau foarte multi jucatori modati/nemodati, dar erau in regula(50%/50%), cu timpul au inceput sa se fure de pe server.
Nu vreau sa ma laud dar la timpul meu eram cel mai bun ninja nemodat, si chiar si cei cu itm modate nu dadeau chiar asa mult damage.
Acum e imposibil sa joci fara a dona.
Un server "particular" de felul lui.
N-ai ce-i face, cum a spus si Hades "nu le poti lu-a itm-le modate pe care au fost platite".
Serverul nu o sa mai creasca datorita faptului ca nu toti sunt dispusi sa doneze(asta e primul motiv).
Cu implementarea modurilor bancare nu am mai putut tine pasul cu playerii modati, de asta m-am si lasat o vreme.
Acum vreau sa ma reapuc fiindca mi s-a facut dor de acest server, o sa vad ce s-a mai facut pe server sa imi refac itm de la 0 si o sa revin cu edit, pana atunci bafta.
Uite vedeti? Ea cum poate sa gândească astfel si voi Nu? Exact asta am spus si eu. Nu poti tine pasul cu playerii vechi oricât de mult si dona.

User avatar
[VIP]Andru
Posts: 523
Location: Voi fi cel mai bun tată vitreg

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Andru » Wed Jul 04, 2018 1:23 am

Fac o lista cu cine sa-mi manance p*la (vii si morti - lasati si nelasati)

SilenT
Bia
Strenti
Dany
Dream
Manacow
Lorena
Vali
Hiromitsu
LL
Kleine/Costin
Shiroe
3s3
JustMe
xAleks
Angel
DeLaBanda
DioSpace
oBoto
DroG / Haze/ Taz
Caraza
Kujer cuier asta, shkl shakira
Kenvello / mTzY
xPretty - zis si - xPizdy - zis si - Ronak
Zabu
Rey
aLdreaQ
Akai
Deper
SlowLy
oPapadiie

Admire, tu sa mi-o mananci ca mi-ai scos peri albi :)) asa ca-ntre prieteni. Nu vorbesc la (caterinca)

important e ce scrie in paranteza.
:lol:

Hai noroc, ca lista poate suferi modificari ulterioare.

T/C, mersi anticipat !
"Și-și freacă fofoloanca live pe chat de zici că-i balalaică, pentru un căcat de like, bă, mai că v-aș duce pă toți la Bălăceanca, bă taică." - Maestrul Cedry2k

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Admir » Wed Jul 04, 2018 7:49 am

[VIP]Andru wrote:Fac o lista cu cine sa-mi manance p*la (vii si morti - lasati si nelasati)

SilenT
Bia
Strenti
Dany
Dream
Manacow
Lorena
Vali
Hiromitsu
LL
Kleine/Costin
Shiroe
3s3
JustMe
xAleks
Angel
DeLaBanda
DioSpace
oBoto
DroG / Haze/ Taz
Caraza
Kujer cuier asta, shkl shakira
Kenvello / mTzY
xPretty - zis si - xPizdy - zis si - Ronak
Zabu
Rey
aLdreaQ
Akai
Deper
SlowLy
oPapadiie

Admire, tu sa mi-o mananci ca mi-ai scos peri albi :)) asa ca-ntre prieteni. Nu vorbesc la (caterinca)

important e ce scrie in paranteza.
:lol:

Hai noroc, ca lista poate suferi modificari ulterioare.

T/C, mersi anticipat !
:lol: :lol: eu nu pot sa fac o listă d-asta ca nu ma lasa sufletul :lol: dur, foarte dur.

Locked