[INFORMATIV]Unde cresc pana la lvl 250?

Intreaba-ne si noi iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil!
Impartaseste o problema cu noi pentru a incerca sa o rezolvam!
Post Reply
User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

[INFORMATIV]Unde cresc pana la lvl 250?

Post by [Diva]Diabla » Fri Sep 07, 2018 1:06 am

am făcut un mic *tutorial* prin care să vă spun(acum mă adresez începătorilor) unde se poate creşte până la 250.

Seturile PvM le aveţi aici :

- viewtopic.php?f=8&t=8918
- viewtopic.php?f=8&t=8923

Iar ghidul aici : viewtopic.php?f=8&t=8925

Să începem .

★ Începutul !

-> până la level 30 creştem la câini,după care mergem în oraş şi ne facem skillurile G & ne cumpărăm arme şi armuri specifice levelului.
-> de la 30 până la 60 creştem în map2 (având pe toate accesoriile,inclusiv pe armă şi armură la 6/7 - TARE ÎMPOTRIVA MONŞTRILOR),eu de obicei cresc în următoarea zonă,deoarece consider că sunt mai mulţi mobi :

-> de la level 60 până la level 80-90-100,depinde dacă-s ratele on,creştem în v2 (folosind bonusurile de pe primul set,în caz că nu rezistaţi doar cu cele 6/7)
-> de la level 80-90-100 până la 120 creştem în v4/v5

★ Avansăm...

-> de la level 120 până la 128 (nu puteţi face level 127,vă dă direct 128) vom creşte în mapa de 120,pe care o găsim la Tiffiny în fiecare map1 :


★ Suntem mai şmecheri -> bun,de aici facem ceva nou : folosim un bug . (deoarece este permis,din câte ştiu eu) Astfel că urmăm următorul traseu :

-> ne mutăm în regatul galben (folosind ţinctura)
-> mergem map1 yellow şi folosim teleporterul,alegând prima mapă ( Zona Breslei ) :
-> vom fi teleportaţi în mapa de 250 de unde vom creşte până la levelul maxim .

Sper că am explicat destul de clar ce şi cum,iar dacă aveţi vreo nelămurire/vreun lucru de obiectat puteţi să o/î

Depistare și dezactivare :

➊ Task Manager,locul în care se găsește cel mai des un keylogger. Cel mai des întâlnit keylogger este „ardamax” iar numele procesului este „akl.exe” sau „ardamax keylogger”. Dacă găsiți un astfel de proces, înseamnă că pc-ul vostru rulează keylogger.
➋ Run și după tastați „msconfig” , intră apoi pe tab-ul startup de la msconfig , unde sunt niște căsuțe bifate iar în dreapta numele unor aplicații. Acele „aplicații” reprezintă programele care sunt deschise odată cu windows-ul. Apoi scriem pe GOOGLE numele acelor aplicații ca să ne informăm , în momentul în care găsim ceva în neregulă dezactivăm.
➌ Install/Remove tools , aceasta fiind o aplicație unde apar keyloggerele . Verificați acele programe și dezinstalațile.
➍ Intrăm iar în run , tastăm „regedit” , apoi dăm CTRL+F și scriem keylogger/akl/ardamax. Aveți mare grijă ce ștergeți, orice modificare greșită din regedit va schimba modul de funcționare al programelor instalate , respectiv funcționarea windowsului.

Securitate :

✖ Pentru securitate vă recomand să țineți FireWall-ul mereu ON , nu descărcați niciodată fișierele pe care nu le cunoașteți/hack-uri/executabile de pe site-uri neoficiale/patch-uri , etc.
✖ Dacă vine un individ/ă la voi din senin și vă roagă să-i dați id-ul de email cu motivul că vă dă hack/poze/fișiere, odată ce vedeți că e .exe înseamnă că e keylogger sau poate fi blindat.
✖ Pentru securitate vă mai recomand și „Avast Free Antivirus” , un antivirus gratuit și foarte bun.

Notă :

✘ Vreau să vă informez (pe majoritate dintre voi , poate știți deja )că mai există și alte metode de spart conturi fără keylogger/scamming, etc. . Există atacuri de tip „xxs” , care odată ce ai dat click pe un link cu acest tip de script (la prima vedere părând inofensiv : o imagine, un text, etc. ) , odată accesat fură cookies , având posibilitatea să-ți acceseze email-ul.
✘ Pentru siguranță vă recomand :
⇨ Firefox , pentru a evita astfel de atacuri.
⇨ Există scripturi care fură și parole salvate la logare, vă recomand să dați restore la history cât mai des.

Dacă știați deja , îmi pare rău de deranj , dacă nu , mă bucur că v-am ajutat.

sursa: xPretty

Post Reply