nu merge metinul...

Intreaba-ne si noi iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil!
Impartaseste o problema cu noi pentru a incerca sa o rezolvam!
Locked
JustPlay
Posts: 8

nu merge metinul...

Post by JustPlay » Tue Jan 27, 2015 8:21 pm

...am jucat pe el o perioada fara probleme...apoi , ieri cand sa intru nu a mers, fisierul executabil fiind pus in carantina de anti-virus ca fiind infectat .. Trojan.Generic.12397049 ..... am reinstalat windowsul ca oricum trebuia..si l-am luat iar si face la fel..ce pot sa fac sa rezolv?

JustPlay
Posts: 8

Re: nu merge metinul...

Post by JustPlay » Tue Jan 27, 2015 8:34 pm

tin sa mentionez ca la clientul v4 am avut aceeasi problema... >.<...

[VIP]Time
Posts: 24

Re: nu merge metinul...

Post by [VIP]Time » Tue Jan 27, 2015 10:03 pm

Da.. asa vede antivirusul executabilul. Insa nu este un virus. Iti recomand sa il scoti din carantina si sa dezactivezi frewall-ul cat joci.
Image

JustPlay
Posts: 8

Re: nu merge metinul...

Post by JustPlay » Tue Jan 27, 2015 10:20 pm

totusi...am jucat mai bine de o luna pe el fara probleme legate de anti-virus...si brusc mi-l baga in carantina..

[MOD]Mistic

Re: nu merge metinul...

Post by [MOD]Mistic » Wed Jan 28, 2015 12:29 pm

Depinde de antivirus, intra la setarile antivirusului cauta "exceptii" -> "adauga exceptie" si selectez executabilul metinului.

JustPlay
Posts: 8

Re: nu merge metinul...

Post by JustPlay » Wed Jan 28, 2015 11:29 pm

nu am cum... am bitdefender licentiat 2014...nu ma luati in nume de rau dar la alte metinuri nu face asa... >.<

Flanker
Posts: 7

Re: nu merge metinul...

Post by Flanker » Thu Jan 29, 2015 5:55 am

JustPlay wrote:...am jucat pe el o perioada fara probleme...apoi , ieri cand sa intru nu a mers, fisierul executabil fiind pus in carantina de anti-virus ca fiind infectat .. Trojan.Generic.12397049 ..... am reinstalat windowsul ca oricum trebuia..si l-am luat iar si face la fel..ce pot sa fac sa rezolv?

renunta la antivirus definitiv sau daca nu doresti sa renunti atunci dezactiveazal pana joci, dar din pacate nu te va lasa in pace dupa cel vei activa la loc, eu zic sa renunti la antivirus pentru ca e o porcarie. in mare parte ele sunt folosite de catre companii mari pentru protejarea datelor atat al clientilor cat si cele personale. decizia iti apartine bafta

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: nu merge metinul...

Post by [VIP]Adinna » Sat Feb 14, 2015 7:54 pm

viewtopic.php?f=15&t=6455 !

Pentru alte întrebări , fă un alt topic sau dă-mi PM pe joc dacă nu ţi-a mers !
T/C !
Image

Locked