Intrebare Sura

Intreaba-ne si noi iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil!
Impartaseste o problema cu noi pentru a incerca sa o rezolvam!
Locked
Alexutz
Posts: 8

Intrebare Sura

Post by Alexutz » Mon Feb 09, 2015 11:05 am

Salut.Am un caracter sura si am o intrebare. Mi-am facut set full sura, magie, sabie, 6/7:rez sura, si problema este ca sura BM nu imi ia Dmg dar unii sura AM, dintr-o risipire ma omoara. Ce bonusuri trebuie pentru rezistenta AM?

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Intrebare Sura

Post by [VIP]Adinna » Mon Feb 09, 2015 11:56 am

Sura ce folosesc skilluri de tip A.M. au mereu bug la risipirea magiei . . Ăla e ' bugu' suprem ' , cum s-ar zice . Iei dmg cu ăla oricâtă apărare ai avea . . Sfatu' meu , nu pune la 6/7 tare sura, ci PV . . + şansă de apărare împotriva atacului sura . Din cele 6 accesorii poţi pune doar pe 5 apărare sura , pentru a se forma un procentaj de 100% , exact ca la modurile cu rezistenţe rase . . Mno . Totuşi , un sura NEMOD nu te poate omorâ dintr-o risipire . . doar cei mod .
Pe armă ai piatră cu rezistenţă la pagubă competenţei ? Aia te ajută ;) , fără aia . . . degeaba .
Aia e cheia + pv ca să rezişti .
Dar mno , a fost doar o sugestie , acum faci cum crezi , deşii îţi spun că majoritatea care utilizează acele pietre nu mai prea au probleme .


Baftă! ;]
Image

User avatar
[VIP]Geo
Posts: 896
Location: DnB
Contact:

Re: Intrebare Sura

Post by [VIP]Geo » Mon Feb 09, 2015 9:21 pm

Alexutz wrote:Salut.Am un caracter sura si am o intrebare. Mi-am facut set full sura, magie, sabie, 6/7:rez sura, si problema este ca sura BM nu imi ia Dmg dar unii sura AM, dintr-o risipire ma omoara. Ce bonusuri trebuie pentru rezistenta AM?
Pai si tu ai spus ca ai magie , si e normal ca un sura BM sa nu-ti dea damage pe nici un skill , avand in vedere ca sura BM e ca si samanul , ai rezistenta la magie , ai de toate (impotriva la sura BM si saman ma refer) . Pentru risipa nu exista un bonus care sa o anuleze de tot , doar sa o faci sa dea mai putin (sa primesti mai putin damage) . Asta poti face plusandu-ti "Piatra de Lumina" , ca ea fiind +0 , n-o sa te ajute mai deloc , tre' s-o faci +6 (e cam greu cu suvenirele demonului de la +5 la +6 , dar reusesti tu , esti baiat descurcaret) . Si inca ceva ce te-ar putea ajuta este "Bratara oase de dragon" care-ti ofera si ea 30% rezistenta la paguba competenta (aceasta bratara se pune acolo unde este si "Masca Emotiei" , nu-i tocmai o bratara , sper ca intelegi) . La 6/7 pune-ti inteligenta si rezistenta la sura , pentru ca daca-ti pui bonusuri tot de aparare o sa iesi in minus cu atacul si e mai bine cum ti-am zis . Iti faci itemele full cu 4k PV pe toate care intra si te-ai scos . Poti pune PV si rezistenta la sura la 6/7 dar pe aproximativ 3-4 iteme sa zicem , sa nu-ti pierzi din atac .
Image

[Lady]Bia

Re: Intrebare Sura

Post by [Lady]Bia » Tue Feb 10, 2015 12:44 am

[SGA]Geo wrote:Pai si tu ai spus ca ai magie , si e normal ca un sura BM sa nu-ti dea damage pe nici un skill , avand in vedere ca sura BM e ca si samanul , ai rezistenta la magie , ai de toate (impotriva la sura BM si saman ma refer) . Pentru risipa nu exista un bonus care sa o anuleze de tot , doar sa o faci sa dea mai putin (sa primesti mai putin damage) . Asta poti face plusandu-ti "Piatra de Lumina" , ca ea fiind +0 , n-o sa te ajute mai deloc , tre' s-o faci +6 (e cam greu cu suvenirele demonului de la +5 la +6 , dar reusesti tu , esti baiat descurcaret) . Si inca ceva ce te-ar putea ajuta este "Bratara oase de dragon" care-ti ofera si ea 30% rezistenta la paguba competenta (aceasta bratara se pune acolo unde este si "Masca Emotiei" , nu-i tocmai o bratara , sper ca intelegi) . La 6/7 pune-ti inteligenta si rezistenta la sura , pentru ca daca-ti pui bonusuri tot de aparare o sa iesi in minus cu atacul si e mai bine cum ti-am zis . Iti faci itemele full cu 4k PV pe toate care intra si te-ai scos . Poti pune PV si rezistenta la sura la 6/7 dar pe aproximativ 3-4 iteme sa zicem , sa nu-ti pierzi din atac .
Răspuns primit ! T/C!

Locked