[Owner]Fifty&[ADM]Disayer

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
justm3333
Posts: 3

[Owner]Fifty&[ADM]Disayer

Post by justm3333 » Sat Aug 23, 2014 7:50 pm

reclamant-Justm3
reclamat-stafful superior al Metin2Steel([Owner]Fifty&[ADM]Disayer

in primul rand un sfat de la mine pt fostii mei indragiti playeri(nu mai faceti reclamatii in aceasta asa numita sectiune RAPORTARE STAFF ca le faceti degeaba,nu o sa va ia nimeni in seama.daca a.ti observat in momentul in care eu am parasit acest server m.au urmat si alti cativa membri staff [MISS]Madi,[SGA]Hard,[MISS]Bekka printre putini care nu erau plini de gradul lor si se aflau in staff pt a fi alaturi de voi playerii.
Am facut aceasta reclamatie pt ca am vazut ca iar e plin forumul de reclamatii pt asa numita [DIVA]Bia(D-zeul Metin2Steel) si aici vin cu reclamatia contra iubitului vostru [Owner]Fifty 1 om de o mare valoare care si.a oprit in Staff numai oamenii de mare valoare cei care i.au adus playeri pe server,i.au mentinut playeri pe server, i.au scapat forumul de reclame s.a.m.d si ma refer la [DIVA]Bia,[MISS]Amy,iubitul Yako etc,iar pe noi astia care il trezeam noapte din somn il injuram ii devastam forumul ne.a dat la o parte,1 om de mare valoare nu am ce zice,stima Fifty.iar acum adevaratul motiv pt care eu am parasit acest server si nu am mai putut fi alaturi de voi.din cate am inteles multi playeri au aflat chiar de la Fifty ca a.si fi fost banat pt ca am facut comert de iteme cu alte servere,chiar te rog fifty sa vad si eu aceasta dovada,nu inteleg de ce nu ai spus adevaratul motiv,stii prea bn de la ce a plecat banarea mea,de la faptul ca ai bagat totii copii in staff iar serverul care odata aduna 1500 d playeri online zilnic a ramas doar la 250-300 maxim online zilnic.stii prea bn ca dupa cearta pe care eu am avuto cu [MISS]Izzy pt ca dadea mute permanent pt orice tu ai decis ca in loc sa o pedepsesti pe ea mi.ai luat mie comanda de ban,dupa acea ma intrebi ca daca mai vreau sa fiu banat,nu stiu la ce raspuns te.ai fi asteptat de l mn:),totusi eu ma consider barbat si am onoare spre deosebire de altii.am facut aceasta reclamatie ca sa aflati toti motivul banari mele pt ca multi ma intreaba pe skype de ce am fost banat si de ce nu ma mai intorc inapoi,imi pare rau ca nu mai sunt alaturi de voi dar eu nu pot lucra intr-un staff dezbinat asa cum are Metin2Steel.totul s.a stricat de cand in staff au fost bagati Yako,[MISS]Bia,[MISS]Amy si tovarasa mea [MISS]Izzy si cu asta am incheiat.cu stima al vostru fost [SGM]Just.rog moderatorii care m.au cunoscut sa nu stearga acest topic sa il vada totii playerii.ms

AuschwitZ
Posts: 5

Re: Stafful superior Metin2Steel

Post by AuschwitZ » Sat Aug 23, 2014 8:09 pm

Adevarat Just, nu numai tu ai spus asta si alti playeri "" serverul o ia la vale '' Bine le facea Hades, acuma toti copii de clasa a 10 [ Da Twist, la tine ma refer ] au grad de SGM. De la 1000+ player la maxim 200. Cand jucam in 2012 serverul era full in toate mapele. Acuma doar "smecherii cu tupeu si cativa playeri care incearca sa reziste pe server. Felicitari ADM ati izgonit oameni de care serverul avea nevoie si ati pastrat uscaturile.

[VIP]Jus1Me
Posts: 184

Re: Stafful superior Metin2Steel

Post by [VIP]Jus1Me » Sat Aug 23, 2014 10:00 pm

Mare dreptate ai Just, sa stii ca ti se simte lipsa aici, si pe mine ma apuca rasul cand ma gandesc la acest "frumos" staff si cate problemea am avut cu el, cel putin la mine in cele 3 donati care leam facut 3 probleme au fost, cate una la fiecare donatie ca sa se imparta bine toata treaba, la prima problema zic si eu "lasa ca fiecare om greseste" la a 2 si la a 3 la fel, dar cand ai probleme nu e nimeni sa te ajute, chipurile la cat lam sunat pe Thor si am vorbit si ne-am tot certat am primit rapunsul "ca o sa vorbesc cu Fifty si o sa iti dau un raspuns" si au trecut ceva luni de atunci si inca mai astept raspuns-ul si stiu ca orcum nu o sa vina. Totusi ma bucur ca inca mai sunt in staff-ul asta 1-2 persoane care te mai ajuta cat de cat.

Eu sincer nu raportez pe nimeni ca stiu ca degeaba o fac nu se va lua in considerare, cum nu sa luat nici pana acum, imi vad de treaba mea si respect regulanentul care e.

User avatar
[VIP]3s3
Posts: 528

Re: Stafful superior Metin2Steel

Post by [VIP]3s3 » Sat Aug 23, 2014 10:29 pm

Potoliţi-vă că nu e chiar aşa . . .
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!
Image
ImageImageImage
Image

AuschwitZ
Posts: 5

Re: Stafful superior Metin2Steel

Post by AuschwitZ » Sat Aug 23, 2014 10:32 pm

3s3 nu e asa? te-ai apucat tarziu de M2S, daca vedeai sv in 2012 si sa il compari cu ce este acum iti vine sa plangi,,,

[VIP]Nyght
Posts: 66
Location: Mangalia.
Contact:

Re: Stafful superior Metin2Steel

Post by [VIP]Nyght » Sun Aug 24, 2014 12:29 am

Dupa parerea mea servarul nu mai este ca inainte eu joc pe servar de 2 ani (un an player simplu si un an [VIP]),marea problema a servarului nu este doar staful sunt si modurile,inainte era 2-3 playeri pe mapa care avea mod dar acuma sunt peste 50 de modati,playeri nedonatori nu au nici o sansa impotriva lor,si de cand sa bagat clasamentul playeri au inceput sa paraseasaca servarul.Imi amintesc cand nu erau atatia modati cum ne bateam pentru dinti de orc/limbi de broasca/globuri si level,dar acuma nu mai vezi pe nimeni,un alt motiv pentru care playeri parasec sevarul este evenimentele de exemplu ox,inainte era 3-4 pe zi,dar acuma nu am ami vazut nici unul,de cand sa facut ox cu premi de participare playeri vin doar pentru premium si cand vad ca nu se dau nu mai vin,mai bine nu se faceau.Si cand vine vorba de staff,uni dintre ei nici nu meritau sa aive acel grad,e simplu sa joci doar o luna si sa lom grad cu doar 300 de lei eu zic ca nu se merita sa dai atatia bani pentru un scris langa nume,din 9 [SGA],2-3 [SGM] si O [DIVA],dar cu gradul de [MISS] ce sa intamplat nu mai sunt fete pe servar,propun ca din 9 [SGA] sa ramana maxim 5 dar care sa fie activi,nu doar sa fie cu numele.Despre uni [VIP] care si au loat gradul doar ca sa se dea "smecheri" si sa injure ii sfatuiesc sa paraseasca servarul,daca ar fi sa aplicam regulamentul am ramane doar vreo 5-6 cu acest grad, eu pana acum am doar o pedeapsa si un averisment,dar alti care au loat mute de atatea ori lor de ce nu se aplica pedeapsa care scrie in regulament.Eu stiu daca ei grad te ti de acel grad (experienta pe oficial r....).
Ce as sugera noi asti care ne pasa ca de cat de servar sa incercam sa oprim aceasta evolutie neplacuta a servarului.

Il respect pe Just ca a avut curajul sa sparga gheata.

P.s. Scuzati micile greseli gramaticale.
Image

Image

[VIP]Nyght
Posts: 66
Location: Mangalia.
Contact:

Re: [Owner]Fifty&[ADM]Disayer

Post by [VIP]Nyght » Sun Aug 24, 2014 1:03 am

Uitati lista mea de prieteni de pe [VIP] si spuneti cine merita gradul.
Print : http://oi61.tinypic.com/2ro6o80.jpg
Image

Image

User avatar
[VIP]Seba.
Posts: 275
Contact:

Re: [Owner]Fifty&[ADM]Disayer

Post by [VIP]Seba. » Sun Aug 24, 2014 4:09 am

[SGM]Just,mai ajutat mult,nu doar pe mine, si pe alti playeri.Aproape toti playeri te respectau printre care si eu.De multe ori te lauda [ADM]Thor pe global ca erai activ .. :):)
Image
Image
Image

Puiut
Posts: 25

Re: [Owner]Fifty&[ADM]Disayer

Post by Puiut » Mon Aug 25, 2014 11:18 am

Adevarat Just , joc de pe la inceputul serverului ... erau pe server intr-o vreme 1000-1500 , nu incapeai map1 ,map 2 , era asa bine cu atatia playeri ... chiar si la donati erau coade de 90 playeri , dar de cand a venit DIVA ,Stefan si toti destepti astia , s-a dus in p... serveru , asta este ... just imi pare rau ca ai plecat erai un GM pe cinste merita-i chiar [ADM] .
Bafta

justm3333
Posts: 3

Re: [Owner]Fifty&[ADM]Disayer

Post by justm3333 » Mon Aug 25, 2014 12:37 pm

de parerea voastra ar fi trebuit sa tina cont Fifty atunci cand a avut anumite reactii dar se pare ca se adevereste zicala'banii ochiul dracului',totusi 1 calcul simplu si foarte logic 1 membru staff=300lei donatie,4-5 membri staff=1200-1500lei donatie,1 player cam cel mai amarat=40-60lei donatie dar 400-500 playeri l 40-60 lei donati=?????????,deci de cine ar fi trebuit sa tii Fifty de staff sau de playeri????calculeaza tu ca pe mn ma depaseste:)playerii ti.au plecat din cauza staffului pe care ai ales sa il faci,nu stiu cati playeri o sa le multumeasca uneia ca Bia Amy Yako in momentul in care sunt pedepsiti de catre ei si cu asta am spus multe,o pot confirma playerii pe care ii pedepseam si pe care ii faceam dupa sa inteleaga pedeapsa si ca se putea ajunge l mult mai rau.
am vzt mai sus 1 topic in care 1player se plangea ca nu se mai fac evente ox-uri cu premii de participare,ei bn eu faceam acele ox-uri chiar daca pe total erau anuntate ca sunt facute de alti membri staff,le puneam numele lor ca fiind cei care organizeaza eventul pt ca vroiam sa fim o familie si sa nu se simta diferenta intre noi,chiar daca ei nu aveau comanda vroiam sa se creada ca toti suntem egali si ca nici1 nu e mai presus sau mai cu mot dintre noi.in fine eu sper ca Steel sa redevina serverul care era odata si sa va vad ca sunteti bucurosi ca jucati din nou adevaratul Steel.bafta tuturor

Locked