La Inceput a fost....

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
[VIP]Taylor
Posts: 209
Location: KING MISTIC

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Taylor » Wed Mar 15, 2017 3:24 am

[MISS]Diabla wrote:cum se face ca mereu e stafful de vina? .. toti se scuza si acuza !
bun, a fost Silent S, toate bune si frumoase, se faceau sutele de reclame pe metine/ site-uri / facebook etc, si da chiar crestea nr playerilor dar daca topicul era facut atunci tot pe staff se dadea vina
bun, se cere creativitate ..s-au facut multe evente chiar frumoase si ghici ce : raportari peste raportari, am mai spus eu asta.. intrebi opinia publica: 3 din 5 iti spun OX iar ceilalti capitale
Nu tre' sa intrebi playerii de fiecare data ce event vor, tre' sa vii tu cu ceva nou si creativ, nu un ox sau intrebari ca s-au plictisit de ele + sunt castigate doar de anumiti playeri care deja le stiu pentru ca repetati intrebarile. Si nu te mai da tu sau restul din staff, mari activi, v-as baga raport de activitate saptamanal daca eram in locul lui Bogdan.
"Ei zic că toate-s la fel, de multe ori le dau dreptate
Până găsesc una bună şi mai bună că toate."
Image

User avatar
[SGA]Zohan.
Posts: 404

Re: La Inceput a fost....

Post by [SGA]Zohan. » Wed Mar 15, 2017 8:53 pm

Mare dreptate ,zau.
[VIP]Taylor wrote:So.. o luam frumos de la inceput, da server-ul are o involutie de mult timp, si acum sunt "gunoaie" in staff, nu le dau nume sa nu se creada importanti. Nu zic ca Bogdan nu are vina ca a tot amanat update-uri, s-o luam pe aia dreapta, am lucrat cu servere, am lucrat in 40K pe sursa, stiu cu ce se mananca implementarea de iteme, sisteme, python.. Un server de la 0, clean, daca ai o sursa stabila sau daca iti faci una il fac server bomba in 4-5 luni daca lucrezi 3-4 ore pe zi! De cand se pune problema de update la Steel? mai mult de 2 ani. Eu cand era SilenT S, si eram dispus sa va ajut v-a durut in pu*a, ba chiar s-au scos vorbe la Bogdan ca eu m-as fi laudat ca am facut clientul actual v5 :)). Acum nici cu sisteme si implementari nu o sa creasca cine stie ce, din cauza unor reslleri sistemele premium au ajuns free si sunt pe N servere deja. Daar, aici e si vina "staff-ului" de ca*at, ca voi astia de aveti 4 comenzi in plus fata de un [VIP], n-aveti pic de imaginatie, faceti evente ampulea, le repetati de 3-4 ori pe zi cu premii la fel, un server populat are nevoie de creativitate de la reclame pe fb/yt/etc pana la event-uri, da voi intrati 2-3 ore stati ba in camera de GM ba in map1, mai aveti si pretentii sa fie playeri, si Adino, nu am nimic cu tine.. da nu te mai scuza ca raspunzi tu la cereri unban, la reclamatii sau mai stiu eu ce, ca ce faci tu e apa de ploaie pe langa ce trebuie facut. Si sa va dau o idee la astia din staff cu grad mai mare Fifty/Who, aveti staff dat pe donatie de 300 lei ok, treaba voastra cum scoateti banii, da ce bine ar fi ca "staff-ul" asta luat pe 300 de lei sa fie pus la treaba zilnica pe langa eventele alea de 10 minute. Cum? Simplu! Vrei sa ramai cu grad? Faci frumos o medie de reclame zilnica! cu print-uri! daca nu le faci ai 0/3 warn-uri la 3/3 primesti [MOD] cu sansa de a avansa inapoi la staff, daca nu din nou la 3/3 primesti [VIP] la fel, cu sansa de a avansa prin activitatea in reclame!

Organizare in pu*a mea, dupa aveti pretentii de playeri, sau la o schimbare prin update. Degeaba s-ar face update daca "staff-ul" e incapabil!

User avatar
[VIP]Răzv
Posts: 379
Location: Micro Air of Texas.

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Răzv » Wed Mar 15, 2017 9:34 pm

[SGA]Zohan. wrote:Mare dreptate ,zau.
[VIP]Taylor wrote:So.. o luam frumos de la inceput, da server-ul are o involutie de mult timp, si acum sunt "gunoaie" in staff, nu le dau nume sa nu se creada importanti. Nu zic ca Bogdan nu are vina ca a tot amanat update-uri, s-o luam pe aia dreapta, am lucrat cu servere, am lucrat in 40K pe sursa, stiu cu ce se mananca implementarea de iteme, sisteme, python.. Un server de la 0, clean, daca ai o sursa stabila sau daca iti faci una il fac server bomba in 4-5 luni daca lucrezi 3-4 ore pe zi! De cand se pune problema de update la Steel? mai mult de 2 ani. Eu cand era SilenT S, si eram dispus sa va ajut v-a durut in pu*a, ba chiar s-au scos vorbe la Bogdan ca eu m-as fi laudat ca am facut clientul actual v5 :)). Acum nici cu sisteme si implementari nu o sa creasca cine stie ce, din cauza unor reslleri sistemele premium au ajuns free si sunt pe N servere deja. Daar, aici e si vina "staff-ului" de ca*at, ca voi astia de aveti 4 comenzi in plus fata de un [VIP], n-aveti pic de imaginatie, faceti evente ampulea, le repetati de 3-4 ori pe zi cu premii la fel, un server populat are nevoie de creativitate de la reclame pe fb/yt/etc pana la event-uri, da voi intrati 2-3 ore stati ba in camera de GM ba in map1, mai aveti si pretentii sa fie playeri, si Adino, nu am nimic cu tine.. da nu te mai scuza ca raspunzi tu la cereri unban, la reclamatii sau mai stiu eu ce, ca ce faci tu e apa de ploaie pe langa ce trebuie facut. Si sa va dau o idee la astia din staff cu grad mai mare Fifty/Who, aveti staff dat pe donatie de 300 lei ok, treaba voastra cum scoateti banii, da ce bine ar fi ca "staff-ul" asta luat pe 300 de lei sa fie pus la treaba zilnica pe langa eventele alea de 10 minute. Cum? Simplu! Vrei sa ramai cu grad? Faci frumos o medie de reclame zilnica! cu print-uri! daca nu le faci ai 0/3 warn-uri la 3/3 primesti [MOD] cu sansa de a avansa inapoi la staff, daca nu din nou la 3/3 primesti [VIP] la fel, cu sansa de a avansa prin activitatea in reclame!

Organizare in pu*a mea, dupa aveti pretentii de playeri, sau la o schimbare prin update. Degeaba s-ar face update daca "staff-ul" e incapabil!
+1, pentru că ce atrage peste tot sunt posturile pe care le poţi acumula prin activitate. Totuşi degeaba, nu este interes. :ugeek:
Rutina îmi dă teroare, de-aia îmi plac schimbările
Şi mă plictisesc uşor, de-aia schimb şi stările.

[VIP]Taylor
Posts: 209
Location: KING MISTIC

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Taylor » Wed Mar 15, 2017 11:04 pm

[VIP]Răzv wrote:
[SGA]Zohan. wrote:Mare dreptate ,zau.
[VIP]Taylor wrote:So.. o luam frumos de la inceput, da server-ul are o involutie de mult timp, si acum sunt "gunoaie" in staff, nu le dau nume sa nu se creada importanti. Nu zic ca Bogdan nu are vina ca a tot amanat update-uri, s-o luam pe aia dreapta, am lucrat cu servere, am lucrat in 40K pe sursa, stiu cu ce se mananca implementarea de iteme, sisteme, python.. Un server de la 0, clean, daca ai o sursa stabila sau daca iti faci una il fac server bomba in 4-5 luni daca lucrezi 3-4 ore pe zi! De cand se pune problema de update la Steel? mai mult de 2 ani. Eu cand era SilenT S, si eram dispus sa va ajut v-a durut in pu*a, ba chiar s-au scos vorbe la Bogdan ca eu m-as fi laudat ca am facut clientul actual v5 :)). Acum nici cu sisteme si implementari nu o sa creasca cine stie ce, din cauza unor reslleri sistemele premium au ajuns free si sunt pe N servere deja. Daar, aici e si vina "staff-ului" de ca*at, ca voi astia de aveti 4 comenzi in plus fata de un [VIP], n-aveti pic de imaginatie, faceti evente ampulea, le repetati de 3-4 ori pe zi cu premii la fel, un server populat are nevoie de creativitate de la reclame pe fb/yt/etc pana la event-uri, da voi intrati 2-3 ore stati ba in camera de GM ba in map1, mai aveti si pretentii sa fie playeri, si Adino, nu am nimic cu tine.. da nu te mai scuza ca raspunzi tu la cereri unban, la reclamatii sau mai stiu eu ce, ca ce faci tu e apa de ploaie pe langa ce trebuie facut. Si sa va dau o idee la astia din staff cu grad mai mare Fifty/Who, aveti staff dat pe donatie de 300 lei ok, treaba voastra cum scoateti banii, da ce bine ar fi ca "staff-ul" asta luat pe 300 de lei sa fie pus la treaba zilnica pe langa eventele alea de 10 minute. Cum? Simplu! Vrei sa ramai cu grad? Faci frumos o medie de reclame zilnica! cu print-uri! daca nu le faci ai 0/3 warn-uri la 3/3 primesti [MOD] cu sansa de a avansa inapoi la staff, daca nu din nou la 3/3 primesti [VIP] la fel, cu sansa de a avansa prin activitatea in reclame!

Organizare in pu*a mea, dupa aveti pretentii de playeri, sau la o schimbare prin update. Degeaba s-ar face update daca "staff-ul" e incapabil!
+1, pentru că ce atrage peste tot sunt posturile pe care le poţi acumula prin activitate. Totuşi degeaba, nu este interes. :ugeek:
Cum sa fie interes cand astia scapa de reclamatii prin stergere de topicuri, sau cand li se cer dovezi se da in pepeni, de aici si vechea mea idee, sa existe 1 sau 2 moderatori pe forum care ar putea sterge topicuri, restu sa fie bagati intr-un grup [STAFF] cu acces restrictionat, si sa se faca o arhiva de subiecte, ca toate mesajele sterse sa fie mutate automat acolo pentru a vedea cine face magarii sau nu, exista module in phpbb pentru asta.
"Ei zic că toate-s la fel, de multe ori le dau dreptate
Până găsesc una bună şi mai bună că toate."
Image

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Wed Mar 15, 2017 11:08 pm

Exista dar cine sa se ocupe?
Site-ul daca stai sa citesti ce scrie acolo zici ca e scris de un pusti de 10ani...
Image
Image

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by [GM]Lexx » Thu Mar 16, 2017 7:45 pm

Din păcate ăsta e adevărul...
Serverul moare dacă nu se întâmplă ceva nou...
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Sat Mar 18, 2017 9:48 am

[VIP]Lexx wrote:Din păcate ăsta e adevărul...
Serverul moare dacă nu se întâmplă ceva nou...
Tristuț. :(
Image
Image

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Thor » Wed Nov 18, 2020 1:05 am

Here we are THE PRESENT :)

User avatar
[VIP]Sophie
Posts: 424

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Sophie » Mon Dec 21, 2020 12:46 pm

ThorKida wrote:
Tue Mar 14, 2017 8:13 am
viewtopic.php?f=16&t=1611&start=10 Din cate vad eu involutia serverului a inceput din 2014 cu aparitia anumitor paraziti prin staff la fel de pupincuristi ca unii din zilele noastre, o distanta de aprox. 3. Ani in care serverul a ajuns de la 1000-2000 de playeri la impresionanta suma de maxim 100 de playeri in WeekEnd, ce putem face? Noi in afara de promovare ici si colo nu prea avem ce face insa Own. poate face mai mult de atat
Sv inca mai are sanse de a se ridica daca se renunta la MOD-uri sau cresterea bonusurilor pana la 30-35 ca si aia nemod sa faca cv, un client nou ar fii un refresh dar nu ar rezolva totul,schimbarea numelui serverului? Nu stiu ce consecinte ar aduce cu el. Curatarea "bijuteriilor" din staff care inca duc sv in jos .
Deci va invit la dezbateri sa spuneti si voi parerile si ideile voastre + nu vreau TC aici pana nu zic eu.
bun post
Image
Image
stay blessed

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Thor » Sun Jul 24, 2022 2:13 am

Fast Forward: Aparent am fost un ghicitor mistic ce a prezis viitorul :lol:

Post Reply