La Inceput a fost....

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Tue Mar 14, 2017 8:13 am

viewtopic.php?f=16&t=1611&start=10 Din cate vad eu involutia serverului a inceput din 2014 cu aparitia anumitor paraziti prin staff la fel de pupincuristi ca unii din zilele noastre, o distanta de aprox. 3. Ani in care serverul a ajuns de la 1000-2000 de playeri la impresionanta suma de maxim 100 de playeri in WeekEnd, ce putem face? Noi in afara de promovare ici si colo nu prea avem ce face insa Own. poate face mai mult de atat
Sv inca mai are sanse de a se ridica daca se renunta la MOD-uri sau cresterea bonusurilor pana la 30-35 ca si aia nemod sa faca cv, un client nou ar fii un refresh dar nu ar rezolva totul,schimbarea numelui serverului? Nu stiu ce consecinte ar aduce cu el. Curatarea "bijuteriilor" din staff care inca duc sv in jos .
Deci va invit la dezbateri sa spuneti si voi parerile si ideile voastre + nu vreau TC aici pana nu zic eu.
Image
Image

User avatar
[VIP]Adea
Posts: 1925
Location: ° ❥Designer✂️ °

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Adea » Tue Mar 14, 2017 8:29 am

Esti prost , daca nu vrei moduri arunca le sau fa shop cu ele , gt.

Up
Când poţi.. inspiră , când nu mai poţi expiră..
----------------------------------------

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Tue Mar 14, 2017 9:16 am

[VIP]Adea wrote:Esti prost , daca nu vrei moduri arunca le sau fa shop cu ele , gt.

Up
Era o idee tocmai de aceea v-am invitat sa aduceti voi cv in +...chiar nu vr nicio discutie "tensionata" cu absolut nimeni.

Inca astept ideile si propunerile voastre :D
Image
Image

Kizev
Posts: 1177

Re: La Inceput a fost....

Post by Kizev » Tue Mar 14, 2017 10:02 am

ThorKida wrote:
[VIP]Adea wrote:Esti prost , daca nu vrei moduri arunca le sau fa shop cu ele , gt.

Up
Era o idee tocmai de aceea v-am invitat sa aduceti voi cv in +...chiar nu vr nicio discutie "tensionata" cu absolut nimeni.

Inca astept ideile si propunerile voastre :D
Să se scoată modurile când din 6/7 se obtin bonusuri 100% + 150k pv? Ai logică? Serverul se poate repopula prin alte intermedii. Nu-s modatele de vină. Și ce treabă are stafful? Adevărat, e plin de "bijuterii", dar playerii se lasa din lipsă de ocupație, nu din cauza staffului.

User avatar
Marius01
Posts: 253

Re: La Inceput a fost....

Post by Marius01 » Tue Mar 14, 2017 11:17 am

[SGA]Kizev wrote:
ThorKida wrote:
[VIP]Adea wrote:Esti prost , daca nu vrei moduri arunca le sau fa shop cu ele , gt.

Up
Era o idee tocmai de aceea v-am invitat sa aduceti voi cv in +...chiar nu vr nicio discutie "tensionata" cu absolut nimeni.

Inca astept ideile si propunerile voastre :D
Să se scoată modurile când din 6/7 se obtin bonusuri 100% + 150k pv? Ai logică? Serverul se poate repopula prin alte intermedii. Nu-s modatele de vină. Și ce treabă are stafful? Adevărat, e plin de "bijuterii", dar playerii se lasa din lipsă de ocupație, nu din cauza staffului.
Aprob !
Dacă pe Bogdan l-ar mai interesa măcar 49% de server ar mai modifica câte ceva dar degeaba, Parcă trebuia să se bage client v6? [A]Adinna ce face cu GRADU ?? Inchide topicuri atât... nimic mai mult nu face !
Atunci pentru ce are acel GRAD ? Șanse la playerii vechi nu acordă, să-l sfătuiască pe Bogdan zi de zi nu face, să ajute intr-un fel serveru nu se bagă.
Dar ce face cu acel grad? Da ai dreptate aici Andrule 'Lipsă de ocupatie'.
De ce nu se bagă noi update-uri ? ca să poți avea ce face pe server, să vină playerii vechii/noi pe server, Cine mă cine ? Nu ii interesează pe nici unu, sper să se uite Adina/Who/Fifty la acest topic !
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Adinna » Tue Mar 14, 2017 12:09 pm

[VIP]Marius wrote: Dacă pe Bogdan l-ar mai interesa măcar 49% de server ar mai modifica câte ceva dar degeaba, Parcă trebuia să se bage client v6? [A]Adinna ce face cu GRADU ?? Inchide topicuri atât... nimic mai mult nu face !
Atunci pentru ce are acel GRAD ? Șanse la playerii vechi nu acordă, să-l sfătuiască pe Bogdan zi de zi nu face, să ajute intr-un fel serveru nu se bagă.
Dar ce face cu acel grad? Da ai dreptate aici Andrule 'Lipsă de ocupatie'.
De ce nu se bagă noi update-uri ? ca să poți avea ce face pe server, să vină playerii vechii/noi pe server, Cine mă cine ? Nu ii interesează pe nici unu, sper să se uite Adina/Who/Fifty la acest topic !


Scuză-mă că te contrazic.
Poate unii (chiar eu) avem un anumit program şi nu putem intra în fiecare seară, sau avem nişte probleme personale.
Doar pentru că nu stau în fiecare seară până-n creierii nopţii ON nu înseamnă că nu-mi dau interesul sau nu-mi fac treaba.
'' Închid topicuri '' . Eu zic să faci o diferenţă între a răspunde la reclamaţii / cereri unban şi a închide topicuri (aiurea).
De asemenea, răspund şi la mesaje pe telefon/wapp, chit că nu am nicio obligaţie în afara jocului să răspund ( ca să nu mai zic de skype )
De asemenea, ajut şi la recuperarea parolelor în caz că nu ştiai. Ştiu, Marius, ai fi vrut să fie cineva mai maleabil şi mai influenţabil cu grad, dar asta e , nu primim întotdeauna ce vrem. După cum am mai zis, când o persoană nu face ce vreţi voi, imediat începeţi a-i aduce acuzaţii sau a o judeca, dar încercaţi să vă vedeţi şi pe voi.
Şi lista ar putea continua, dar nu dau din casă, mai ales aici. Aşa că te rog frumos să te abţii sau măcar să cauţi argumente pentru afirmaţii. Mulţumesc.

Legat de topic, nu mi se pare ok ideea de a se scoate modatele. Şi nu, nu pentru că unii au donat pentru ele.. Că na, până la urmă au donat, s-au jucat cu ele, done.. Dar.. E ceva specific server-ului.. N-ar mai fi Steel fără moduri.
Image

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Tue Mar 14, 2017 12:14 pm

Daca Steel N-ar mai fii Steel fara moduri cum ar fii Steel fara playeri?
Cum este Steel cu atatea buguri?
Cum este cu itm vechi la evolutii?
Cum este cu anumiti membrii staff care te scarbesc?

Cum ar fii serverul Fara cele de mai sus ?
Eu zic ca fara cele de mai sus ar fii foarte Fain , ai avea playeri, ai avea Donatii , ai avea cu cine sa te joci am dreptate sau nu?
Image
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Adinna » Tue Mar 14, 2017 12:16 pm

ThorKida wrote:Daca Steel N-ar mai fii Steel fara moduri cum ar fii Steel fara playeri?
Cum este Steel cu atatea buguri?
Cum este cu itm vechi la evolutii?
Cum este cu anumiti membrii staff care te scarbesc?

Cum ar fii serverul Fara cele de mai sus ?
Eu zic ca fara cele de mai sus ar fii foarte Fain , ai avea playeri, ai avea Donatii , ai avea cu cine sa te joci am dreptate sau nu?

Ai şi tu dreptate, n-am zis că nu.. Da, rezolvarea bug-urilor, implementarea unor noi iteme.. ar fi foarte bine ( şi se lucrează la asta în momentul actual, nu zic mai multe ) ..
De staff.. mna. Nu comentez.
Image

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Tue Mar 14, 2017 12:20 pm

[A]Adinna wrote:
ThorKida wrote:Daca Steel N-ar mai fii Steel fara moduri cum ar fii Steel fara playeri?
Cum este Steel cu atatea buguri?
Cum este cu itm vechi la evolutii?
Cum este cu anumiti membrii staff care te scarbesc?

Cum ar fii serverul Fara cele de mai sus ?
Eu zic ca fara cele de mai sus ar fii foarte Fain , ai avea playeri, ai avea Donatii , ai avea cu cine sa te joci am dreptate sau nu?

Ai şi tu dreptate, n-am zis că nu.. Da, rezolvarea bug-urilor, implementarea unor noi iteme.. ar fi foarte bine ( şi se lucrează la asta în momentul actual, nu zic mai multe ) ..
De staff.. mna. Nu comentez.
Ma Adinna nu am nimic cu tine Tot respectul !
Ma fratilor din 2015 de cand joc tot aud Abureala asta
Vrei sa zici ca din 2015 se rezolva/ construieste alt client?
Serios ma? si un copill de 12 ani face un sv in max 1 luna Max.
Da eu aud asta din noiembrie 2015 WTF. deja e seaca fraza "Se lucreaza"
Cine sa mai creada asa cv? :) :lol:
Image
Image

[VIP]Taylor
Posts: 209
Location: KING MISTIC

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Taylor » Tue Mar 14, 2017 2:19 pm

So.. o luam frumos de la inceput, da server-ul are o involutie de mult timp, si acum sunt "gunoaie" in staff, nu le dau nume sa nu se creada importanti. Nu zic ca Bogdan nu are vina ca a tot amanat update-uri, s-o luam pe aia dreapta, am lucrat cu servere, am lucrat in 40K pe sursa, stiu cu ce se mananca implementarea de iteme, sisteme, python.. Un server de la 0, clean, daca ai o sursa stabila sau daca iti faci una il fac server bomba in 4-5 luni daca lucrezi 3-4 ore pe zi! De cand se pune problema de update la Steel? mai mult de 2 ani. Eu cand era SilenT S, si eram dispus sa va ajut v-a durut in pu*a, ba chiar s-au scos vorbe la Bogdan ca eu m-as fi laudat ca am facut clientul actual v5 :)). Acum nici cu sisteme si implementari nu o sa creasca cine stie ce, din cauza unor reslleri sistemele premium au ajuns free si sunt pe N servere deja. Daar, aici e si vina "staff-ului" de ca*at, ca voi astia de aveti 4 comenzi in plus fata de un [VIP], n-aveti pic de imaginatie, faceti evente ampulea, le repetati de 3-4 ori pe zi cu premii la fel, un server populat are nevoie de creativitate de la reclame pe fb/yt/etc pana la event-uri, da voi intrati 2-3 ore stati ba in camera de GM ba in map1, mai aveti si pretentii sa fie playeri, si Adino, nu am nimic cu tine.. da nu te mai scuza ca raspunzi tu la cereri unban, la reclamatii sau mai stiu eu ce, ca ce faci tu e apa de ploaie pe langa ce trebuie facut. Si sa va dau o idee la astia din staff cu grad mai mare Fifty/Who, aveti staff dat pe donatie de 300 lei ok, treaba voastra cum scoateti banii, da ce bine ar fi ca "staff-ul" asta luat pe 300 de lei sa fie pus la treaba zilnica pe langa eventele alea de 10 minute. Cum? Simplu! Vrei sa ramai cu grad? Faci frumos o medie de reclame zilnica! cu print-uri! daca nu le faci ai 0/3 warn-uri la 3/3 primesti [MOD] cu sansa de a avansa inapoi la staff, daca nu din nou la 3/3 primesti [VIP] la fel, cu sansa de a avansa prin activitatea in reclame!

Organizare in pu*a mea, dupa aveti pretentii de playeri, sau la o schimbare prin update. Degeaba s-ar face update daca "staff-ul" e incapabil!
"Ei zic că toate-s la fel, de multe ori le dau dreptate
Până găsesc una bună şi mai bună că toate."
Image

Post Reply