La Inceput a fost....

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
User avatar
[VIP]Al3x
Posts: 1220
Location: A♥A

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Al3x » Tue Mar 14, 2017 2:27 pm

[VIP]Taylor wrote:So.. o luam frumos de la inceput, da server-ul are o involutie de mult timp, si acum sunt "gunoaie" in staff, nu le dau nume sa nu se creada importanti. Nu zic ca Bogdan nu are vina ca a tot amanat update-uri, s-o luam pe aia dreapta, am lucrat cu servere, am lucrat in 40K pe sursa, stiu cu ce se mananca implementarea de iteme, sisteme, python.. Un server de la 0, clean, daca ai o sursa stabila sau daca iti faci una il fac server bomba in 4-5 luni daca lucrezi 3-4 ore pe zi! De cand se pune problema de update la Steel? mai mult de 2 ani. Eu cand era SilenT S, si eram dispus sa va ajut v-a durut in pu*a, ba chiar s-au scos vorbe la Bogdan ca eu m-as fi laudat ca am facut clientul actual v5 :)). Acum nici cu sisteme si implementari nu o sa creasca cine stie ce, din cauza unor reslleri sistemele premium au ajuns free si sunt pe N servere deja. Daar, aici e si vina "staff-ului" de ca*at, ca voi astia de aveti 4 comenzi in plus fata de un [VIP], n-aveti pic de imaginatie, faceti evente ampulea, le repetati de 3-4 ori pe zi cu premii la fel, un server populat are nevoie de creativitate de la reclame pe fb/yt/etc pana la event-uri, da voi intrati 2-3 ore stati ba in camera de GM ba in map1, mai aveti si pretentii sa fie playeri, si Adino, nu am nimic cu tine.. da nu te mai scuza ca raspunzi tu la cereri unban, la reclamatii sau mai stiu eu ce, ca ce faci tu e apa de ploaie pe langa ce trebuie facut. Si sa va dau o idee la astia din staff cu grad mai mare Fifty/Who, aveti staff dat pe donatie de 300 lei ok, treaba voastra cum scoateti banii, da ce bine ar fi ca "staff-ul" asta luat pe 300 de lei sa fie pus la treaba zilnica pe langa eventele alea de 10 minute. Cum? Simplu! Vrei sa ramai cu grad? Faci frumos o medie de reclame zilnica! cu print-uri! daca nu le faci ai 0/3 warn-uri la 3/3 primesti [MOD] cu sansa de a avansa inapoi la staff, daca nu din nou la 3/3 primesti [VIP] la fel, cu sansa de a avansa prin activitatea in reclame!

Organizare in pu*a mea, dupa aveti pretentii de playeri, sau la o schimbare prin update. Degeaba s-ar face update daca "staff-ul" e incapabil!
Ochit,Lovit si Omorat :lol:
Image
Image
Să ierți, e divin.
Să-i dai dracu, e senzațional. ^_^

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Tue Mar 14, 2017 3:42 pm

[VIP]Al3x wrote:
[VIP]Taylor wrote:So.. o luam frumos de la inceput, da server-ul are o involutie de mult timp, si acum sunt "gunoaie" in staff, nu le dau nume sa nu se creada importanti. Nu zic ca Bogdan nu are vina ca a tot amanat update-uri, s-o luam pe aia dreapta, am lucrat cu servere, am lucrat in 40K pe sursa, stiu cu ce se mananca implementarea de iteme, sisteme, python.. Un server de la 0, clean, daca ai o sursa stabila sau daca iti faci una il fac server bomba in 4-5 luni daca lucrezi 3-4 ore pe zi! De cand se pune problema de update la Steel? mai mult de 2 ani. Eu cand era SilenT S, si eram dispus sa va ajut v-a durut in pu*a, ba chiar s-au scos vorbe la Bogdan ca eu m-as fi laudat ca am facut clientul actual v5 :)). Acum nici cu sisteme si implementari nu o sa creasca cine stie ce, din cauza unor reslleri sistemele premium au ajuns free si sunt pe N servere deja. Daar, aici e si vina "staff-ului" de ca*at, ca voi astia de aveti 4 comenzi in plus fata de un [VIP], n-aveti pic de imaginatie, faceti evente ampulea, le repetati de 3-4 ori pe zi cu premii la fel, un server populat are nevoie de creativitate de la reclame pe fb/yt/etc pana la event-uri, da voi intrati 2-3 ore stati ba in camera de GM ba in map1, mai aveti si pretentii sa fie playeri, si Adino, nu am nimic cu tine.. da nu te mai scuza ca raspunzi tu la cereri unban, la reclamatii sau mai stiu eu ce, ca ce faci tu e apa de ploaie pe langa ce trebuie facut. Si sa va dau o idee la astia din staff cu grad mai mare Fifty/Who, aveti staff dat pe donatie de 300 lei ok, treaba voastra cum scoateti banii, da ce bine ar fi ca "staff-ul" asta luat pe 300 de lei sa fie pus la treaba zilnica pe langa eventele alea de 10 minute. Cum? Simplu! Vrei sa ramai cu grad? Faci frumos o medie de reclame zilnica! cu print-uri! daca nu le faci ai 0/3 warn-uri la 3/3 primesti [MOD] cu sansa de a avansa inapoi la staff, daca nu din nou la 3/3 primesti [VIP] la fel, cu sansa de a avansa prin activitatea in reclame!

Organizare in pu*a mea, dupa aveti pretentii de playeri, sau la o schimbare prin update. Degeaba s-ar face update daca "staff-ul" e incapabil!
Ochit,Lovit si Omorat :lol:
Image
Mare Dreptate Mare, Mare Dreptate.Dar cine sa o faca?
Image
Image

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: La Inceput a fost....

Post by [MOD]Lorena » Tue Mar 14, 2017 6:06 pm

Are şi el dreptatea lui, intr-un fel. o să se salveze numai cu update nou.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Admir » Tue Mar 14, 2017 6:28 pm

[MISS]Lorena wrote:Are şi el dreptatea lui, intr-un fel. o să se salveze numai cu update nou.
Sau sa va schimbe pe voi cu altii mai competenti.

User avatar
ThorKida
Posts: 444
Location: [SGA]Thor
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by ThorKida » Tue Mar 14, 2017 6:46 pm

[VIP]Admir wrote:
[MISS]Lorena wrote:Are şi el dreptatea lui, intr-un fel. o să se salveze numai cu update nou.
Sau sa va schimbe pe voi cu altii mai competenti.
Chiar nu vreau sa transformati si subiectul asta intr-o cearta...
Daca aveti chef de cearta faceti cate topicuri vreti , n-am nevoie de tc inca

Astept inca parerile voastre.
Image
Image

User avatar
Marius01
Posts: 253

Re: La Inceput a fost....

Post by Marius01 » Tue Mar 14, 2017 7:50 pm

[A]Adinna wrote:
[VIP]Marius wrote: Dacă pe Bogdan l-ar mai interesa măcar 49% de server ar mai modifica câte ceva dar degeaba, Parcă trebuia să se bage client v6? [A]Adinna ce face cu GRADU ?? Inchide topicuri atât... nimic mai mult nu face !
Atunci pentru ce are acel GRAD ? Șanse la playerii vechi nu acordă, să-l sfătuiască pe Bogdan zi de zi nu face, să ajute intr-un fel serveru nu se bagă.
Dar ce face cu acel grad? Da ai dreptate aici Andrule 'Lipsă de ocupatie'.
De ce nu se bagă noi update-uri ? ca să poți avea ce face pe server, să vină playerii vechii/noi pe server, Cine mă cine ? Nu ii interesează pe nici unu, sper să se uite Adina/Who/Fifty la acest topic !

Scuză-mă că te contrazic.
Poate unii (chiar eu) avem un anumit program şi nu putem intra în fiecare seară, sau avem nişte probleme personale.
Doar pentru că nu stau în fiecare seară până-n creierii nopţii ON nu înseamnă că nu-mi dau interesul sau nu-mi fac treaba.
'' Închid topicuri '' . Eu zic să faci o diferenţă între a răspunde la reclamaţii / cereri unban şi a închide topicuri (aiurea).
De asemenea, răspund şi la mesaje pe telefon/wapp, chit că nu am nicio obligaţie în afara jocului să răspund ( ca să nu mai zic de skype )
De asemenea, ajut şi la recuperarea parolelor în caz că nu ştiai. Ştiu, Marius, ai fi vrut să fie cineva mai maleabil şi mai influenţabil cu grad, dar asta e , nu primim întotdeauna ce vrem. După cum am mai zis, când o persoană nu face ce vreţi voi, imediat începeţi a-i aduce acuzaţii sau a o judeca, dar încercaţi să vă vedeţi şi pe voi.
Şi lista ar putea continua, dar nu dau din casă, mai ales aici. Aşa că te rog frumos să te abţii sau măcar să cauţi argumente pentru afirmaţii. Mulţumesc.

Legat de topic, nu mi se pare ok ideea de a se scoate modatele. Şi nu, nu pentru că unii au donat pentru ele.. Că na, până la urmă au donat, s-au jucat cu ele, done.. Dar.. E ceva specific server-ului.. N-ar mai fi Steel fără moduri.


Ok am inteles, n-ai timp dar n-ai timp nici să-i dai 2-3-4-5-6.... 100 mesaje pe zi la Bogdan cu enspe mii de topicuri sau să-i spui tu ceva legat de playeri, pt că in ritmu ăsta pică.
Cred că nu tii se obosesc degetele pentru 5 minute.
Image
Image
Image
Image
Image

Kizev
Posts: 1177

Re: La Inceput a fost....

Post by Kizev » Tue Mar 14, 2017 8:01 pm

[VIP]Admir wrote:
[MISS]Lorena wrote:Are şi el dreptatea lui, intr-un fel. o să se salveze numai cu update nou.
Sau sa va schimbe pe voi cu altii mai competenti.
Câtă competență (singura fiind paguba competenței ce o ai) ai tu, ne-ai dovedit cu replica asta...:3

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: La Inceput a fost....

Post by [Diva]Diabla » Tue Mar 14, 2017 9:19 pm

cum se face ca mereu e stafful de vina? .. toti se scuza si acuza !
bun, a fost Silent S, toate bune si frumoase, se faceau sutele de reclame pe metine/ site-uri / facebook etc, si da chiar crestea nr playerilor dar daca topicul era facut atunci tot pe staff se dadea vina
bun, se cere creativitate ..s-au facut multe evente chiar frumoase si ghici ce : raportari peste raportari, am mai spus eu asta.. intrebi opinia publica: 3 din 5 iti spun OX iar ceilalti capitale

User avatar
[SGA]3s3
Posts: 603

Re: La Inceput a fost....

Post by [SGA]3s3 » Tue Mar 14, 2017 9:23 pm

[MISS]Diabla wrote:cum se face ca mereu e stafful de vina? .. toti se scuza si acuza !
bun, a fost Silent S, toate bune si frumoase, se faceau sutele de reclame pe metine/ site-uri / facebook etc, si da chiar crestea nr playerilor dar daca topicul era facut atunci tot pe staff se dadea vina
bun, se cere creativitate ..s-au facut multe evente chiar frumoase si ghici ce : raportari peste raportari, am mai spus eu asta.. intrebi opinia publica: 3 din 5 iti spun OX iar ceilalti capitale
Adevărat!
#BigTits

User avatar
[VIP]Al3x
Posts: 1220
Location: A♥A

Re: La Inceput a fost....

Post by [VIP]Al3x » Tue Mar 14, 2017 9:26 pm

[MISS]Diabla wrote:intrebi opinia publica: 3 din 5 iti spun OX iar ceilalti capitale
De ce nu se face 2-3 runde de OX cu premii de participare in fiecare Duminica iar pe saptamana sa nu se mai faca ? :roll:
Image
Să ierți, e divin.
Să-i dai dracu, e senzațional. ^_^

Post Reply