să învăţăm cu vali

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
Post Reply
HORIA BRENCIU
Posts: 36

să învăţăm cu vali

Post by HORIA BRENCIU » Thu May 18, 2017 9:27 am

In inima Ardealului, intr-o zona cu aparenta atemporala, se gaseste, probabil, cel mai misterios loc din Romania. Multa cerneala a curs pe margine subiectului padurii Hoia-Baciu, la fel cum multi pasi ai curiosilor au strabatut aceasta poarta intre lumi, in speranta surprinderii unei farame de paranormal. Unii dintre ei au avut intr-adevar parte de experiente inexplicabile care provoaca fiori reci chiar si celor curajosi. Cercetatorii nu au incotro si ridica neputinciosi din umeri, lasand loc liber celor mai diverse speculatii care inflacareaza imaginatia amatorilor de fenomene paranormale.
Padurea Hoia-Baciu, este cu siguranta cea mai faimoasa locatie din Romania, unde au fost investigate si analizate o serie de fenomene absolut inexplicabile. Zona in sine a devenit cu adevarat celebra pe mapamond de abia in anul 1968, cu toate ca localnicii stiau de existenta sa inca din cele mai vechi timpuri, ferindu-se de ea ca de un loc rau, unde se intampla lucruri peste puterea de intelegere a omului obisnuit. Toti stiau din mosi stramosi ca odata intrati printre copacii al caror fosnet venea parca din alta lume, toate spaimele subconstientului uman, prind brusc viata si apar in calea celui indeajuns de nesabuit incat sa se aventureze in acest loc . Din cele mai vechi timpuri, localnicii din jurul padurii de la Hoia-Baciu au observat pe propria piele ca odata ce au intrat in padure pentru a taia lemne, a cosi iarba pentru animale sau a culege fructe de padure sau ciuperci, ceva straniu se intampla cu absolut oricare dintre ei.

Kizev
Posts: 1177

Re: să învăţăm cu vali

Post by Kizev » Thu May 18, 2017 11:33 am

Am fost de 1mai in Hoia și nu m-o mâncat nicio fantomă. Sau poate eram prea beat sa mi dau seama

HORIA BRENCIU
Posts: 36

Re: să învăţăm cu vali

Post by HORIA BRENCIU » Thu May 18, 2017 11:39 am

[SGA]Kizev wrote:Am fost de 1mai in Hoia și nu mi-o mâncat nicio fantomă. Sau poate eram prea beat sa mi dau seama
hm... o să mai fac câteva cercetări şi o să revin cu explicaţii

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: să învăţăm cu vali

Post by [MOD]Lorena » Thu May 18, 2017 1:10 pm

vrăjeli. .
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: să învăţăm cu vali

Post by [Diva]Diabla » Sat May 20, 2017 4:26 pm

:lol:

User avatar
[VIP]3s3
Posts: 528

Re: să învăţăm cu vali

Post by [VIP]3s3 » Sat May 20, 2017 8:18 pm

HORIA BRENCIU wrote:
[SGA]Kizev wrote:Am fost de 1mai in Hoia și nu mi-o mâncat nicio fantomă. Sau poate eram prea beat sa mi dau seama
hm... o să mai fac câteva cercetări şi o să revin cu explicaţii
Din cercetările mele am descoperit că se arată doar oamenilor.
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!
Image
ImageImageImage
Image

User avatar
[Dn]CarliG
Posts: 50

Re: să învăţăm cu vali

Post by [Dn]CarliG » Sun May 21, 2017 1:58 am

trebuie sa fi putin Fumat ca sa o vezi :lol: :lol: :lol:

Post Reply