I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
User avatar
[Dn]Golan
Posts: 31

I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [Dn]Golan » Sun Oct 15, 2017 2:34 pm

viewtopic.php?f=57&t=23974
unicatull12 wrote:A vorbit [SGA]Kizev cu [ADM]Who sunt de acord sa retrag reclamatia Daca recuperez modurile care mi leai furat -alcala v1 115,sasuqach 100,ice 50,papuci teea 50,papuci teea 50 bank. pumnale infinit 50,o bratara sura 115 si colier teea 100 sura + despagubire 50-100 Bank.
Multumesc [SGA]Kizev
Cum adica MA despagubire?
Pai ce ti-a facut ma te-a fu#ut in cur si nu ti-a platit?
Poate cineva sa ma lumineze si pe mine cum de am imprumutat aceasta sanctiune din sistemul juridiciar al judecatorilor?



PS. In reclamatie a zis 415 mod, iar ca raspuns definitiv a zis 580 mod, + ca mai vrea 50 sau 100 bank.
Deci cand a facut reclamatie a zis 415 si cand ai vazut ca merge treaba a modificat-o la 580 sau cum?


PS.2: Ce traume a suferit acest player ca sa aiba dreptul sa ceara "despagubiri" ?

RealK
Posts: 129

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by RealK » Sun Oct 15, 2017 3:48 pm

[Dn]Golan wrote:
unicatull12 wrote:despagubire 50-100 Bank.
Multumesc [SGA]Kizev


Pai hopa, hopa, hopa, tenelopaa, ce facem aici "despagubire 50-100 bank? Ba unic*catule, esti terminat rau, vrei sa te scoti si mai mult ma nedonatorule ? tuti sfantu' ma-tii , interesant .
- The Tiger Of Jungle -
I'm a Prince !

Kizev
Posts: 1177

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by Kizev » Sun Oct 15, 2017 4:13 pm

Cand a fost furat CECEoLLe de [VIP]BoGdAn, acesta a fost banat. La cererea lui CECEoLLe, Fifty l-a debanat pe BoGdAn, doar cu conditia sa dea inapoi modurile + o despagubire pentru fapta sa.

Povestea se repeta si acum. Nu e decizia mea, Who a decis. A zis 415 bancar, nu 415% mod. Acelea sunt modurile pe care i le-a furat. Nu e nimeni tribunalul suprem, playerul a fost furat.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [GM]Lexx » Sun Oct 15, 2017 4:52 pm

Moduri făcute din tehnica ''dă-mi și mie un cod că am nevoie... ''
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [VIP]Admir » Sun Oct 15, 2017 5:47 pm

[SGA]Kizev wrote:Cand a fost furat CECEoLLe de [VIP]BoGdAn, acesta a fost banat. La cererea lui CECEoLLe, Fifty l-a debanat pe BoGdAn, doar cu conditia sa dea inapoi modurile + o despagubire pentru fapta sa.

Povestea se repeta si acum. Nu e decizia mea, Who a decis. A zis 415 bancar, nu 415% mod. Acelea sunt modurile pe care i le-a furat. Nu e nimeni tribunalul suprem, playerul a fost furat.
Nu imi pasa nici de nici unul din ei, dar prea hartuiti omu pentru prostia altora.
Iar faza cu " da ca iti dau inapoi " nu se numeste furt. Pana acu se dadeau raspunsuri gen " STAFFUL NU RASPUNDE DE ITEMELE VOASTRE ". Acu ce sa vezi, le da si in +, ca vai doamne au fost furati, au trecut prin clipe si momente grele si merita o despagubire.

Intrebare intrebatoare: Faceti lucrurile asa pentru ca asa trebuiesc facute sau doar pentru ca asa au facut altii?

Kizev
Posts: 1177

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by Kizev » Sun Oct 15, 2017 7:40 pm

E decizia lui Who, care nu s-ar face fara sa fie si Fifty de acord, deci degeaba te certi cu morile de vant. Eu m-am bagat pentru ca si pe mine a incercat oParis sa ma fure, si pe Alan.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [GM]Lexx » Sun Oct 15, 2017 8:27 pm

Las și eu asta aici, ca o mica paranteză
Image
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [VIP]Admir » Sun Oct 15, 2017 9:57 pm

[SGA]Kizev wrote:E decizia lui Who, care nu s-ar face fara sa fie si Fifty de acord, deci degeaba te certi cu morile de vant. Eu m-am bagat pentru ca si pe mine a incercat oParis sa ma fure, si pe Alan.
Ca sa intelegi, nu am nimic cu deciaza mi se pare super ok daca e aplicata cand e cazul.
Exemplu: daca tu imparti moduri prin mapa si apoi le ceri inapoi fara sa le mai primesti, ti se pare normal sa faci reclamatie si sa primesti si "despagubiri" pentru chestia asta? Ca sa nu mai vorbim de faptul ca Stafful nu raspunde de itemele furate si sa nu mai luam in considerare cele 2 persoane care nu stiu daca unu din ei sunt donatori si n-au furat sau cersit tot ce au avut.
Si kizev, nu te supara fratele meu, dar e urat sa spui ca a fost decizia lui Who (in totalitate de parca tu doar l-ai fi anuntat despre reclamatie) cand tu in reclamatia aia ai vorbit la plural (eu si Who, noi, am-amandoi)

User avatar
[VIP]Aiyana
Posts: 51
Location: peste tot si everywhere

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [VIP]Aiyana » Mon Oct 16, 2017 6:12 am

Chiar nu v-aţi săturat să vă pierdeţi timpul certându-vă pentru chestii d-astea ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Bogdane ia-o mai uşor, mă puiule, că nu-i aşa mare bai.. iar te-ai pus pe ei ?
Image

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: I-auzi plm. Tribunalul Judetean Steel'eanu.

Post by [VIP]Thor » Mon Oct 16, 2017 2:32 pm

[VIP]Aiyana wrote:Chiar nu v-aţi săturat să vă pierdeţi timpul certându-vă pentru chestii d-astea ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Bogdane ia-o mai uşor, mă puiule, că nu-i aşa mare bai.. iar te-ai pus pe ei ?
Pe ei ! Pe mama lor !
:"D

Locked