propunere noua? deniz e fata?!

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
Post Reply
eium
Posts: 143

propunere noua? deniz e fata?!

Post by eium » Thu Jan 18, 2018 9:10 pm

haideti sa facem un concurs pe joc

miss popularitate aici nu pot participa sgaurile inscrieri pe forum bla bla playerii voteaza cn castiga
si castigatorii (1 fata si un baiat) , aveti grija la andru) sa primeasca in fata numelui un grad sa fie gen helperi cv ca si asa sgaurile sunt multe si proaste (o sa imi dea warn aia care se simt) si na sa fie obligati sa le raspunda la pm playerilor nu ca sgaurile care nu iti citesc pm ul daca nu ai macar dn)
sa aibe niste comenzi acolo si ei

astept pro contra ( "[Dn]TheRealK : ma doare n pl ca ai dat contra frustratule, ma pis pe contra ul tau, astept warn)

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: propunere noua? deniz e fata?!

Post by [VIP]Admir » Thu Jan 18, 2018 9:32 pm

Sunt deja cei cu grad de [VIP] care ajuta.
Nu ajuta toti, dar unii fac mai mult pentru serverul asta decat fac unii membri staff.
Nu am facut vr-un studiu in amanunt dar pe partea de informatii si ajutor suplimentar in majoritatea cazurilor cam cei cu [VIP] ajuta.
Mai sunt si membri Staff care se d-au on. Nu dau nume bravo lor.
Dar sunt si d-aia care efectiv intra degeaba pe server, stiti voi aia care n-au raspuns nicioada la reclamatii si fac un event odata la 3 luni. Nu dau nume, manca-mi-ar pl pana ramane de un metru.

User avatar
miaela
Posts: 78

Re: propunere noua? deniz e fata?!

Post by miaela » Fri Jan 19, 2018 2:41 pm

ce treabă are popularitatea cu ajutatul? poți să fii popular și fără să ajuți playeri
și nu văd dc s-ar da comenzi doar ptr că te știe cv mai multă lume, dacă tot vr comenzi există secțiunea de donații, 100 ron e gradul
să se dea iteme, dar comenzi nu...
Image

Kizev
Posts: 1177

Re: propunere noua? deniz e fata?!

Post by Kizev » Sat Jan 20, 2018 4:28 am

eium wrote:sa fie obligati sa le raspunda la pm playerilor nu ca sgaurile care nu iti citesc pm ul daca nu ai macar dn)
Ce-s cu afirmatiile astea de 2 lei?
Se raspunde la oricine. Bineinteles ca daca dai pm-uri cum dai tu : "auzi sefu" nu ti se raspunde, ca de obicei spui o prostie dupa "auzi sefu".

Daca tii minte, nu suntem obligati sa raspundem la pm-uri de genu "ba, sefu, boss, nenea" etc. Pm-ul adresat unui staff trebuie sa fie :

"Salut, am problema asta : nu pot sa / nu stiu sa" etc. Direct problema.

Cat despre sugestia de mai sus, lasa frate ca sunt destui VIPi care raspund super util la pm-uri, si stafful la fel. Nu e server ce necesita Helperi. Si asa sunt prea multi vipi si prea multi staff raportat la numarul de playeri.

+ ca :
[MOD] si [VIP]:
-Sunt ajutoarele membrilor Staff la evente .
-Ei se ocupa de verificarea mapelor pentru ca jocul să decurgă conform regulamentului.

Nu ne trebuie Helperi, si nici nu am selecta un helper printr-un concurs de genu'. Eventual pe o competitie de reclame sau ceva ce sa ajute serverul, sa se aleaga un [H], asa ar fi o idee. Nu-mi plac propunerile astea care urmaresc doar grade si profit de iteme.

A, apropo domnu' V, nu ne pasa cine e "popularitate" pe server.

Contra.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: propunere noua? deniz e fata?!

Post by [GM]Lexx » Sat Jan 20, 2018 1:56 pm

Corect, în sitația actuală nu sunt necesari "helperi".
Nu se va intâmpla asta prea curând (sau niciodată).

Sunt suficiente grade și oameni care ajută cu sfaturi,
intrebari, probleme, atat STAFF cat si VIP/MOD sau playeri normali.

Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

Post Reply