O "mica" nelamurire.

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Kito » Fri Apr 06, 2018 7:02 pm

Partea I:

Recent s-a facut o reclamatie de verificare a unui player nedonator care detine modurii ( viewtopic.php?f=57&t=26146 )
Respectivul a primit ban, dupa spusele lui Hades.
In urma cu 2-3 luni, Fifty a luat o decizie de a nu mai da ban playeriilor nedonatori doar daca acestia au furat itemele respective.
Aici sunt doua dovezi de unde reiese spusele lui Fifty: viewtopic.php?f=57&t=25478
viewtopic.php?f=57&t=25628

Am intrebat pe unii membrii Staff (pe care i-am prins on in cursul zilei de azi) daca se mai baneaza playeri nedonatori care detin moduri si raspunsul lor e urmatorul:
https://imgur.com/a/2zu4f


In regulament scrie asta:
*Dacă cineva detine iteme MOD si nu e donator , contul se blocheaza permanent !
(Doar daca sunt printuri/video/dovezi clare in aceasta privinta !!!)
Acum, intrebarile mele sunt urmatoarele:
1. Daca se tine cont de regulamentul actual, de ce playerii din reclamatiile mai vechi nu au primit BAN?
2. Daca se tine cont de spusele lui Fifty de ce playerul din primul link a primit ban?

Mi se pare penibil ca un player care se chinuie sa-si faca iteme pentru a tine pasul cu toti playeri de pe Steel care 99% din ei sunt donatori ( [VIP]/[Dn]/[MOD] ) sa primeasca ban. Sau daca e sa primeasca, sa primeasca toti nu doar la cine avem "noi" chef sa dam ban.

Partea II:

Tot recent s-a facut o reclamatie cu privire la un player care incearca sa "fraiereasca" ( viewtopic.php?f=57&t=26151 ) si respectivul a primit Avertisment desi in regulament scrie clar :
*Dacă cineva fraiereste prin orice mijloace (sa arunce itm pe jos ca il faci mod ,sa-ti deie modu ca il dai inapoi ) primeste Ban permenent !
Deci, dupa ce se iau masurile pe Steel?

Dupa regulamet sau dupa spusele lui X si Y?

User avatar
[MOD]Gambit
Posts: 373

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [MOD]Gambit » Fri Apr 06, 2018 7:14 pm

Bine-ai venit in junglă, aici primești cât să ți ajungă. :)))

Vorbele sunt vorbe, n-ai ce zice, taci si înghiți, ai înțeles tu
Image

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Kito » Sat Apr 07, 2018 11:29 pm

Nu stiu de ce ai luat-o tu personal, "don" Hades dar aia e. Poti sa-l intrebi pe [GA]Red daca pe mine nu ma crezi in legatura cu ce a zis Fifty.
In cele 2 cereri de verificare Red scrie clar "cu conditia ca modurile care le iau sa nu fi furate"
Nu a zis ca daca detine peste x Bank si x Cod primeste ban.
Deci mie unu mi se pare aiurea situatia (La general) nu topicu` in care esti implicat tu. Ca era altu` in locul tau, tot la fel as fi facut.
Cat despre cel cu furtu`...e jale "don" Hades.

Adica il iertam pe unu` care fura iteme de la playeri si ii dam ban la unu` care munceste pentru ele? Penal.
Hai sa incurajam hotia in continuare !!
Last edited by [VIP]Kito on Sun Apr 08, 2018 3:41 am, edited 1 time in total.

User avatar
[VIP]Robii
Posts: 647
Location: #EyNa

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Robii » Sat Apr 07, 2018 11:30 pm

[VIP]Kito wrote:
Adica il iertam pe unu` care fura iteme de la playeri si ii dam ban la unu` care munceste pentru ele? Penal.
Hai sa incurajam hotia in coninuare !!
+1

Image
Some said "fire" when the fire was ice

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Kito » Sun Apr 08, 2018 3:38 am

[SGM]Hades wrote:chiar te rog sa ii dai pm lu [ADM]Who sa il intrebi si dupa te iei de cineva k
si esti tu sigur 100% ca nu le-a furat ??? sau ca a muncit pentru ele?
+bonus https://imgur.com/a/i0T7c
Iti repet a doua oara, "don" Hades.
Nu o lua personal, topicu` respectiv l-am luat ca si exemplu`. Ghinionu` tau ca ai raspuns tu la el, ar fi putut sa raspunda oricine, tot aia era.
E penibil ca pana si ADM sa permita asa ceva pe server, ce zici? Ce zice regulamentu` ala? A, stai , am uitat. Nu suntem in stare sa aplicam regulamentul si fugim la Who sau "Call Fifty".
Eu zic sa stergeti dracu` regulamentu` de pe forum, oricum nu faceti nimic dupa el decat ce va priveste pe voi, sa va scoateti voi ca Staff.

Eu nu sunt in masura sa verific daca le-a furat sau nu, in schimb Who poate si cu siguranta nu a facut-o. Pun pariu ca in cazu` playerului respectiv nu ai mers sa-i ceri parerea lu` Who. A, da, stai ....nu era donator.
Unii playerii chiar muncesc pentru un amarat de mod ca dupa 2-3 luni sa vina x si y sa le de-a ban iar altu` care fura si inseala primeste avertisment, ti se pare corect, no? A da, stai, traim in Romania.

User avatar
[VIP]Celesty
Posts: 45

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Celesty » Sun Apr 08, 2018 7:40 am

[SGM]Hades wrote:Tu tot nu Intelegi una cand ai 200/250 mod si una cand ai peste 500 si pe forum scrie alb pe negru ca se da ban dar app nu știu xum sa zic dar orce sar întâmpla voi aveți o problemă nu sunteți mulțumiți!

+1

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Admir » Sun Apr 08, 2018 8:58 am

Dragi Tovarăși!
Înainte să se dea ban pe un cont fără [Dn] care deține un set impresionant de moduri, se fac verificări pe IP (sa vada ce conturi s-au mai logat pe ip-ul respectiv) se verifica data cand s-a creeat contul pentru a vedea de cand e posibil sa fie acele iteme pe cont si se verifica lista de donatori pe care o deține Who, daca vr-un nume din cele care apar pe ip-u a donat vreodată sau nu.
Exemplu: un player care joacă de 2 saptamani, n-a donat niciodată, n-are grad de [Dn], n-are cum sa dețină un set de MOD.
Exemplu2: un player care joacă de 3-4 ani, are multe [Dn-uri] are multe MOD-uri, ii vine lui dintr-o data sa mute un set pe un cont fără grad de [Dn]. Logic că atunci când se fac verificări, nu se mai baneaza. Pentru ca vede cine e, stie ca a donat si ca MOD-urile nu sunt furate. Adică nu exista nici un punct de îndoială în privința lui fata de [Exemplu1].
Amin!

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Kito » Sun Apr 08, 2018 12:13 pm

Care parte nu ati inteles-o din "Fifty a zis ca ii lasa pe playeri sa detina moduri cu conditia ca modurile care le iau sa nu fi furate."

Acum stiti sa tineti cont de regulament dar cand e vorba de alt ceva "Call Fifty / PM Who?"

Daca Fifty a luat decizia de a NU mai bana playeri nedonatori care NU au furat modurile respective, de ce vi sa-mi zici tu mine de nu stiu cat cod si nu stiu cat bank?

In regulament scrie ca se baneaza, Fifty a luat decizia de a nu mai bana (drept dovada cei doi playeri din cererile de verificare mai vechi nu au luat ban).

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [VIP]Kito » Wed May 30, 2018 10:19 pm

Diablo, nici acum nu esti la curent cu ce a zis Fifty?
Bine ca esti atenta la jocurile de copii mici pe forum :lol: :lol:
viewtopic.php?f=10&t=26958

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: O "mica" nelamurire.

Post by [Diva]Diabla » Wed May 30, 2018 10:48 pm

nu ma bag..

Post Reply