[C]Alduin

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: [C]Alduin

Post by [GM]Lexx » Thu Apr 04, 2019 10:23 am

N-am să comentez pe aici...Mă duc să fac topicuri *ampulea* (vorba lui iRo)...
Ce să mai ... pe cine nu lași să moară, nu te lasă să trăiești!

Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Thor » Thu Apr 04, 2019 1:53 pm

Adevăr pur 100%

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Kito » Thu Apr 04, 2019 7:04 pm

Aici nu primeste nimeni UP pentru simplu` fapt ca ajuta playerii, are activitate pe server, etc. Aici primesti UP daca donezi. Cu cat donezi mai mult, cu atat ai sanse mai mari sa avansezi. Altfel? Poti sa joci de 20000 ani pe server, sa nu fi avut ban/suspend etc, tot degeaba.

Sunt destule persoane care joaca de o luna ( sau mai putin ) si au [MOD] sau rahaturi de genu`. Sunt curios cu ce e mai special playeru ala care a avansat intr-o luna cat nu a avansat alti in 5-6 ani inafara de $?

Ei nu inteleg ca, prin faptul ca il platesc pe Paladinu` soarelui nu fac nimic altceva decat sa scape server-ul de playeri. La cati bani i-ati dat la ala, ati fi putut sa platiti pe unu cu 100k abonati. Dar unde cap nu e, vai de picioare. Trebe sa fi prost sa nu vezi ca de 2-3 luni de cand face ala reclama nu s-a produs nici o schimbare. Eu unu nu vad nici un player nou, ba din contra parca sunt si mai putini decat inainte.
Si daca le zici ceva iti spun sa faci propuneri si rahaturi. Pai uite ma Ursoaica cate propuneri nerezolvate sunt aici http://forum.metin2steel.in/viewforum.php?f=8?
A, stai. Am uitat, tu nu folsesti forumul doar atunci cand ai reclamatii.

Cat despre faza cu [H]....rahat in ploaie.

User avatar
NeverDieAlone
Posts: 57

Re: [C]Alduin

Post by NeverDieAlone » Thu Apr 04, 2019 7:34 pm

[VIP]Kito wrote:Aici nu primeste nimeni UP pentru simplu` fapt ca ajuta playerii, are activitate pe server, etc. Aici primesti UP daca donezi. Cu cat donezi mai mult, cu atat ai sanse mai mari sa avansezi. Altfel? Poti sa joci de 20000 ani pe server, sa nu fi avut ban/suspend etc, tot degeaba.

Sunt destule persoane care joaca de o luna ( sau mai putin ) si au [MOD] sau rahaturi de genu`. Sunt curios cu ce e mai special playeru ala care a avansat intr-o luna cat nu a avansat alti in 5-6 ani inafara de $?

Ei nu inteleg ca, prin faptul ca il platesc pe Paladinu` soarelui nu fac nimic altceva decat sa scape server-ul de playeri. La cati bani i-ati dat la ala, ati fi putut sa platiti pe unu cu 100k abonati. Dar unde cap nu e, vai de picioare. Trebe sa fi prost sa nu vezi ca de 2-3 luni de cand face ala reclama nu s-a produs nici o schimbare. Eu unu nu vad nici un player nou, ba din contra parca sunt si mai putini decat inainte.
Si daca le zici ceva iti spun sa faci propuneri si rahaturi. Pai uite ma Ursoaica cate propuneri nerezolvate sunt aici http://forum.metin2steel.in/viewforum.php?f=8?
A, stai. Am uitat, tu nu folsesti forumul doar atunci cand ai reclamatii.

Cat despre faza cu [H]....rahat in ploaie.
Si ca sa affirm ce ai spus tu kito,eu ca sa fi urcat de la [VIP]Taz4Man la [MOD]Taz4Man am platit sume frumoase,ca sa se stie,ce e cu adevarat m2s si lex nu te mai da "lovitätat, e adevarat ,faceai cacaturi de topicuri alanpulea n ,si na 2 ani si filmari etc si ai luat SGA,cat ai pupat si lins in cur ,numai tu stii

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Thor » Thu Apr 04, 2019 7:55 pm

Puteam să jur că ai dat bani să iei up... Păcat de banii aceia mane.

User avatar
[VIP]Dianne
Posts: 378
Location: ♥️ baby ♥️

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Dianne » Thu Apr 04, 2019 8:10 pm

[VIP]Thor wrote:Eu nu le văd rostul, VIP-ii la ce mai sunt pe sv? MOD/SGA/MISS pentru ce sunt?
Pentru reclame, da, helperii sunt ok, să știe lumea că ei se ocupă de reclame, dar treaba cu ajutatul playerilor, datul indicațiilor etc. mi se pare cea mai useless chestie ever. Pentru asta sunt VIP/MOD, să își facă datoria, nu să aibă grade și comenzi doar de dragul tagului din fața numelui. Din păcate, multor VIP-uri li s-au urcat la cap drepturile și au uitat total de îndatoriri și responsabilități.

Revenind unde eram: [H]Helper - inutil.
Image

User avatar
NeverDieAlone
Posts: 57

Re: [C]Alduin

Post by NeverDieAlone » Thu Apr 04, 2019 9:15 pm

[VIP]Thor wrote:Puteam să jur că ai dat bani să iei up... Păcat de banii aceia mane.
Chiar crezi ca se mai da MOd asa pe munca =))),unde te crezi,se mai da asa la pute* daca ma intelegi

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Thor » Fri Apr 05, 2019 10:17 am

[SA]Hades wrote:1.lex cum este el o sa ajunga departe ca este calculat
2.acuma lucram la ceva si [H] o sa aibe niste comenzi si la vip o sa fie modificate cateva comenzi
3.si de luat up ia fiecare dar degeaba ajuti 1 playeri daca ii injuri pe restu uite de exemplu luna asta ii am in vizor pe [VIP]Alex si [VIP]Dianne care o sa primeasca nu totu se estimeaza la donatie sau reclame punctez foarte mult si comportamentu de pe forum,joc etc
Eu zic sa le scoți de tot comenzile la VIP, nu e ca și cum eu am plătit aia 25 de euro pentru el.
Scoateți tot de la VIP și de la mod lăsați doar SGA pana la Owner.
Hai ca îngropați definitiv serverul.
Multă bafta, in felul asta duceți serverul mai în jos.

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Thor » Fri Apr 05, 2019 11:18 am

[SA]Hades wrote:sti ce inseamna modificate?
Nu scuze, nu am inteligența necesară pentru a vă înțelege ideile și propunerile voastre.
Eu mi-am exprimat punctul meu de vedere cu privire la modificările acestea bruște care oricum nu vor ajuta cu nimic, ci din contră vor face mai mult rău, veți vedea.

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: [C]Alduin

Post by [VIP]Kito » Fri Apr 05, 2019 2:01 pm

[SA]Hades wrote:1.lex cum este el o sa ajunga departe ca este calculat
2.acuma lucram la ceva si [H] o sa aibe niste comenzi si la vip o sa fie modificate cateva comenzi
3.si de luat up ia fiecare dar degeaba ajuti 1 playeri daca ii injuri pe restu uite de exemplu luna asta ii am in vizor pe [VIP]Alex si [VIP]Dianne care o sa primeasca nu totu se estimeaza la donatie sau reclame punctez foarte mult si comportamentu de pe forum,joc etc
Jos palaria pentru Lexx. Nu cred ca a zis nimeni ceva in nume de rau fata de el.
Eu vorbeam strict de cei care primesc UP doar pentru faptul ca doneaza. Si crede-ma ca totul "se estimeaza la donatie" aici.
Pot sa bag mana-n foc ca daca azi va baga Baltag 100-200 lei in cont ii dati unban pe toate conturile + MOD (din partea casei), idiferent de ce spui tu :lol: :lol:

In loc sa aduceti playeri pe server pe voi va tufe grija sa schimbati comenzi si sa adaugati grade noi. Defapt are logica, doar [VIP], [MOD] si [SGA] au mai ramas pe server. Va dati voi stiutori la toate, voi gasiti cele mai bune solutii, voi sunteti cei mai tari. Daca vine cineva cu o propunere, un sfat, voi il luati in nume de rau in loc sa stati sa analizati logic.

Sunt curios, cate Sugestii s-au luat in considerare din toate cate sunt deschise? Iti spun eu, niciuna.

Hai sa nu ne mai plangem ca "Vai unde a ajuns serverul". A ajuns aici din cauza la nepasarea voastra, din cauza faptului ca sunt mai multi membrii staff decat playeri, care sa fim seriosi, UNI NU FAC NIMIC decat sa stea AFK in 4545 iar cand e un scandal in MP1 raspunsul lor e "Fa-le reclamatie pe forum".

De promis ati tot promis, mare populare, mare reclama dupa noul client v7, etc etc. Fapte ? Zero.

Post Reply