Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
CoDevL
Posts: 2

Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by CoDevL » Mon Nov 10, 2014 3:07 pm

Salut, nu o sa stau sa va umplu capu cu toate prostiile, am doar cateva intrebari , fara s-o lungim .
Ce s-a intamplat cu serverul ? De ce a ajuns in halu' asta ? Unde te uiti numai modati ... nu am nimic cu ei , sincer asta e daca oamenii nu au ce face cu banii mai nou ... sa-i bage in jocuri, sa nu va aud cu prostii de genu "Daca tu nu ai bani de moduri nu este problema noastra" , nu este vorba de asta , este vorba de administratorii serverului, cu ce gand au decis ei sa deschida serverul ? Presupun ca, cu gandul de a avea un server frumos , pe placul lor unde sa se joace... mda .. si asta a fost la inceput.. pana cand au devenit ca restul administratorilor de pe alte servere, doar donatii sa scoata din server si aia e... cu serveru ce-o fii o fii , numai donatii sa iasa , corect ?
Inainte iti era drag sa joci pe "metin2steel" acum sincer, iti este scarba sa intri . Fara suparare dar pe serveru asta ca un player normal nu ai cum sa joci, unde te uiti numai modati ce daca iesi din cerc "DEAD" si cu acea regula ca daca nu esti donator nu ai voie sa detii iteme modate , serios ? Eu va inteleg doriti sa faceti avere dintr-un server de METIN , dar nici chiar asa...
Acest server s-a dus de tot fara suparare... acum 1 an cand intrai dabea aveai loc in map1 de "PLAYERI NORMALI" nu full de modati , staff-ul era altfel, mereu activ sa se ocupe de server . Acum ... staff-ul intra doar in zilele de donatii sau daca vor sa faca "OFERTA ZILEI" :)) .
Aducetiva aminte bine de ce ati dorit sa deschideti serveru, nu deveniti ca toti pustanii ce isi deschid un server doar pentru donatii .
Pune-ti serverul din nou pe picioare cum era acum 1 an , pentru ca, este pacat numai de numele serverului si vechimea lui ... de cum a fost o data si cati playeri erau online o data...
Atat am avut de spus.. macar administratorii cititi tot si rezolvati ceva ! Multumesc, o zii faina sa aveti cu totii .

xRefresh
Posts: 24

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by xRefresh » Mon Nov 10, 2014 10:23 pm

Bravo ma . Ai reusit sa spargi gheata .
Dar crezi ca ii intereseaza ? Inafara de bani nu stiu nimic altceva .
Se schimba clientu` iar pierdeti playeri ;3
Si cum s-a mai zis ;) Au ramas doar modati pe server ;-? playeri nemod ? 2-3 in fiecare mapa :lol:
Map 2 blue [ unde inainte era plin ] e goala si in momentu` de fata .
Map 2 red [ Unde stau doar modati " Jm3k3r1 " ]
Map 2 Galben [ Mai sunt 2-3 playeri care cauta un shop liber sa bonuseze niste iteme ]

Map 1 red [ Plin de modati ] un player nemod greu ajunge la Uriel sa faca niste perle .
Map 1 blue [ Plin de copii care cauta doar puncte pentru acel quest stupid ] playeri nemod sunt obligati sa stea in cerc .
Map 1 galben ? Ce poti zice de mapa asta ? 20.4.2013 era plina acum daca vezi 20 playeri record .
Dam ochi numai dupa donatori sa vedem daca doneaza si azi ?
Luati un exemplu`de la Metin2Ro ;3 Toata lumea o auzit de el . Bagi bani doar in MD-uri nu in modate acolo toti sunt egali . Iti faci singur itemele mai mori de ciuda cand iti esueaza FMS-u +8 la fierar .
Cum a spus CoDevL " Puneti serveru` pe piciore "
Playeri sunt tot in scadere ;3

Salz

P.S : Poate o sa se uite si un Administrator la aces topic .

CoDevL
Posts: 2

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by CoDevL » Tue Nov 11, 2014 11:00 am

Nuprea cred ca o sa se uite !

Aly.
Posts: 36

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by Aly. » Thu Dec 25, 2014 1:01 am

Uite cineva care gandeste cu neuronii, nu cu hormonii..sunt curioasa daca o sa vina un/o "destept/desteapta" cu un argument "contra" la ceea ce ai scris tu...:-? In fine . Metin 2 Steel nu mai e ce a fost odata..si-a pierdut farmecul, dar si playerii. Dintr-un server renumit a ajuns mai rau decat metinele facute de pustani doar pentru bani..vorba ta . Unde te uiti cu ochii numai modati..rar mai vezi un player. Si tin sa-I contrazic pe cei care spun ca "modatii stau numai ch 1". Am intrat acum 2 zile si am luat toate mapele la rand, inclusiv ch-urile..iar pe orice ch mergeai map 1 era imposibil sa nu dai de vreo 2-3 modati care sa te omoare.
Cand m-am apucat in 2012 de Steel radiam de fericire ca am reusit sa-mi fac prima mea gheata, lucifer si set :lol: . Erau alte vremuri p-atunci..nu erau modati, nu stateai cu grija ca vine unu' full mod si te omoara..cum a aparut clientul din 2014 , au inceput sa apara si modatii..si sa dispara playerii. Acu' mi-e sila de ce a ajuns.. Toate astea datorita banilor...s-au lasat ORBITI de bani . Si astfel se adevereste vorba "Banu-I ochiul dracului" .
Parerea mea.

MiHhaiL
Posts: 8

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by MiHhaiL » Thu Dec 25, 2014 11:33 pm

:)) CoDevL din cate stiu eu tu aveai mod nu stiu de ce ai facut acest topic doar asa ca sa faci si tu un topic si Aly tie sila de ce a ajuns :)) atunci de ce mai esti pe el daca nu iti place daca asa este svr cu mod-uri etc nu vad care este treaba ta si acum vb si in calitate de player mod si de nemod pot sa iti zic ca am un cont nemod si am niste seturi de pot rezista si la playeri mod cu 100-200 atac lejer.Asta cum ca sa umplut svr de modati sa fim seriosi tu daca ai fi avut mod ai mai fi zis ceva ca e plin svr de modati :)) serios acum?

Aly.
Posts: 36

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by Aly. » Fri Dec 26, 2014 11:53 am

MiHhaiL wrote::)) CoDevL din cate stiu eu tu aveai mod nu stiu de ce ai facut acest topic doar asa ca sa faci si tu un topic si Aly tie sila de ce a ajuns :)) atunci de ce mai esti pe el daca nu iti place daca asa este svr cu mod-uri etc nu vad care este treaba ta si acum vb si in calitate de player mod si de nemod pot sa iti zic ca am un cont nemod si am niste seturi de pot rezista si la playeri mod cu 100-200 atac lejer.Asta cum ca sa umplut svr de modati sa fim seriosi tu daca ai fi avut mod ai mai fi zis ceva ca e plin svr de modati :)) serios acum?
Eu nu mai joc de mult,doar ca intru din cand in cand sa vad ce mai e pe server. Si da, mi-e sila de ce a ajuns, fiindca acum un an si..server-ul nu era asa..Abia dateai de modati. Si zi-mi tu..daca ai seturi..tu poti sa stai linistit, n-ai nicio grija . Dar playerii care abia s-au apucat si vor sa-si faca iteme..cum isi fac? Vine un modat il omoara si nu-l mai lasa sa se ridice pentru niste amarate de puncte.
Si am spus mai jos "Parerea mea". Oricine are dreptul sa-si exprime opinia liber..pana la urma e o tara libera. Sau ne-ati luat voi si singurul drept pe care-l mai aveam?:)))

GhostSpace
Posts: 59

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by GhostSpace » Sat Jan 03, 2015 7:24 pm

Stii ce m-as bucura ? Sper sa intre ori Disayer , ori Fifty pe topicu` asta si sa va dea ban ba astora care nu va mai place . Fifty/Disayer a mentionat in mai multe topicuri : DACA NU VA MAI PLACE METINUL ACESTA PUTETI SA NU VA MAI JUCATI , NU VA OBLIGA NIMENI .
Si inca ceva : pe vreo 2-3 din topicu` asta v-am vazut si pe joc . Aveati moduri , chiar mai mult de 1 . Ce-ati patit? Vi le-a furat negustoru` de arme? VI S-A SPART CONTU`? :o Ca mai nou e plin la sectiunea "Probleme/Intrebari" de topicuri gen : "MIA SPART CONTU , PLS VR MODURILEH INAPOI. PLZ PLZ PLZ.O SA DONEZ BASTANI MULTI DACA IMI DAI MODURILE . MS DISAYER MS FIFTYSunteti penibili , penibili .
ALTCEVA : Va e asa greu sa strangeti 60 de lei sau cat dracu` o fi un mod 100 % cod ? Sa va faceti si voi un mod aparare ca plm..va bat modatii.. Si daca strangeti banii aia , dati-mi ma un semn de viata pe joc . Ma gasiti adesea in map 1 galbeni , sub numele : [Dn]GhostSpace . Veniti ma la mine ca va spun ce bonusuri sa va puneti , ca nu ma doare gura ca pe altii . ;)
ERA SA UIT : Daca tot pretindeti ca stiti sa jucati metin , atunci automat stiti sa faceti un set . S-a marit eficienta bonusurilor , atat la 1/5 cat si al 6/7 +CA IN CLIENTUL V5 SUNT LA PESCAR SI PIETRE NOI (REZ PGM , REZ PC) CARE O SA VA AJUTE .
Cu bonusuri calumea si cu pietre dalea , va garantez eu ca nu va mai bate nici un sura , bineinteles , va trebuie cateva fulluri :mrgreen:
Hai , spor la joc si toate cele bune.
Respectă-mă şi te voi respecta , înjură-mă şi o să ai de pierdut .
Image[/url]
Image[/url]

xRefresh
Posts: 24

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by xRefresh » Sun Jan 04, 2015 6:20 am

Daca nu ai scrie cu majuscule , ar fi totul ok .
Esti si tu unu dintre acei copii care duc lipsa ?
Ia gandeste de 1000 de ori inainte sa scrii .
Daca nu ai jucat in viata ta un PVM Classic , nu te baga .
Pe serveru` asta , playeri cu seturi nu fac fata :lol: chiar daca zici ca sunt pietrele alea care ofera 50% PGM / PC / .
Tu stii cum se fac seturile ma? =))
Ia baga-te pe Ro si fa acolo seturi , ca nu reusesti nici in anu 2030 .
Am intrebat mai multe persoane de pe steel daca joaca vron PVM Classic :lol: Acelasi raspuns de la orice copil care nu stie metin :arrow: Prea greu de crescut , faci greu iteme .
Pai frate , daca le faci usor , unde e distractia ? :?
Toti sunt mari metinari , gg bajeti .
Te intrebi de ce fug playeri de serverele private? :))
Raspunsu il stie toata lumea , nu trebuie sa il repet eu .
Salz ^^

GhostSpace
Posts: 59

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by GhostSpace » Sun Jan 04, 2015 5:57 pm

xRefresh wrote:Daca nu ai scrie cu majuscule , ar fi totul ok .
Esti si tu unu dintre acei copii care duc lipsa ?
Ia gandeste de 1000 de ori inainte sa scrii .
Daca nu ai jucat in viata ta un PVM Classic , nu te baga .
Pe serveru` asta , playeri cu seturi nu fac fata :lol: chiar daca zici ca sunt pietrele alea care ofera 50% PGM / PC / .
Tu stii cum se fac seturile ma? =))
Ia baga-te pe Ro si fa acolo seturi , ca nu reusesti nici in anu 2030 .
Am intrebat mai multe persoane de pe steel daca joaca vron PVM Classic :lol: Acelasi raspuns de la orice copil care nu stie metin :arrow: Prea greu de crescut , faci greu iteme .
Pai frate , daca le faci usor , unde e distractia ? :?
Toti sunt mari metinari , gg bajeti .
Te intrebi de ce fug playeri de serverele private? :))
Raspunsu il stie toata lumea , nu trebuie sa il repet eu .
Salz ^^
Iti fac ma set de orice rasa ca stiu , stai tu calm . Ca nu m-am apucat de steel cu moduri . Imi pun pietre dalea , pun si BRATARA OASE DE DRAGON cu rez pc 30 % (http://tinypic.com/view.php?pic=2e32v7q&s=8) :arrow: REZ PC 80 % . Sa vad cine ma mai bate daca bag si putin red ;)
Respectă-mă şi te voi respecta , înjură-mă şi o să ai de pierdut .
Image[/url]
Image[/url]

Mihai37
Posts: 47

Re: Metin2Steel [Ce s-a intamplat?]

Post by Mihai37 » Tue Jan 06, 2015 4:48 pm

Lasă-i Ghost, n-ai cu cine să te înţelegi. Azi se plâng că-i bat modaţii, mâine râd de tine pe server că nu-i baţi şi-au dat de 50% rase. Aşa sunt majoritatea copiilor care fac haz de necaz aici şi pe server cer tot felul de eventuri..Măcar de-ar recunoaşte jumate din server!!
Nu-i credinţă, nu-i onoare bunătatea şi respectu' nu mai au nici o valoare !
Image

Locked