[EVENT]Sacul cu cadouri.

Evente forum + server !
User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

[EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [MOD]Lorena » Mon Dec 24, 2018 9:32 pm

[EVENT]Sacul cu cadouri
.
Image
Povestea sau legenda lui Mos Crăciun. La marginea unui oraș, cu mult timp în urmă, trăia un meșter bătrân care făcea jucării. Tot anul meșterea la ele cu dragoste si răbdare. Erau minunate si nu semănau una cu alta.Povestea lui Mos Crăciun începe în Ajunul Crăciunului, când bătrânul meșter pleca din oraș sa-si vândă jucăriile. Oameni din acel oraș nu erau prea bogați. Meșterul le vindea jucăriile pe mai nimic.

Citește și: cele mai frumoase mesaje de Crăciun



Dar asta nu-i scădea cu nimic bucuria de a face jucării de care copiii sa se bucure, după datina, in dimineața de Crăciun. Pana intra-un an in care…

Meșterul vânduse toate jucările si se întorcea spre casa. La marginea orașului s-a oprit sa privească o fereastra. Știa ca acolo locuiește o familie săraca si se întreba ce jucării or fi primit copii din aceasta casa.



Trei copii visau cu voce tare:

-Daca am avea un soldățel de plumb, numai unul, ne-ar fi de ajuns…

-Ne-am juca împreuna si nu ne-am certa nici o data pentru el. Bătrânul știa ca nu mai avea nici o jucărie si tare ar vrea sa le dăruiască măcar una. Dar ce minune! Tocmai un soldățel de plumb răsărise, nu se știe de unde, in fundul sacului. Si, astfel, dorința celor trei frați sârmani s-a îndeplinit.

In drum spre casa, bătrânul gândea: „As vrea sa fac atât de multe jucării, încât sa dăruiesc cate una fiecărui copil din lume dar mai ales celor sârmani, cărora n-are cine sa le cumpere”. Si acum mergând așa, pe gânduri, văzu in zăpadă un pui de căprioara care-l privea cu ochi triști.

-Sârmana făptura, ce te doare?



Se pare ca puiul de căprioara se rânise la un picior. Cum a știut si cu ce a avut la îndemâna, bătrânul i-a legat rana si la ajutat sa se ridice.

Atunci făptura aceea gingașa i-a vorbit cu glas limpede ca si de copil:



-Acum vad ca ai o inima buna. Dorința ti se va îndeplini.

Ca din pământ a apărut o sanie fermecata purtata in zbor de niște reni minunați.

Si bătrânul s-a înălțat cu ei si slava cerului înstelat, spre o lume de basme. Chiar si hainele lui sărăcăcioase se preschimbaseră in niște haine neobișnuite de culoare roșie.



N-ar fi putut spune cat si pe unde l-a purtat sania fermecata. Intra-un târziu, a smintit cum coboară lin intra-un ținut înzăpezit, unde li aștepta o căsuța cu ferește luminate. O mulțime de pitici ca si cei din povesti l-au întâmpinat bucuroși.

Piticii erau haini si îndemânatici, gata sa se apuce de treaba. Materialele se găseau din belșug, caci, nu se știe cum, se înmulțeau mereu si nu se terminau niciodată. Iar bătrânul meșter priceput ii îndruma pe pitici si împreuna făceau jucării, mereu mai multe si mai frumoase. Pentru fiecare copil din lume, jucăria pe care si-o dorește.

In seara de Ajun sosesc colindătorii. La fiecare casa, ei aduc vestea minunata a nașterii Domnului si urează un an bun si îmbelșugat.

Târziu, când noaptea se lasă, copii se culcaseși in pătucurile lor. In urechi le mai suna încă zvonul de colinde: „O ce veste minunata”…Apoi dorm si visează…

Dar oare vis sa fie???



Este noaptea in care visele copiilor se împlinesc. Doua zi, in dimineața de Crăciun in jurul bradului împodobit, bucuria nu mai are margini. Nici unul dintre ei n-a fost uitat. Iar după numele sărbătorii, copiii i-au pus numele Moș Crăciun si așa a rămas pana astăzi.

De aceea, in zilele acestei sfinte sărbători, când stăm cu toți in jurul mesei încărcate cu bunătăți, nu trebuie sa-i uitam pe cei sârmani. Moșul are grija de ei o data pe an. Noi trebuie sa ne gândim la ei mereu!


Bine v-am regăsit la un nou eveniment.

-Aveţi mai jos cerintele evenimentului.

-Cerinţe:
Cerinţa 1:
*Trebuie să faceţi un cadou unui jucător de pe Metin2Steel.
*Atenţie cadoul poate conţine orice : ITM , moduri ş.a.md.
Cerinţa 2:
*Trebuie să-i faceţi o urare in PM (mesaj privat) persoanei căruia voi ii daţi cadoul.
*Cadoul cel mai bogat şi urarea cea mai frumoasă câştigă.

Totul trebuie filmat când faceţi cadoul+urarea şi incărcat pe Youtube.

-Voturile pentru cele mai frumoase urări+cadouri se vor da de câtre Membrii Staff Metin2Steel.
Regulament:
-VIP/MOD POT PARTICIPA.
-Membrii staff nu au voie să participe.
-Nu aveţi voie să participaţi de pe mai multe conturi riscaţi jail 6h pe unul din conturi+eliminarea din eveniment de pe ambele.
-Nu aveţi voie să editaţi postarea.
-Aveţi voie să editaţi videoclipul.
-Nu aveţi voie să copiaţi/inspiraţi de la ceilalţi.
-Imaginile/textele cuvintele, jgnitoare /ofensatoare unui jucator sau unui membru staff sau care n-au legătură cu evenimentul se pedepsesc cu warn+stergere.



Model de postare:
-Numele tău de caracter: [VIP]Lora.
-Numele persoanei căruia ii fac cadoul: [VIP]Gecko.
Videoclip eveniment:- aici puneţi videoclipul incărcat pe Youtube.



Premii: ARMĂ SAU ARMURĂ.
-Locul 1: Mod 100 bank.
Locul 2: Mod 50 bank.
Locul 3: Cod 50%.

La premiile , vă puteţi alege orice an doriţi.
-De participare 1 x armă 2013 nemod. (nu sunt la alegere)


Evenimentul incepe astăzi in 24.12.2018 şi se termină in 27.12.2018 la ora 20:00.

Eveniment oferit de [MISS]Lorena+ [SGM]Hades şi [VIP]Gecko.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Amuitatparola
Posts: 26

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by Amuitatparola » Mon Dec 24, 2018 9:42 pm

Premiul de participare e la alegere?

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [MOD]Lorena » Mon Dec 24, 2018 10:46 pm

nu,nu este.
Amuitatparola wrote:Premiul de participare e la alegere?
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[Dn]qL1m3
Posts: 10

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [Dn]qL1m3 » Mon Dec 24, 2018 11:28 pm

-Numele tău de caracter: [VIP]Anhiyde
-Numele persoanei căruia ii fac cadoul: Andreeuta2
Videoclip eveniment: https://www.youtube.com/watch?v=es2rwwovPI0&t=1s
Evenimentul face sugestie la ,a ajuta playerii noi,asta ar fi un "boost" cea ce ar trebui sa facem mai des,voi ar trebui sa oferiti ceva la ce tineti si ceva de care sa nu va para rau ci sa va faca inima mai buna,eu am participat de dragul evenimentului,erau ultimele mele iteme ,nu mai am nimic,conteaza gestul,nu ce se da,am filmat cum am putut,Succesc tuturor!

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [MOD]Lorena » Tue Dec 25, 2018 2:38 pm

super, felicitari.
[Dn]qL1m3 wrote:-Numele tău de caracter: [VIP]Anhiyde
-Numele persoanei căruia ii fac cadoul: Andreeuta2
Videoclip eveniment: https://www.youtube.com/watch?v=es2rwwovPI0&t=1s
Evenimentul face sugestie la ,a ajuta playerii noi,asta ar fi un "boost" cea ce ar trebui sa facem mai des,voi ar trebui sa oferiti ceva la ce tineti si ceva de care sa nu va para rau ci sa va faca inima mai buna,eu am participat de dragul evenimentului,erau ultimele mele iteme ,nu mai am nimic,conteaza gestul,nu ce se da,am filmat cum am putut,Succesc tuturor!
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
beleu
Posts: 18

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by beleu » Tue Dec 25, 2018 6:33 pm

-Numele tău de caracter:[DN]Beleuta
-Numele persoanei căruia ii fac cadoul: Cavaleresc maadaaaa
Videoclip eveniment: https://youtu.be/FVASnQ-tvGM
ia oferit cu drag acestui tanar un mic cadou ,deoarece stiam ca si-l dorea din tot sufeltu ,faceti si voi la fel .
craciun fericit tuturor

User avatar
[VIP]Pose
Posts: 46

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [VIP]Pose » Tue Dec 25, 2018 7:08 pm

Numele tău de caracter: [VIP]Pose
-Numele persoanei căruia ii fac cadoul: [Dn]Oly
Videoclip eveniment:- https://youtu.be/UDOngnUR91w
when grief is deepest , words are fewest .
Image
may you be in heaven a full half hour before the devil knows you’re dead

User avatar
[Dn]qL1m3
Posts: 10

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [Dn]qL1m3 » Tue Dec 25, 2018 7:39 pm

Eu nu am nimic cu cei de mai sus , dar acel madaa sau cum ii zice am vb cu dansul si cica doar asa sa se joace i-a dat aia,cat si la pose nu trebuia unui player mai nou lafel si la madaaa?

User avatar
[VIP]Pose
Posts: 46

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by [VIP]Pose » Tue Dec 25, 2018 8:10 pm

[Dn]qL1m3 wrote:Eu nu am nimic cu cei de mai sus , dar acel madaa sau cum ii zice am vb cu dansul si cica doar asa sa se joace i-a dat aia,cat si la pose nu trebuia unui player mai nou lafel si la madaaa?
frate .. mai sus spune unui player , ai venit tu acum sa inventezi reguli sau cum ? dau la orice player vreau . Trebuie mereu să se găsească unul să comenteze !? Doar mă cunoști cât de generos sunt , de când ți am cedat pe ochii frumoși :)
when grief is deepest , words are fewest .
Image
may you be in heaven a full half hour before the devil knows you’re dead

Lost
Posts: 159

Re: [EVENT]Sacul cu cadouri.

Post by Lost » Tue Dec 25, 2018 8:55 pm

Pose Fain Videolip apreciez Foarte frumos

Locked