Old Penguin gallery.

Arată-ne şi nouă căt de bun eşti.
madoarepicioru
Posts: 14

Re: Old Penguin | gallery.

Post by madoarepicioru » Wed Sep 27, 2017 7:44 pm

designerii plii, sunteti buni toti da nu sunteti cautati

BÖ\u2063
Posts: 13

Re: Old Penguin | gallery.

Post by BÖ\u2063 » Wed Sep 27, 2017 11:53 pm

Cain wrote:alea sunt lucrări de pe când chiar luam o poză şi puneam un filtru simplu nu fi naiv, când lucrezi in ps te joci cu grafica fie că o faci de la 0 fie că nu, cam aşa merge treaba înţelegi? şi stai liniştit, poţi pune tu câte filtre vrei, calitateta contează :)
La inceput? Adevarat vad ca ai progresat mult intr-un timp atat de scurt, cred ca or sa te contacteze astia de la Fast2Furious sa faci le faci niste cadre in urmatorul film. Daca alea sunt " de pe vremea " cand chiar luai poze si doar le taiai, atunci tin sa te anunt ca ai inceput cu stangu. Pe intelesul tau ai inceput prost. Iar calitatea ta lasa de dorit, inca odata imi dovedesti ca nu stii sensul cuvintelor. Vorbesti de parca ceea ce faci tu se numeste calitate, wow. Cine a zis asta? Ai primit vr-un premiu de la aia de la PS? Cine a zis ca faci calitate? Vr-un designer recunoscut? Boss vezi ca folosesti cuvinte prea mari pentru ceea ce esti tu. Nu mai zic ca unele dintre poze ai abuzat de efecte incat nici nu iti dai seama cu exactitate ce este acolo.
Stii vorba aia, simplu si frumos? Nu o stii, se vede. Cum sa iti explic eu tie sa intelegi mai bine, ai vazut pictorii aia care manjesc panza aia cu niste culori amestecate si gata, e opera de arta? Asa esti tu, doar ca tu nu esti pictor. Si ce faci tu n-are nici o valoare.
Cand vorbesti de grafica data viitoare cel putin pune poze cu o rezolutie mai mare, ca sa vedem si noi despre ce grafica vorbesti. Detaliile importante nu se vad prea clar atunci cand poza are 150-250. DESIGNERE!
ASA CA VOI ASTIA CARE TRAITI DE PE FEMEI
PENTRU MINE SUNTETI 0 EU TRAIESC PE BANII MEI

User avatar
Cain
Posts: 123
Location: pă tron, pwp.
Contact:

Re: Old Penguin | gallery.

Post by Cain » Thu Sep 28, 2017 4:11 pm

Se pare cu nu am ce discuta cu tine, eşti prea redus pentru a înţelege, nu m am referit niciodată la o calitate gen producţie de filme pentru că dacă eram atât de bun nu mă frecam pe forumuri pe aici, insă, calitatea mi-au confirmato persoanele care au lucrat cu mine, eu, faţă de tine fac ceva, nu stau să aberez peste treaba oamenilor sub un anonim, ţi-am înţeles ideea şi că nu îţi place, foarte bine, nimeni nu te obligă să te şi uiţi, sper că am încheiat, multă baftă.
Mulţi tineri recruţi pe internet despică,
iar când îi pui să tragă transpiră de frică.




Image

User avatar
Cain
Posts: 123
Location: pă tron, pwp.
Contact:

Re: Old Penguin | gallery.

Post by Cain » Mon Oct 02, 2017 12:58 am

Image Image
Mulţi tineri recruţi pe internet despică,
iar când îi pui să tragă transpiră de frică.




Image

User avatar
[Dn]Golan
Posts: 31

Re: Old Penguin | gallery.

Post by [Dn]Golan » Mon Oct 02, 2017 1:57 am

Cain wrote:
Image Image
Coane chiar exagerezi dracu, lasa-ne manca-ti-as cu edit-urile astea te mai faci mult de rahat pe aici? DE CE postezi aici? Joci cumva pe serveru asta sa postezi aici?
DE EXEMPLU, SPUNE-MI SI MIE CE PLM INSEAMNA IMAGINEA DIN STANGA? EU NU O INTELEG, CE M&M E IN IMAGINEA AIA?

User avatar
Cain
Posts: 123
Location: pă tron, pwp.
Contact:

Re: Old Penguin | gallery.

Post by Cain » Mon Oct 02, 2017 3:17 am

[Dn]Golan wrote:
Cain wrote:
Image Image
Coane chiar exagerezi dracu, lasa-ne manca-ti-as cu edit-urile astea te mai faci mult de rahat pe aici? DE CE postezi aici? Joci cumva pe serveru asta sa postezi aici?
DE EXEMPLU, SPUNE-MI SI MIE CE PLM INSEAMNA IMAGINEA DIN STANGA? EU NU O INTELEG, CE M&M E IN IMAGINEA AIA?
Te doare? nu de alta dar vreau să ştiu cum e să fii ca tine :)
Nu scrie nicăieri că trebuie să joc ca să pot naviga pe forum şi acum că veni vorba, nici nu aş juca cu exemple ca tine.
Şi acum să explic ca la proşti, deşi mă îndoiesc că o să înţelegi fară a ţi forţa ultimul neuron.
Imaginea e axată pe focul din mâinile personajului, camera fiind întunecată şi luminată doar puţin de acel foc, are şi un minim efect de 3d asta făcând-o mai în "ceaţă" pentru reduşii ca tine, am să las imaginea fară 3d pentru a te ajuta cu minimul tău :)
Pentru asta am să postez mai des doar că să îţi ard neuroni :)

Image
Mulţi tineri recruţi pe internet despică,
iar când îi pui să tragă transpiră de frică.




Image

User avatar
Cain
Posts: 123
Location: pă tron, pwp.
Contact:

Re: Old Penguin | gallery.

Post by Cain » Thu Oct 05, 2017 9:58 pm

Image Image
Mulţi tineri recruţi pe internet despică,
iar când îi pui să tragă transpiră de frică.




Image

User avatar
Cain
Posts: 123
Location: pă tron, pwp.
Contact:

Re: Old Penguin | gallery.

Post by Cain » Sun Oct 08, 2017 4:30 pm

Image
Mulţi tineri recruţi pe internet despică,
iar când îi pui să tragă transpiră de frică.




Image

RealK
Posts: 129

Re: Old Penguin | gallery.

Post by RealK » Sun Oct 08, 2017 4:58 pm

Cain wrote:
Image
Foarte fain :!:
- The Tiger Of Jungle -
I'm a Prince !

User avatar
Cain
Posts: 123
Location: pă tron, pwp.
Contact:

Re: Old Penguin | gallery.

Post by Cain » Mon Oct 09, 2017 10:14 pm

Image Image
Mulţi tineri recruţi pe internet despică,
iar când îi pui să tragă transpiră de frică.




Image

Post Reply