Din partea mea pentru voi!

Arată-ne şi nouă căt de bun eşti.
Post Reply
[Designer]
Posts: 5

Din partea mea pentru voi!

Post by [Designer] » Sun Mar 29, 2020 5:57 am

Portofoliul meu e stric pentru server
[Owner]Fifty/[ADM]Who va respect din tot sufletu' pentru munca depusa,sa nu fac diferente si pe cei din staff ii respect..felicitari ca va ocupati de acest server!
ar fii pacat sa se piard,sincer pentru mine acest server a fost cea de a 2-a viata a mea cand eram micut.. aveam prieteni cu care faceam caterinca aveam si dusmani cu care ma certam des =))) dar niciodata nu o sa uit sentimentul de la prima mea donatie cod in camera de GM.
Era full nene si [GA]Hades care incerca sa faca ordine.. e un om pe care inca il respect chit ca nu mai e pe server(cred ca nu mai e,eu nu l-am mai vazut :D) a fost un om corect.. ma intelegeam super cu el si tot el mi o dat ban pt blat la war :)) imi e dor de vremurile alea maxim,dar ce sa faci..se mai schimba treburile
In timp ce scriam acest roman parca am ajuns in trecut.. toate cele bune si sper sa va placa munca mea,va iubesc <3

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image





>by [VIP]Seba<

User avatar
[VIP]Geo
Posts: 896
Location: DnB
Contact:

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [VIP]Geo » Sun Mar 29, 2020 11:13 am

Sunt interesante unele.

Si cunosc sentimentul cu donatia cod si ban pentru blat, am trecut prin astea :lol: Mai ales cu Hades, care mi-a dat 24h mute ca m-am luat de shamanca lui pe skype :P :lol:
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [VIP]Adinna » Sun Mar 29, 2020 12:22 pm

Sunt dragute toate. Totusi ce mi se pare ciudat e marea discrepanta dintre '' stilul '' pe care e facut in fiecare imagine un '' logo '' al serverului si partea de edit a fiecarei poze + a oricarui alt font pus.
Nu se prea pupa stilurile, nu pare a fi acelasi. Adica nu se pupa sa faci asa edit complex.. cum sa zic eu.. in partea unde e scris numele serverului, iar in rest sa bagi un blur, niste efecte si un stroke inside pe overlay :)) .
Dar dupa cum am spus, toate arata binisor per total.
Image

User avatar
[VIP]Geo
Posts: 896
Location: DnB
Contact:

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [VIP]Geo » Mon Mar 30, 2020 9:29 pm

[DSG]Adinna wrote:
Sun Mar 29, 2020 12:22 pm
Sunt dragute toate. Totusi ce mi se pare ciudat e marea discrepanta dintre '' stilul '' pe care e facut in fiecare imagine un '' logo '' al serverului si partea de edit a fiecarei poze + a oricarui alt font pus.
Nu se prea pupa stilurile, nu pare a fi acelasi. Adica nu se pupa sa faci asa edit complex.. cum sa zic eu.. in partea unde e scris numele serverului, iar in rest sa bagi un blur, niste efecte si un stroke inside pe overlay :)) .
Dar dupa cum am spus, toate arata binisor per total.
Hopa, profesoara :lol: ;*
Image

[Designer]
Posts: 5

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [Designer] » Tue Mar 31, 2020 6:42 am

Am folosit overlay doar la poza..mai exact la link-ul servarului din a 6-a imagine,
in rest... deloc.
Si daca esti putin mai atenta am facut cu fontu lui [Harry P.] DOUA creatii.
Uite asta ar fi un singur font in 2creatii:

Image
Image
Difera doar desenul din spate si forma in care sunt puse caracterele si am pus un alt 2 ca ala arata ciudat marit

aici am folosit acelasi logo uri,restul amestecari.

Image

Image

Si am facut mai multe modele pentru ca nu toti avem gusturi pe un singur logo..asa ca am facut mai multe sa aiba lumea ce logo ii place mai mult
Tu mi ai lasat un comentariu DRAGA Adina in care imi faci munca sa para una simpla.. ceva de genul
ai fuserit de 2 ori,un text transparent si save.Ceva urat din partea ta,adica eu voiam o parere nu un rezumat fals cu ce am facut eu in imaginile de mai sus
Ce am facut acolo numa Dumnezeu si cu mine stim :*

Cum ar fi fost sa iti spun ''Semnaturile tale de designer pe acest forum nu reprezinta ca esti designer pe acest forum ..adica ai 3 bari la semnatura si in avatarul tau nu se intelege textul.'' stiu..tocmai am facut asta =)) pai urat din partea mea nu? frumos ar fi sa mi las o parere da,arata super sau nu mi place. tzuca

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [VIP]Adinna » Tue Mar 31, 2020 11:23 am

Omule bun.. n am zis ca sunt prea simple sau prea complicate...
N am zis ca arata urat...

Te rog reciteste ce am scris..
Sunt stiluri DIFERITE intre mini logo si editul imaginii, atata tot am zis! Am zis chiar ca arata toate bine, daca citeai tot ce am scris... Daca as fi criticat ceva, crede-ma ca se intelegea..
Va scrie omu' nitel mai mult si o luati ca pe o critica fara sa fie cazul :)) Si crede-ma ca daca mi se pareau nasoale sau aveam ceva de rau de zis, o ziceam clar si fara nicio problema.
Te ai atacat degeaba caci eu n am zis nimic aiurea :) Daca la tine " mi se pare ciudata diferenta de stiluri " e o jignire sau o cririca... baiatu' meu, nu stii ce e o parere negativa :))
O zi faina sa ai! :)
Image

[MOD]Seba
Posts: 3

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [MOD]Seba » Wed Apr 22, 2020 3:07 am

una in plus nu strika nui asha? :))
Image

User avatar
[VIP]Geo
Posts: 896
Location: DnB
Contact:

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [VIP]Geo » Wed Apr 22, 2020 4:30 pm

La texturile adaugate in colturi, incearca sa folosesti texturi c-o rezolutie asemanatoare cu cea setata de tine pe layer-ul de inceput. Daca incerci sa le redimensionezi mai mult decat trebuie, o sa aiba o calitate proasta si se vad aiurea. Am invatat-o pe pielea mea chestia asta.
Image

[MOD]Seba
Posts: 3

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [MOD]Seba » Wed Apr 22, 2020 8:59 pm

Mersi o sa fiu mai atent :D
ai pup iu

User avatar
[VIP]Adea
Posts: 1925
Location: ° ❥Designer✂️ °

Re: Din partea mea pentru voi!

Post by [VIP]Adea » Sun May 17, 2020 7:16 am

Frumos, sigur poti mai mult.
Când poţi.. inspiră , când nu mai poţi expiră..
----------------------------------------

Post Reply