Nuj frate, FAVORIZARE :))

Toate topicurile inchise se afla aici !
Locked
User avatar
[VIP]3s3
Posts: 528

Nuj frate, FAVORIZARE :))

Post by [VIP]3s3 » Wed Sep 20, 2017 8:33 pm

► Numele tău de caracter: [VIP]3s3
► Nume vinovat : [SGA]Kizev
► Motivul reclamaţiei: Pentru că:
- Runda 7: Nume de TARA + CULOARE + ANIMAL cu litera: S
- Răspuns [VIP]3s3: Spania, Sidefiu, Sarpe.
SIDEFIU - vezi aici - https://dexonline.ro/definitie/sidefiu
- Răspuns corect by [SGA]Kizev: ''Suedia, Silver, Strut.
Sarpe, Soparla se scrie cu diacritice''
Ok, sunt de acord că se scrie cu diacritice dar nu era event de limba română şi dacă lipseşte acolo o virgulă sub o literă nu cred că a ieşit alt cuvânt. Tot Şarpe sau Şopârlă e, înţelegi tu... + că nici tu nu le-ai scris cu diacritice, ce e ăla Strut? Hai că de Struţ am auzit cam toţi cred, dar STRUT nuj frate ca am căutat şi in DEX şi lipsă.
Deci consider că cei care au răspuns corect la întrebare au fost nedreptăţiţi sau DEFAVORIZAŢI poate sună mai familiar, şi nu fac raportu ca un ofticat că nu am luat runda, după cum se vede am luat runda următoare dar cel dinaintea mea a scris la culoare SEA, şi da, e culoare.


► Dovada : Image
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!
Image
ImageImageImage
Image

Kizev
Posts: 1177

Re: Nuj frate, FAVORIZARE :))

Post by Kizev » Wed Sep 20, 2017 9:44 pm

Acea runda face parte din un tip de event pe care eu l-am nascocit, numit 'Event Initiale'

Initiala este prima litera a cuvantului.

Am cerut : Nume de TARA / CULOARE / ANIMAL cu litera S :

Dupa cata scoala am facut eu, şarpe/şoparla incepe cu ş, nu cu s.
Animale cu S : Suricata, sconcs, sitar
Culori cu S : Safir, Smarald, Sur, Silver, Sable, Sanguin, Sepia, Sulf.
Tara cu S : Slovenia, Slovacia, Siria, Samoa, Suedia

Nu era mare lucru sa cauti pe google, dar tu ai ales, in loc sa scrii "sarpe" care corect este : "şarpe", deci incepe cu ş nu cu s [cum am cerut], in loc sa cauti.


Haide sa invatam alfabetul inainte de reclamatii, domnu' 3ş3 [probabil si in numele tau e tot una cu s sau ş]. S este a 22-a litera din alfabetul romanesc, ş este a 23-a litera din alfabetul romanesc. Nicio diferenta? Eu cred ca da. MAGIC

Nu conta ca n-a scris "Struţ" cu ţ, atat timp cat runda viza INITIALA, defavorizabile domn.

T/C, si ii spun lui Who sa se uite. In caz ca are ceva de zis, il va si muta EL la cazuri rezolvate.

User avatar
[a.d.m.]who
Posts: 335
Location: Metin2Steel
Contact:

Re: Nuj frate, FAVORIZARE :))

Post by [a.d.m.]who » Thu Sep 21, 2017 12:10 am

din moment ce a cerut sa inceapa cu s , si exista cu s , a ales corect castigatoru , daca vroia si cu ş , scria si ş in anunt. plus ca eu nu am auzit in viata mea de cularea sea nici pe goagle nu gsesc , oricum , data viitoare cauta cuvinte cu litera ceruta exact , ca sa nu mai crezi ca e favorizare .

t/c
Unde nu sti si nu intelegi, INTREABA !
Image

Locked