Reclamatie [SGA]Kizev

Toate topicurile inchise se afla aici !
Locked
[VIP]Admir
Posts: 2298

Reclamatie [SGA]Kizev

Post by [VIP]Admir » Mon Oct 16, 2017 12:03 am

► Numele tău de caracter: [VIP]Admir
► Nume vinovat : [SGA]Kizev
► Motivul reclamaţiei: Mute 15 minute aiurea, absurd si in afara sanctiunilor regulamentului.
► Dovada :

Se poate verifica in panou dovada ca am primit mute 15 minute.
Dovada cu ss' il rog pe el sa o puna. Cu insultele mele aduse unui player.

Mentiuni:


Reclamatie [VIP]FeenoM
viewtopic.php?f=56&t=23840
Aduce jigniri playerilor, (atentie nu pronunta numele) prin urmare nu priemste mute.

Acum vreau sa faca cineva diferenta dintre motivul pentru care eu am primit mute 15 mute, si motivul pentru care [VIP]FeenoM nu a primit mute 15 minute. Eu consider 2 cazuri identice vorbind din prisma regulamentului.

Intre timp, pana imi pune Kizev dovada pentru ce am luat mute, ca sa isi dea si Who cu parerea, vreau sa arata ce a avut el de zis despre cazul meu, si cazul lui [VIP]FeenoM.


Citez cateva lucruri din print:
Kizev: " Mie mi se pare ca vorbea cu Kokaine si ala a raspuns dupa replica lui fenom "
Ok, nu e nicio diferenta, si eu vorbeam cu Ariana si ea m-a jignit dupa replica mea.
Kizev: " Tu ai insultat un player nou intr-o maniera mult mai rea fara nici un motiv "
Adica data viitoare ca sa nu iau mute ar trebui sa am un motiv drept scuza, pentru care sa jignesc? Sau ar trebui sa jignesc playerii vechi, ca sa nu mai primesc mute? Sau ar trebui sa ii jignesc mai frumos ca sa nu iau mute? Exista jigniri frumoase? Sau ar trebui sa jignesc dupa [Dn], ca vad ca pe [Dn] ai zis ca am voie sa folosesc acele jigniri.

Am tinut sa scot asta in evidenta pentru ca mi s-a parut ca a raspuns ca un copil, doar ca sa se scoata.



Conversatia din pm, si motivul " care nu seamana deloc cu cazul lui [VIP]FeenoM, pentru care eu am primit mute iar el nu.

Image


PS: Nu da nimeni T/c decat Who. Toti ceilalti membri Staff care vor sa-si dea cu parerea, sunt liberi sa o faca. Acasta fiind una favorabila sau nefavorabila. Dar pentru alea nefavorabile vreau argumente.

PS.2: F.A.C.E.M P.O.L.I.T.I.C.A

Kizev
Posts: 1177

Re: Reclamatie [SGA]Kizev

Post by Kizev » Mon Oct 16, 2017 12:26 am

https://imgur.com/a/SsTLC -> Pentru asta ai luat mute.

Si legat de faza cu FeenoM, ai aici o mica demonstratie despre cum am omis linkul respectiv, al doilea, dat fiind faptul ca pe primul print a zis "pisa-m-as pe tine uratule" si KoKa1nE a scris "=))", astfel rezultand c-a zis-o in gluma[spre deosebire de ce ai zis tu, cu scopul de a insulta]. Problema era la al doilea link, care continea ceva pentru care trebuia sa ia FeenoM mute, dar n-a luat din cauza ca am crezut ca al doilea link [cel scris cu space], a fost pus din greseala, sau copiat gresit de catre autorul reclamatiei facute pe numele lui FeenoM :

Cum am omis linkul al doilea : https://youtu.be/1PcnLoPSG8E

Atat de zis, va raspunde Who. Daca vad ca e chat aici, dau t/c. Stafful poate adauga reply si cu topic inchis, dand [quote] sau chiar deschizand topicul, dand reply, si inchizandu-l la loc.

Print cu conversatiile noastre COMPLETE, sa fie treaba serioasa, nu punem doar ce ne avatanjeaza : https://imgur.com/a/OtrPi

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Reclamatie [SGA]Kizev

Post by [VIP]Admir » Mon Oct 16, 2017 12:24 pm

N-am nimic de ascuns in acel ss' ca sa pun doar ce ma avantajeaza.
Sa zicem ca al 2-lea link din reclamatia facuta lui [VIP]FeenoM n-ar fi existat. Deci prin urmare eu tot as fi fost sanctionat iar el nu. Pentru ca tu ai vazut al 2-lea link dupa ce am cautat eu reclamatii asemanatoarea cu a mea in care nu s-a dar mute.
Ok eu am inteles ca [VIP] tre' sa aibe un limbaj mai decent fata de ceilalti playeri. Dar atata timp cat altii nu au fost sanctionati niciodata pentru ce am zis eu, eu de ce sunt?
Cum ai reusit tu sa deduci ca FeenoM a glumit acolo din moment ce KoKaine era in grupa cu Andreas si stii destul de bine ca si ieri-alarteri s-a certat Alan cu ei, parca erai si tu pe acolo :).

Si prin absurd, chiar daca ar fi glumit, asta e motiv sa nu fie sanctionat? Eu nu cred.

Si eu as n-as fi avut nimic cu Ariana aia, daca nu ar fi strigat pe chat sa vii map1 ca injur eu, cand eu nu tastasem nimic.

Cloncluzia e ca ai momente cand faci lucrurile bine si momente cand le faci pe dos. Poate erai nervos pe mine ca nu ti-am vrut premiul la event.

User avatar
[a.d.m.]who
Posts: 335
Location: Metin2Steel
Contact:

Re: Reclamatie [SGA]Kizev

Post by [a.d.m.]who » Tue Oct 17, 2017 4:07 am

Din nou un subiect cu 2 reclamtii .

1.Mutele de dat de kizev mi se pare corect .
Doar ca trebui sa primeasca si celalata persoana care a inceput sa injoseasca mute.
Era un dialog de injosiri intre cei doi , automat amndoi mute .

Ea la parat pe el .
El a jignito .
Ea trebuia sa anunte un staff daca nu era pe faza,sau sa posteze pe forum, ...nu sa continue .

_________________________________________________________________________________________________
2.Bun in reclamatia respectiva , VIP Feenom trebuia sa primeasca mute .
Si acum sa argumentez .
In regulament spune ca :
Image
S-a facut reclamatie pt jignire ,in ea nu apare ca a fot injurat dinainte de altcineva (provocat) , aplicam regulamentul .Ca daca ne punem sa facem reclamatii ca se luau la misto, ia ala de face reclamatia un suspend de toata frumusetea.
Chiar daca ai vazut sau nu al doilea link esti nevoit sa aplici regulamentul .
Acum nu scrie in el ca trebuie sa apara numele, daca asta era motivul neaplicarii regulamentului .

Iar diferenta dintre cele doua e ca :
Feenom jignea singur , iar Admir avea deja un dialog intreg cu respectiva .

In concluzie mutele s-a aplicat corect , doar ca trebuia dat si celei din dialog cu admir , si lui Feenom .

Suspend 3 zile.

T/C .
Unde nu sti si nu intelegi, INTREABA !
Image

Locked