[SGM]Hades

Aici ajung topicurile ce nu sunt postate unde trebuie sau nu au respectat modelul dat !
Locked
User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

[SGM]Hades

Post by [VIP]Kito » Sat May 05, 2018 12:27 am

► Numele tău de caracter: [VIP]Kito
► Nume vinovat : [SGM]Hades
► Motivul reclamaţiei: Favorizare + Abuz.
De ce dai ma T/C doar la cine vrei tu sa iti scoti prietenii?
viewtopic.php?f=61&t=26618
Ai mai jos n link-uri la care nu s-a dat T/C desi e obligatorie dovada. Ala ca si-a scris numele de pe forum ii dai T/C? Penibil ma. Pana la urma era o reclamatie pe forum, nici de cum pe joc. Dar ce sa gandesti tu?
Unde nu-i cap, vai de picioare.
► Dovada :
viewtopic.php?f=56&t=26579 - nu a pus dovada = T/C
viewtopic.php?f=56&t=26577 - nu a pus dovada = T/C
viewtopic.php?f=56&t=26287 - nu a pus dovada = T/C
viewtopic.php?f=56&t=26306 - nu a pus dovada = T/C
viewtopic.php?f=56&t=26284 - nu a pus dovada = T/C
viewtopic.php?f=56&t=26497 - nu a pus dovada = T/C

Nu am eu nici o treaba cu reclamatia lu Sapcuta, Domnule Who.
Problema mea e urmatoarea: De ce acest "don" Hades respecta regulamentul doar cand crede el de cuvinta?
Adica cand are chef da T/C pe motiv de "nerespectare model" si cand nu, nu?
Ti-am dat 6 exemple mai sus, unde nu a fost respectat modelul de reclamatie dar totusi s-au luat masuri cu privinta la faptele intamplate. In 3 dintre ele a fost implicat acest Hades care, surprinzator, nu a aplicat regulamentul. Ti se pare perfect corect, da?
Si repet, sa nu fie discutii. NU MA INTERESEAZA DESPRE CE A FOST VORBA IN RECLAMATIA AIA. Eu vorbesc STRICT de faptul ca NU respecta REGULAMENTUL si da T/C cum si cand vrea el. (Asta pe langa zecile de topicuri sterse de la Disctutii Libere)

User avatar
Mistic
Posts: 272
Location: I came like a king, now i'm a legend.

Re: [SGM]Hades

Post by Mistic » Sat May 05, 2018 12:32 am

La prima s-a dat T/C pentru nerespectarea modelului, ceea ce mi se pare normal, ca d-aia e pus acolo un "MODEL DE POSTARE". Si la restul din cate vad a raspuns Who, sau s-a dat t/c cu decizie de la Fifty de alt membru staff. Ce rost are reclamatia?

+ Reclamatia lui Şăpcuţă n-are nici o logica, la un suspend de 3 zile nu se scoate gradul pe forum, e o bataie de cap in plus sa il scoti ca dupa alea 3 zile sa il bagi inapoi. Gradul pe forum se scoate doar la suspendari permanente sau pe o perioada nedeterminata de timp.
"Sunteți lame de Orbit echivalența restului, nu vă gust că tre' să vă scuip.. ce finețe a gestului."

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: [SGM]Hades

Post by [VIP]Kito » Sat May 05, 2018 12:36 am

[SGA]Mistic wrote:La prima s-a dat T/C pentru nerespectarea modelului, ceea ce mi se pare normal, ca d-aia e pus acolo un "MODEL DE POSTARE". Si la restul din cate vad a raspuns Who, sau s-a dat t/c cu decizie de la Fifty de alt membru staff. Ce rost are reclamatia?
Sa-ti explic babeste.
Exista pe acest forum mirobolant un asa zis "Model de reclamatie" care suna cam asa:
Model : Numele topicului trebuie sa fie numele vinovatului !

Cod: Selectaţi tot
► Numele tău de caracter:
► Nume vinovat :
► Motivul reclamaţiei:
► Dovada :



Toate campurile sunt obligatorii , altfel reclamatia nu va fi luata in considerare !
Te rog frumos sa-mi areti tu mie, dovezile lu` Alan in reclamatiile respective.

Practic, acele reclamatii ar fi trebuit mutate la Cos + T/C, lucru care nu s-a intamplat deci prin urmare, cum zice si in acel model "reclamatia nu va fi luata in considerare !"
Si culmea, a fost luata in considerare ba mai mult au fost aplicate si sanctiuni (suspend) pe baza unei reclamatii fara dovezi.

Edit:
+ Reclamatia lui Şăpcuţă n-are nici o logica, la un suspend de 3 zile nu se scoate gradul pe forum, e o bataie de cap in plus sa il scoti ca dupa alea 3 zile sa il bagi inapoi. Gradul pe forum se scoate doar la suspendari permanente sau pe o perioada nedeterminata de timp.
Am zis clar ca NU ma intereseaza ce scrie in acea reclamatie doar faptul ca a dat T/C si la celelalte nu a dat.

User avatar
Mistic
Posts: 272
Location: I came like a king, now i'm a legend.

Re: [SGM]Hades

Post by Mistic » Sat May 05, 2018 12:40 am

Reclamatii le alea au primit un raspuns final + au fost mutate la rezolvate, nu se mai intervine peste ele clar. Din nou te intreb, ce rost are reclamatia ta? Iti zic eu nici una, ca de obicei faci reclamatii doar sa scrii si tu ceva pe forum.

RECLAMATIA LUI SAPCUTA A PRIMIT T/C PENTRU CA ESTE FACUTA DEGEABA, LA 3 ZILE SUSPENDARE NU SE SCOATE GRADUL DE PE FORUM.
"Sunteți lame de Orbit echivalența restului, nu vă gust că tre' să vă scuip.. ce finețe a gestului."

Şăpcuţă1
Posts: 8

Re: [SGM]Hades

Post by Şăpcuţă1 » Sat May 05, 2018 12:43 am

[SGA]Mistic wrote:Reclamatii le alea au primit un raspuns final + au fost mutate la rezolvate, nu se mai intervine peste ele clar. Din nou te intreb, ce rost are reclamatia ta? Iti zic eu nici una, ca de obicei faci reclamatii doar sa scrii si tu ceva pe forum.
Tu vii pe aici ca al doilea lingău? Ai rămas în urmă cu limbile şi simţi nevoia să te afirmi? Nu vezi ce răspunsuri dai mă şi tu? Bă cine vă învaţă să răspundeţi la o reclamaţie aşa total pe lângă subiect?

User avatar
Mistic
Posts: 272
Location: I came like a king, now i'm a legend.

Re: [SGM]Hades

Post by Mistic » Sat May 05, 2018 12:44 am

Şăpcuţă1 wrote:
[SGA]Mistic wrote:Reclamatii le alea au primit un raspuns final + au fost mutate la rezolvate, nu se mai intervine peste ele clar. Din nou te intreb, ce rost are reclamatia ta? Iti zic eu nici una, ca de obicei faci reclamatii doar sa scrii si tu ceva pe forum.
Tu vii pe aici ca al doilea lingău? Ai rămas în urmă cu limbile şi simţi nevoia să te afirmi? Nu vezi ce răspunsuri dai mă şi tu? Bă cine vă învaţă să răspundeţi la o reclamaţie aşa total pe lângă subiect?
Auzi ma 3s3, nu mai bine te duci tu pe serverul ala de ai sau ai avut grad pe el si ne lasi?
"Sunteți lame de Orbit echivalența restului, nu vă gust că tre' să vă scuip.. ce finețe a gestului."

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: [SGM]Hades

Post by [VIP]Kito » Sat May 05, 2018 12:44 am

[SGA]Mistic wrote:Reclamatii le alea au primit un raspuns final + au fost mutate la rezolvate, nu se mai intervine peste ele clar. Din nou te intreb, ce rost are reclamatia ta? Iti zic eu nici una, ca de obicei faci reclamatii doar sa scrii si tu ceva pe forum.
Prietene, au primit raspuns final pentru ca NU s-a respectat regulamentul si MODELUL.
Daca acolo scrie clar "Numele topicului trebuie sa fie numele vinovatului ! " si tu pui numele la reclamatie "Loveste din nou." sau "Comanda" sau "Loreno, lasa deschisa reclamatia" inseamna ca respecti modelul, nu?
Sau daca faci o reclamatie fara NICI O DOVADA inseamna ca respecti modelul, nu?
Pai daca asta inseamna la voi sa respectati regulamentul, sterge-ti dracu` de la model de acolo fraza asta "Toate campurile sunt obligatorii , altfel reclamatia nu va fi luata in considerare !" ca oricum nu tineti cont de ea.
Si nu fac prietene reclamatii doar sa scriu ceva pe forum, stai tu linistit in privinta asta.

User avatar
Mistic
Posts: 272
Location: I came like a king, now i'm a legend.

Re: [SGM]Hades

Post by Mistic » Sat May 05, 2018 12:51 am

[VIP]Kito wrote:
[SGA]Mistic wrote:Reclamatii le alea au primit un raspuns final + au fost mutate la rezolvate, nu se mai intervine peste ele clar. Din nou te intreb, ce rost are reclamatia ta? Iti zic eu nici una, ca de obicei faci reclamatii doar sa scrii si tu ceva pe forum.
Prietene, au primit raspuns final pentru ca NU s-a respectat regulamentul si MODELUL.
Daca acolo scrie clar "Numele topicului trebuie sa fie numele vinovatului ! " si tu pui numele la reclamatie "Loveste din nou." sau "Comanda" sau "Loreno, lasa deschisa reclamatia" inseamna ca respecti modelul, nu?
Sau daca faci o reclamatie fara NICI O DOVADA inseamna ca respecti modelul, nu?
Pai daca asta inseamna la voi sa respectati regulamentul, sterge-ti dracu` de la model de acolo fraza asta "Toate campurile sunt obligatorii , altfel reclamatia nu va fi luata in considerare !" ca oricum nu tineti cont de ea.
Si nu fac prietene reclamatii doar sa scriu ceva pe forum, stai tu linistit in privinta asta.

Subiectul topicului sau titlul ca sa ma fac inteles, cat timp nu este unul vulgar sau reclama nu are nici o importanta reclamatia este citita oricum. Cat despre ce scrie in ea, prietene la reclamatiile pentru kick-uri nu ai ce doava pune, ar insemna ca nu trebuie luate in considerare? Daca tu faci o reclamatie fara nici o logica, normal ca pot da T/C cat timp reclamatia este facuta inutil.

Deci prin urmare sterge-ti lacrima, ai si aici T/C pana raspunde un superior pentru ca deja nu ne intelegem si iese chat.
"Sunteți lame de Orbit echivalența restului, nu vă gust că tre' să vă scuip.. ce finețe a gestului."

Locked