Hai sa facem activitate by Lorena

Aici ajung topicurile ce nu sunt postate unde trebuie sau nu au respectat modelul dat !
User avatar
lauriqwegod
Posts: 13

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by lauriqwegod » Wed Jun 20, 2018 1:27 pm

vam lasat singuri siati stricat jocu

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [VIP]Kito » Wed Jun 20, 2018 1:38 pm

[VIP]LL wrote:Cap de porc spus andrut 7 apartamente
Bai domnule ascutitoare , de ce tot plangi atat pe aici ? cauti atentie ? orice face lorena vi tu sa latri , cainele ce latra nu musca prietene :lol: :lol:
ma bucur tare cand vad un post de al lorenei pe aici , stiu sigur ca apari tu sa faci putin hate !
Vezi-ti in apartamentele tale de treaba ta si lasa lumea sa isi faca evenimentu' linistita ! cat despre evenimentul diablei care spui ca a fost decent, defapt ea iti da buna/pa cand intri/iesi si te uzi tot, deci clar ca nu comentezi !
Realitatea este ca ai stat intr-o gasoniera cu o baba mai batrana ca titanicu' care era bunicata , plangi pe la [VIP]Pixie ca nu va vedeti ... restu' e can can capatanosule :oops: :oops:

daca am gresit ceva imi cer scuze ,nu am scris din tastatura ci din telefon
Habar nu ai de cate ori te-a jignit Lorena in PM si ii iei apararea :lol: :lol: (Probabil ti-a raspuns la mesaje, ca tot ziceai de Andru`)
Iar in legatura cu fazele cu Pixie si Andru`, las-o mai moale ca nici tu nu esti departe. Daca vrei iti aduc si dovezi :lol: :lol:

Daca aveti ceva de spus, vorbiti despre eveniment.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [GM]Lexx » Wed Jun 20, 2018 5:27 pm

Eventul nu este greu pentru playerii vechi, așa e!
Dar, sustin părerea celor de mai sus, că un player nou nu are șanse în fața celor vechi...
[VIP]Kito wrote: Foarte usor, un player care a intrat ieri NU are nici cea mai MICA sansa sa participe.

Cum poti sa spui ca e usor din moment ce tu, ceri 100 Trandafiri Galbeni.
Trandafiri nu dropeaza nicaieri pe metin, doar de pe site cu MD-uri.

1 vot/zi = 20 MD
1 Trandafir Galben = 20 MD = 1 zi

Ai nevoie de 100 zile pentru a face rost de 100 trandafiri. Si evenimentul dureaza 6 zile.
Gândind din perspectiva organizatorului, eventul nu este greu (corect).
Gândind din perspectiva playerilor noi, eventul este imposibil (cerintele sunt "extravagante", sunt iteme pe care nu ai de unde le face rost actualmente).
Iar, gândind din persectiva playerilor vechi, eventul nu este *rentabil*, premiul îi atrage să participe, și să își bată capul prea tare...
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[VIP]Andru
Posts: 523
Location: Voi fi cel mai bun tată vitreg

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [VIP]Andru » Wed Jun 20, 2018 5:37 pm

[VIP]LL wrote:Cap de porc spus andrut 7 apartamente
Bai domnule ascutitoare , de ce tot plangi atat pe aici ? cauti atentie ? orice face lorena vi tu sa latri , cainele ce latra nu musca prietene :lol: :lol:
ma bucur tare cand vad un post de al lorenei pe aici , stiu sigur ca apari tu sa faci putin hate !
Vezi-ti in apartamentele tale de treaba ta si lasa lumea sa isi faca evenimentu' linistita ! cat despre evenimentul diablei care spui ca a fost decent, defapt ea iti da buna/pa cand intri/iesi si te uzi tot, deci clar ca nu comentezi !
Realitatea este ca ai stat intr-o gasoniera cu o baba mai batrana ca titanicu' care era bunicata , plangi pe la [VIP]Pixie ca nu va vedeti ... restu' e can can capatanosule :oops: :oops:

daca am gresit ceva imi cer scuze ,nu am scris din tastatura ci din telefon

Ce-ti mai place gustul pu** mele :))))))))))) ba fatalaule, 1 la mana, bunica-mea e vie si nu e batrana, e chiar fresh fata de altele de varsta ei, 2 la mana, nu stam in garsoniera, ci in ap. cu 4 camere, 3 la mana, cu Pixie n-am vorbit de 1 an jumate, 4 la mana, eu cu Diabla nu ma salut, singurele dati cand vorbesc cu ea e daca am vreo afacere cu moduri cu ea.

Uite ca ti-am gasit 4 greseli in 4 cacaturi pe care le mananci despre mine, handicapatule :)))))
Diferenta dintre mine si tu/Lorena e ca eu imi pot bate cioaca de voi cu situatii ACTUALE, voi va puteti bate cioaca de mine cu lucruri care au fost, au murit, au inviat, au murit iar de 4 ori fiecare [adica vechi pe limba prostilor], adevarat, restul e can-can.
"Și-și freacă fofoloanca live pe chat de zici că-i balalaică, pentru un căcat de like, bă, mai că v-aș duce pă toți la Bălăceanca, bă taică." - Maestrul Cedry2k

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [VIP]Admir » Wed Jun 20, 2018 7:32 pm

Nu face nimeni evenimente pentru playeri de o zi. Ca sa câștigi trebuie sa ai activitate. Ca sa devii cineva trebuie sa ai activitate. Evenimentul este pentru playerii care se joacă metin2steel nu pentru aia care își caută un server bun si sunt in probe pe Steel. Trandafirii se pot negocia usor si cu buna intelegere. Dacă s-ar face evenimente pe farmat, câștigătorii ar fi cei care vad primii topicul pe forum. N-ar mai fi nici un haz. Am participat odata la un eveniment si am stat 3 zile sa gasesc la playeri cateva iteme pentru event. Si nu m-am plans, chiar am simtit ca ma joc în adevăratul sens al cuvântului. Dar voi nu înțelegeți că evenimentele defapt tin playerii antrenați si in miscare pe server. Voi vedeti doar premiile si atat. Nici decum munca, distracția si senzatia frumoasa atunci când reușești.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [MOD]Lorena » Wed Jun 20, 2018 8:55 pm

cine ştie cunoaşte. :o
[VIP]Admir wrote:Nu face nimeni evenimente pentru playeri de o zi. Ca sa câștigi trebuie sa ai activitate. Ca sa devii cineva trebuie sa ai activitate. Evenimentul este pentru playerii care se joacă metin2steel nu pentru aia care își caută un server bun si sunt in probe pe Steel. Trandafirii se pot negocia usor si cu buna intelegere. Dacă s-ar face evenimente pe farmat, câștigătorii ar fi cei care vad primii topicul pe forum. N-ar mai fi nici un haz. Am participat odata la un eveniment si am stat 3 zile sa gasesc la playeri cateva iteme pentru event. Si nu m-am plans, chiar am simtit ca ma joc în adevăratul sens al cuvântului. Dar voi nu înțelegeți că evenimentele defapt tin playerii antrenați si in miscare pe server. Voi vedeti doar premiile si atat. Nici decum munca, distracția si senzatia frumoasa atunci când reușești.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [VIP]Kito » Wed Jun 20, 2018 9:40 pm

[VIP]Admir wrote:Nu face nimeni evenimente pentru playeri de o zi. Ca sa câștigi trebuie sa ai activitate. Ca sa devii cineva trebuie sa ai activitate. Evenimentul este pentru playerii care se joacă metin2steel nu pentru aia care își caută un server bun si sunt in probe pe Steel. Trandafirii se pot negocia usor si cu buna intelegere. Dacă s-ar face evenimente pe farmat, câștigătorii ar fi cei care vad primii topicul pe forum. N-ar mai fi nici un haz. Am participat odata la un eveniment si am stat 3 zile sa gasesc la playeri cateva iteme pentru event. Si nu m-am plans, chiar am simtit ca ma joc în adevăratul sens al cuvântului. Dar voi nu înțelegeți că evenimentele defapt tin playerii antrenați si in miscare pe server. Voi vedeti doar premiile si atat. Nici decum munca, distracția si senzatia frumoasa atunci când reușești.
Te-ai trezit si tu sa dai +1 degeaba si esti prost informat.
De ce evenimentul este pentru playerii care joaca metin2steel si nu e si pentru playerii noi?
Uite de asta nu are Steel playeri, pentru gandirea voastra "comunista". Cand esti player nou, clar ca esti in probe. Nu o sa vezi tu player nou care sa vina si sa ramana direct pe server. Prima data il incearca, daca ii place sau nu. Iar daca pe playerii astia noi nu ii ajuti cat de cat, nu stau. Avand in vedere ca toti is full mod in mp1.

Nu a zis nimeni sa se faca un eveniment de farmat trandafirii. Problema e urmatoarea: La eveniment se cer 100x trandafirii (Initial erau Trandafiri galbenii iar acum sunt si galbeni si rosi) pe care nu ai cum sa ii faci pur si simplu. Cine ii are nu ii vinde si din alta parte nu poti face rost. Aparent nici de pe site nu ii mai poti lua.

Explica-mi tu mie cum poate un player relativ nou sa se integreze pe Steel daca pana si evenimentele sunt gandite pentru "veterani"?

User avatar
[VIP]LL
Posts: 172

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [VIP]LL » Wed Jun 20, 2018 10:34 pm

Cap de Porc nu stiu de ce iti raspund la prostiile care le spui tu acolo dar hai sa iti arat cat esti de INAPT !
Imi spui ca bunicata , imi spui ca bla bla bla , si la sfarsit inchei citatul "va legati de mine cu lucruri care au fost "
Pai au fost ? nu au fost ? credeam ca doar faci facultatea la cluj nu ca esti la mine cum sunt ardelenii la vorba :)
dar uite , stai online si poate atarni la eventu' lorenei cand il face cu premiu' mod sa iei si tu ceva :-s Ascutitoare mica :roll: :roll:
Image

User avatar
lauriqwegod
Posts: 13

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by lauriqwegod » Wed Jun 20, 2018 11:10 pm

eu vreau apa tumi dai foc pentru ca sti ca esti pe primu loc of of iubirea mea tu miai zapacit viata

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Hai sa facem activitate by Lorena

Post by [VIP]Admir » Thu Jun 21, 2018 12:26 am

[VIP]Kito wrote:
[VIP]Admir wrote:Nu face nimeni evenimente pentru playeri de o zi. Ca sa câștigi trebuie sa ai activitate. Ca sa devii cineva trebuie sa ai activitate. Evenimentul este pentru playerii care se joacă metin2steel nu pentru aia care își caută un server bun si sunt in probe pe Steel. Trandafirii se pot negocia usor si cu buna intelegere. Dacă s-ar face evenimente pe farmat, câștigătorii ar fi cei care vad primii topicul pe forum. N-ar mai fi nici un haz. Am participat odata la un eveniment si am stat 3 zile sa gasesc la playeri cateva iteme pentru event. Si nu m-am plans, chiar am simtit ca ma joc în adevăratul sens al cuvântului. Dar voi nu înțelegeți că evenimentele defapt tin playerii antrenați si in miscare pe server. Voi vedeti doar premiile si atat. Nici decum munca, distracția si senzatia frumoasa atunci când reușești.
Te-ai trezit si tu sa dai +1 degeaba si esti prost informat.
De ce evenimentul este pentru playerii care joaca metin2steel si nu e si pentru playerii noi?
Uite de asta nu are Steel playeri, pentru gandirea voastra "comunista". Cand esti player nou, clar ca esti in probe. Nu o sa vezi tu player nou care sa vina si sa ramana direct pe server. Prima data il incearca, daca ii place sau nu. Iar daca pe playerii astia noi nu ii ajuti cat de cat, nu stau. Avand in vedere ca toti is full mod in mp1.

Nu a zis nimeni sa se faca un eveniment de farmat trandafirii. Problema e urmatoarea: La eveniment se cer 100x trandafirii (Initial erau Trandafiri galbenii iar acum sunt si galbeni si rosi) pe care nu ai cum sa ii faci pur si simplu. Cine ii are nu ii vinde si din alta parte nu poti face rost. Aparent nici de pe site nu ii mai poti lua.

Explica-mi tu mie cum poate un player relativ nou sa se integreze pe Steel daca pana si evenimentele sunt gandite pentru "veterani"?
Eu nu sunt prost informat. De atatia ani de zile consider că am înțeles destul de bine cum stau treburile pe Steel. Nivelul modatilor e mult peste nivelul celor fără moduri. Nu ai cum la event sa ceri ceva ce poate procura oricine pentru ca sunt playeri care s-au gândit dinainte la astfel de evenimente ca doar se fac de ani de zile. Au muncit pe parcurs ca sa aiba acum itemele pregătite pentru evenimente. Dacă s-ar cere iteme simple nemodatii nu ar avea nici-o sansa pentru ca băieții grei au conturi cu inventare si depozite pline de toate up-urile posibile. Sanchi. Asta nu înțelegeți voi, evenimentele normale ca acesta se fac pentru întreținerea gameplay-ului, nu sunt acte de caritate pentru playerii noi veniti.
Si ca sa înțelegi si de ce nu se apuca multi de server.
Eu daca ma apuc de un server de metin, donator fiind, primul lucru la care ma gandesc e la cine e cel mai bun de pe server si cat trebuie sa donez ca sa ii iau locul. Dar pe Steel nu merge asa ca un set full 115+150 te costa peste 150 de euro, si cand te gândesti ca iti mai trebuie si alt set pentru alta rasa ca sa nu te plictisești te apuca groaza. Si sa nu mai zic de aspecte ca s-au băgat mai multi bani in aspecte decât în seturi. Asa ca spune-mi tu mie cum poate un copil de 16 ani sa doneze 20 de milioane ca sa se numere printre cei mai buni? Ca pana la urma toti incercam sa fim cei mai buni, dar daca nu ne iese pasența renunțăm frumos. Cum defapt se si intampla pe Steel cu playerii noi care se lasa după prima săptămână.
Aici e adevarata problema a playerilor noi, nici de cum intr-un item cerut la event care se procura greu.

Locked