Costume Arme.

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
West Side
Posts: 123

Re: Costume Arme.

Post by West Side » Wed Jun 15, 2016 1:40 am

[Dn]Berila wrote:
[VIP]Adea wrote:Pro dar cv exemple de costume pt arme?
Am să revin cu poze dacă este cazul, n`am stat să caut, dar serverele mari au, gen cele PvM, cele în care s-au investit bani în dezvoltare şi populare.
S-a investit doar in Youtuberi , cel mai simplu mod si cel mai eficent mod de a popula un Sv de metin .
Image

User avatar
[Dn]Berila
Posts: 69

Re: Costume Arme.

Post by [Dn]Berila » Wed Jun 15, 2016 1:50 am

West Side wrote:
[Dn]Berila wrote:
[VIP]Adea wrote:Pro dar cv exemple de costume pt arme?
Am să revin cu poze dacă este cazul, n`am stat să caut, dar serverele mari au, gen cele PvM, cele în care s-au investit bani în dezvoltare şi populare.
S-a investit doar in Youtuberi , cel mai simplu mod si cel mai eficent mod de a popula un Sv de metin .
Nu neapărat, una dintre metode ar fi "faimoşii" youtuberi, dar ei iau 5-15€ sau cât primesc pt reclamă video, dar playerii intră, văd că sv. e bugat, nu se fac evenimente, favoritisme în floare, unii`n staff doar pe lins în fund, nu vor rămâne.

Oricum cea mai sigură metodă e cu yutub.
Image

"Frumoaso", foloseşti o tonă de machiaj ca să pari frumoasă, dar produci numa` greaţă, strângi din c*r ca o domnişoară, dar joacă p**a`n tine ca o scobitoare`n cană.

User avatar
West Side
Posts: 123

Re: Costume Arme.

Post by West Side » Wed Jun 15, 2016 1:55 am

Pai vezi , dar crezi ca aicea apeleaza cineva la "faimosii" youtuberi ? Macar sa incerce , cu 50 de lei iti face prezentare si daca ii place sv o face pe gratis .
Merita sa incerci , acum depinde de Ionut sau de Alexandra .
Image

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Costume Arme.

Post by [GM]Lexx » Wed Jun 15, 2016 2:01 am

Skin-uri arme Halloween 2015


Image
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Costume Arme.

Post by [MOD]Lorena » Wed Jun 15, 2016 3:53 am

:arrow: super, pro.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[Dn]Berila
Posts: 69

Re: Costume Arme.

Post by [Dn]Berila » Wed Jun 15, 2016 11:50 am

West Side wrote:Pai vezi , dar crezi ca aicea apeleaza cineva la "faimosii" youtuberi ? Macar sa incerce , cu 50 de lei iti face prezentare si daca ii place sv o face pe gratis .
Merita sa incerci , acum depinde de Ionut sau de Alexandra .
Nu, nu o să apeleze nimeni, stai liniştit. Dar din păcate sv. o ia`n jos, nu mai e ce a fost în urmă cu ceva ani.
Image

"Frumoaso", foloseşti o tonă de machiaj ca să pari frumoasă, dar produci numa` greaţă, strângi din c*r ca o domnişoară, dar joacă p**a`n tine ca o scobitoare`n cană.

[MOD]Mistic

Re: Costume Arme.

Post by [MOD]Mistic » Wed Jun 15, 2016 12:08 pm

Un youtuber bun cere 15-20euro pe serie, si d-aici incepi sa faci un calcul 5x(youtuberi)buni x 15euro = 75euro yt si ma refer doar la o serie de episoade, daca vrei mai multe ajungi sa dai si 500. + Reclamele pe comunitati 20-30euro, si astea la fel mai multe. Si asa sare frumos mia de euro daca vrei publicitate buna pentru server.

Cat despre weapon costume, pro. S-ar mai scoate ceva bani din astea :lol: .

User avatar
[VIP]Adea
Posts: 1925
Location: ° ❥Designer✂️ °

Re: Costume Arme.

Post by [VIP]Adea » Wed Jun 15, 2016 2:51 pm

Mda....pe srv asta baza sunt donatiile si itm faine se gasesc doar la donatii..d-aia nici nu se populeaza srv..cand intra si vad evolutiile ... mai primesti si cate 1 pm si te intreaba ''cl din mana ta din ce iese sau unde dropeaza?'' si tu spui ''se doneaza pt cl asta''...

Cand este cate 1 update nou la srv...sa fie si la evolutii+drop cv nou...nu doar la donatii si atat. :? :? :? :? :? :? :? :?
Când poţi.. inspiră , când nu mai poţi expiră..
----------------------------------------

User avatar
[Dn]Berila
Posts: 69

Re: Costume Arme.

Post by [Dn]Berila » Wed Jun 15, 2016 4:05 pm

Unii nu iau 15euro, vor doar iteme gata făcute, level, etc, etc şi 5euro cum a spus cineva anterior, dar să continue să joace aici sau să facă o serie probabil va cere destul de mult.
Şi da, costumele pt. arme la donatii desigur, 115% şi creşte dmg`ul pe set.
Image

"Frumoaso", foloseşti o tonă de machiaj ca să pari frumoasă, dar produci numa` greaţă, strângi din c*r ca o domnişoară, dar joacă p**a`n tine ca o scobitoare`n cană.

User avatar
[VIP]Eve
Posts: 292

Re: Costume Arme.

Post by [VIP]Eve » Wed Jun 15, 2016 5:26 pm

Sunt multe chestii care trebuie băgate la 40k..
Prou, Wăly
→ '' #Monoton, simţ uşor, dezinvolt. Un copil pierdut sau mort.
Într-o lume psihopată, dereglată, înnecată.
Într-o artă fără pată, dar la capăt colorată! '' ♥

Locked