Daca Vreti...[TOPIC INUTIL]

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Daca Vreti...

Post by [GM]Lexx » Sun May 28, 2017 5:29 pm

Tim Berners-Lee wrote:sunteţi proşti rău mă, auzi ''mod de început să crească'', cu ce plm te ajută un mod să creşti ? :))


Propun ca la început să primim itm +9 (sau să rămână +6) şi să fie gata bonusate perfect PVM şi un costum+freză cu tare împotriva monştrilor (cu timp limită, 2-3 zile...) şi nişte mantii sau yang (10-20kk)
same. bv valeriu :P
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[VIP]Adea
Posts: 1925
Location: ° ❥Designer✂️ °

Re: Daca Vreti...

Post by [VIP]Adea » Sun May 28, 2017 8:56 pm

Pro.
Când poţi.. inspiră , când nu mai poţi expiră..
----------------------------------------

User avatar
[SGA]Zohan.
Posts: 404

Re: Daca Vreti...

Post by [SGA]Zohan. » Sun May 28, 2017 9:47 pm

Pro , dar cum am mai citit pe aici acel itm mod sa nu poata fi negociat/mutat in depozit sa ramana doar pe caracterul respectiv.

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Daca Vreti...

Post by [VIP]Admir » Mon May 29, 2017 12:12 am

[MISS]Lorena wrote:ştiam de alea. El se referea ceva dat de inceput ceva de genul . Să te ajute să creşti puţin pãnă le poţi dropa.
[VIP]Admir wrote:
[MISS]Lorena wrote:iţi dau un pro, şi mai adaug ca acel ajutor de gen 50% mod mai degrabă sá fie nişte bonusuri 2-3 50% nu neapărat sa fie mod, să nu se poată negocia. Şi mai adaug şi asta: poate ca o regulă să nu omoare playerii sub lv 50.
Astea vor fi dropabile:
http://imgur.com/mMaaT8I
In caz ca nu nu stiai. Nu te judec, esti om.

Regula cu " sa nu omori playeri sub level 50 " nu se poate pune in veci.
Nu mi se pare ca e atat de greu sa cresti un cont pana sa ajungi sa dropezi ceva.
Daca cumva se urmareste problema lipsei de playeri, atunci e clar vizibil ca nu modul in care cresti (repede sau greu) este o problema.


Da-le un cal frumos, normal si adecvat (nu mezeluri de cal), sa se repare raportul de experienta pe mob, ca sa poti creste ca omu' in toate mapele facute special pentru a creste. Sa se repare bugul cu inelul antiexperienta ca sa poti farma ca omul in v2 cand ai level mic, si in v4-5 cand iti pui iteme calumea. Tot odata sa poti farma si itemele necesare pentru a creea un item de la cap la coada.

E atat de greu de realizat ca doar [VIP,MOD,SGA] pot farma acele suvenirie cu care-ti plusezi pietrele?
Sunt mult mai multi factori negativi care influenteaza scaderea numarului de playeri pana la un moment unde stacneaza (adica in momentul asta).
Ce MOD 50% ai putea sa dai unui caracter care isi poate schimba rasa. Ce 7 bonusuri ai alege sa pui pe el sa dea randament atat pvp cat si pvm, atat sura cat si restul raselor? (Sa raspunda cineva la intrebare)


De ce am zis si PVP si PVM? Stiu ca ideea propuneri se refera doar la PVP, dar fra' aia nu e problema.
Si ca chestie asa, nu se va juca nimeni pe un server, unde primesti din prima un mod 50 rase, mai scoti 50 rase dupa 6/7 si eventual niste papuci teea. Si ce ai facut? Nu te mai omoara nimeni, bravo. Joci de 5 zile si deja nu te omoara nimeni, pe urma stii ce tre' sa faci nu? Sa bagi vre-o 5 milioane jumate ca sa observi ca nici tu nu omori pe nimeni, si stii de ce? Ca si ei au aceleasi iteme pe care le aveai tu inainte sa donezi.

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Daca Vreti...

Post by [Diva]Diabla » Mon May 29, 2017 12:20 am

nu e vorba de un mod 50 , e vorba de un item care are bns initiale [ cele 3 ] 50 % .

User avatar
Tim Berners-Lee
Posts: 50

Re: Daca Vreti...

Post by Tim Berners-Lee » Mon May 29, 2017 9:42 am

[VIP]Lexx wrote:
Tim Berners-Lee wrote:sunteţi proşti rău mă, auzi ''mod de început să crească'', cu ce plm te ajută un mod să creşti ? :))


Propun ca la început să primim itm +9 (sau să rămână +6) şi să fie gata bonusate perfect PVM şi un costum+freză cu tare împotriva monştrilor (cu timp limită, 2-3 zile...) şi nişte mantii sau yang (10-20kk)
same. bv valeriu :P
o idee genială, ms

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Daca Vreti...

Post by [VIP]Sophieee » Mon May 29, 2017 9:46 am

[MISS]Diabla wrote:nu e vorba de un mod 50 , e vorba de un item care are bns initiale [ cele 3 ] 50 % .
:!: :!: :!:
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
Tim Berners-Lee
Posts: 50

Re: Daca Vreti...

Post by Tim Berners-Lee » Mon May 29, 2017 9:49 am

Imperfecşăn wrote:
[MISS]Diabla wrote:nu e vorba de un mod 50 , e vorba de un item care are bns initiale [ cele 3 ] 50 % .
:!: :!: :!:
ce bătaie trb să ţi ft eu ţie fă

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Daca Vreti...

Post by [VIP]Sophieee » Mon May 29, 2017 10:07 am

Tim Berners-Lee wrote:
Imperfecşăn wrote:
[MISS]Diabla wrote:nu e vorba de un mod 50 , e vorba de un item care are bns initiale [ cele 3 ] 50 % .
:!: :!: :!:
ce bătaie trb să ţi ft eu ţie fă
acum sau mai târziu?
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Daca Vreti...

Post by [MOD]Lorena » Wed May 31, 2017 12:29 am

:arrow: exact.
[MISS]Diabla wrote:nu e vorba de un mod 50 , e vorba de un item care are bns initiale [ cele 3 ] 50 % .
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Locked