[EVENT] Wonda-Rim & Handu-Up

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[Dn]Liviu
Posts: 227
Location: Bistrița-Năsăud
Contact:

Re: [EVENT] Wonda-Rim & Handu-Up

Post by [Dn]Liviu » Tue May 23, 2017 2:37 pm

Mersi de PRO-uri, așteptăm să-l facă cineva :) , dacă vă place.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: [EVENT] Wonda-Rim & Handu-Up

Post by [MOD]Lorena » Wed May 24, 2017 1:47 am

mie imi place,aş vrea să-l fac dacă nu o să-l facă ceilalţi colegi. Dar cu câteva modificări să fie mai greuț puţin ,că aşa este prea simplu nişte poze plus animalele moarte/vii
Mă gândeam la mai multe itm pentru procurare.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: [EVENT] Wonda-Rim & Handu-Up

Post by [Diva]Diabla » Wed May 24, 2017 2:14 am

[MISS]Diabla wrote:se poate adăuga și ceva itm de prelucrat dar fără indicii

[Dn]Liviu wrote:Ok, mi-am dat seama că niște simple poze de făcut ar fi totuși cam simplu așa că m-am gândit și la niște materiale mai speciale colectat , precum: O scrisoare de la amazoance către Handu-Up "Buch der Vosehung" , niște plante: liliac și dud (care nu dropează la maimuțe dar se dropează la toți mobi) și eventual colorante de păr tot pentru Handu-Up să le vândă. Dacă se adaugă aceste materiale povestea de început se poate modifica să fie o poveste mai interesantă..

Materiale: https://postimg.org/image/3zg9oz5w7/

PS. Aceste iteme de upp le-am găsit pe cele 10 conturi vechi ale mele , sunt dropabile, puteți vedea că am și iteme de upp de la păianjeni habar nu am de ce le-am păstrat cert e că se poate face un event și o poveste și cu temnița păianjen , în care să cereți să se procureze aceste materiale pentru a intra în temnița reginei gen ca o poveste, sau ceva legat de deșert să facă poză cu țestoasa gigant și cu diferiți mobi din deșert și tot așa să procureze diferite materiale (asta fiind un alt tip de event, o sugestie).

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: [EVENT] Wonda-Rim & Handu-Up

Post by [MOD]Lorena » Thu Jun 08, 2017 3:33 pm

propunerea ta a fost pusă in aplicare aici viewtopic.php?f=31&t=22281 , mulţumim pentru sugestie topic inchis.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Locked