Prupunere (x2)

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
[VIP]Admir
Posts: 2298

Prupunere (x2)

Post by [VIP]Admir » Sat May 20, 2017 2:03 pm

Salut, bine v-am gasit la o noua emisiune de Caterink*.

Propun asa:

Membrul Staff care nu este reclamant/reclamat sa NU mai aiba voie sa raspunda in alte reclamatii. In caz contrar sa primeasca warn exact la fel ca noi toti.

Daca, nu se poate asa, prupun ca ORICE player sa aiba dreptul sa raspunda in absolut orice reclamatie. De ce?

Simplu, astia de cand au dreptul sa isi dea cu parerea in reclamatiile altora? Pai ce dracu, ii fac reclamatie lu X, si vine Y si cu Z si se baga si ei contra mea, mai raspunde si reclamatul X, si deja decizia reclamatiei e 70-80% in defavorul meu.

In mare parte ca sa inteleaga tot omu, ca am vazut ca unii dintre voi nuprea intelegeti ideea in sine. NU VAD CARE E AVANTAJUL SA RASUNDA ALT MEMBRU STAFF IN RECLAMATIILE ADUSE COLEGILOR LUI.

DACA EXISTA ASA CEVA VREAU SA-MI SPUNA SI MIE CINEVA DE CE UN MEMBRU STAFF ARE VOIE SA RASPUNDA SI UN PLAYER NU. SI NU VREAU RASPUNSUL ALA " PENTRU CA E STAFF " NU FRATE, CA PE FORUM NU SCRIE NICAIERI CA AVETI VOIE SA RASPUNDETI. DECI?



PS: Daca mai primesc un T/c pe motivul anterior din morti si raniti nu il scot pe ala care a da. Poate sa fie oricine.

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: Prupunere (x2)

Post by Alexander ♛ » Sat May 20, 2017 2:12 pm

exact la fel e pleonasm.
Ce nu-ţi ajunge ţie?
contra, ei ştiu cel mai bine regulamentul şi pot spune dacă un membru staff a greşit sau dacă cel care face reclamaţia a greşit şi în aşa fel se concluzionează mult mai repede.

[Owner]Fifty wrote:1]. Interziceri !

Este interzis să :

► Îţi dezvălui datele contului!
► Îţi împarţi contul cu iubiţi/e ,fraţi sau oricine altcineva!
► Ameninţi jucătorii fără să fi făcut ceva interzis regulamentului!
► Aplici alte reguli/sancţionari faţă de cele din regulamentul Metin2Steel!
► Omori playeri fie pe normal fie pe invizibil! (adică să te dai pe liber şi să începi să îi omori)
► Începi evenimente şi să nu le duci la capăt!
► Faci favoruri, fie ele prin sancţionări sau evente!
► Faci lag prin transformări repetate în mobi mari sau anunţuri pe Informaţii(/n)!
► Scrii pe Informatii(/n) inutilităţi!
Adică să conversezi cu cineva, să jigneşti, să ceri PM sau altele de genul acesta! (Exemplu: Disayer: cui nu îi este somn :p ?? )
► Urmăreşti pe cineva fără să fi făcut ceva interzis regulamentului!
► Confişti iteme !
► Te dai superior faţă de colegii tăi, toţi sunteţi egali!
► Faci abuz de comenzi!
► Ceri datele jucătorilor!
► Organizezi un eveniment PE FORUM care să dureze mai mult de 3 săptămâni !!
► Pui întrebări PM la un eveniment pe joc [ fie pe global fie la OX în rundele finale ] ŞI SĂ NU ARĂŢI DOVADA DUPĂ ÎNTREBARE !

Nu scrie nicăieri că nu au voie să-şi dea cu părerea despre reclamaţiile altora.
Image
softer than satin was the light

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Prupunere (x2)

Post by [MOD]Lorena » Sat May 20, 2017 2:30 pm

+1 contra.
Alexander ♛ wrote:exact la fel e pleonasm.
Ce nu-ţi ajunge ţie?
contra, ei ştiu cel mai bine regulamentul şi pot spune dacă un membru staff a greşit sau dacă cel care face reclamaţia a greşit şi în aşa fel se concluzionează mult mai repede.

[Owner]Fifty wrote:1]. Interziceri !

Este interzis să :

► Îţi dezvălui datele contului!
► Îţi împarţi contul cu iubiţi/e ,fraţi sau oricine altcineva!
► Ameninţi jucătorii fără să fi făcut ceva interzis regulamentului!
► Aplici alte reguli/sancţionari faţă de cele din regulamentul Metin2Steel!
► Omori playeri fie pe normal fie pe invizibil! (adică să te dai pe liber şi să începi să îi omori)
► Începi evenimente şi să nu le duci la capăt!
► Faci favoruri, fie ele prin sancţionări sau evente!
► Faci lag prin transformări repetate în mobi mari sau anunţuri pe Informaţii(/n)!
► Scrii pe Informatii(/n) inutilităţi!
Adică să conversezi cu cineva, să jigneşti, să ceri PM sau altele de genul acesta! (Exemplu: Disayer: cui nu îi este somn :p ?? )
► Urmăreşti pe cineva fără să fi făcut ceva interzis regulamentului!
► Confişti iteme !
► Te dai superior faţă de colegii tăi, toţi sunteţi egali!
► Faci abuz de comenzi!
► Ceri datele jucătorilor!
► Organizezi un eveniment PE FORUM care să dureze mai mult de 3 săptămâni !!
► Pui întrebări PM la un eveniment pe joc [ fie pe global fie la OX în rundele finale ] ŞI SĂ NU ARĂŢI DOVADA DUPĂ ÎNTREBARE !

Nu scrie nicăieri că nu au voie să-şi dea cu părerea despre reclamaţiile altora.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

ala12345
Posts: 132

Re: Prupunere (x2)

Post by ala12345 » Sat May 20, 2017 2:37 pm

★ Numele de conturi, avatarele, semnaturile şi descrierile ce vor fi: vulgare, obsene, ofensatoare, jignitoare, cu reclame sau keylogger vor fi banate permanent.
★ Dacă creaţi un topic şi nu respectaţi modelul dat , acel topic va fi închis de un moderator.
★ Dacă postaţi un topic ce nu are legatura cu secţiunea aleasă acesta se va muta în secţiunea corectă.
★ Nu raspundeţi în topicurile cu reclamaţii decât dacă sunteţi vinovaţi ,sau aţi creeat voi postul, altfel veţi primi warn.
★ Nu postaţi de 2 sau mai multe ori acelaşi topic altfel veţi primi :
★ Prima abatere: Warn
★ A doua abatere: Ban
★ Dacă postaţi texte/imagini/link-uri ce sunt vulgare, jignitoare :
★ Prima abatere: Warn
★ A doua abatere: Ban
★ Dacă postaţi texte/imagini/link-uri ce sunt cu reclame sau keylogger, veţi primi ban direct .


Aici aveţi imagini dacă doriţi să le folosiţi :
★ Topic closed : http://i.imgur.com/pfBV5zb
Imagine
★ Pro : http://i.imgur.com/2SvOJTX
Imagine
★ Contra : http://i.imgur.com/Qs3XaHR
Imagine
★ Thank you : http://imgur.com/j3DA9yt
Imagine
cam asta e regulamentul de pe forum, nu ce ai dat tu ma Alexander. stii tu cel mai bine si dai cu stangu n dreptu.
si probabil regulametul asta se aplica tuturor, nu? nu doar noua, playerilor.

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: Prupunere (x2)

Post by Alexander ♛ » Sat May 20, 2017 2:39 pm

ala12345 wrote:★ Numele de conturi, avatarele, semnaturile şi descrierile ce vor fi: vulgare, obsene, ofensatoare, jignitoare, cu reclame sau keylogger vor fi banate permanent.
★ Dacă creaţi un topic şi nu respectaţi modelul dat , acel topic va fi închis de un moderator.
★ Dacă postaţi un topic ce nu are legatura cu secţiunea aleasă acesta se va muta în secţiunea corectă.
★ Nu raspundeţi în topicurile cu reclamaţii decât dacă sunteţi vinovaţi ,sau aţi creeat voi postul, altfel veţi primi warn.
★ Nu postaţi de 2 sau mai multe ori acelaşi topic altfel veţi primi :
★ Prima abatere: Warn
★ A doua abatere: Ban
★ Dacă postaţi texte/imagini/link-uri ce sunt vulgare, jignitoare :
★ Prima abatere: Warn
★ A doua abatere: Ban
★ Dacă postaţi texte/imagini/link-uri ce sunt cu reclame sau keylogger, veţi primi ban direct .


Aici aveţi imagini dacă doriţi să le folosiţi :
★ Topic closed : http://i.imgur.com/pfBV5zb
Imagine
★ Pro : http://i.imgur.com/2SvOJTX
Imagine
★ Contra : http://i.imgur.com/Qs3XaHR
Imagine
★ Thank you : http://imgur.com/j3DA9yt
Imagine
cam asta e regulamentul de pe forum, nu ce ai dat tu ma Alexander. stii tu cel mai bine si dai cu stangu n dreptu.
si probabil regulametul asta se aplica tuturor, nu? nu doar noua, playerilor.
este vorba de playeri, de când e forumul ăsta pot răspunde orice staff la reclamaţii iar acm s-a găsit gaşca cangrenă să schimbe regulamentul, cei mai deştepţi băieţaşi.
Image
softer than satin was the light

ala12345
Posts: 132

Re: Prupunere (x2)

Post by ala12345 » Sat May 20, 2017 2:42 pm

si ce daca e membru staff ma? eu daca zic ceva iau warn repede, el de ce sa si dea cu parerea daca nu e reclamat? cel putin sa ma lase si pe mn sa zic cv care sa se ia in considerare.

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: Prupunere (x2)

Post by Alexander ♛ » Sat May 20, 2017 2:43 pm

ala12345 wrote:si ce daca e membru staff ma? eu daca zic ceva iau warn repede, el de ce sa si dea cu parerea daca nu e reclamat? cel putin sa ma lase si pe mn sa zic cv care sa se ia in considerare.
pune la discuţii libere şi e gata tot bâlciul. ;)
Image
softer than satin was the light

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Prupunere (x2)

Post by [VIP]Sophieee » Sat May 20, 2017 2:54 pm

Eu propun ca toată lumea care are dovezi concrete, fie că e player sau membru staff să poată să răspundă la o reclamație. Poți să știi tu tot regulamentul cap coadă, dacă n-ai o dovadă să-ți susțină ideea te bagi complet aiurea într-o reclamație, nimeni n-are nevoie de o părere inutilă-n plus.

Parțial pro.


Passe, passe, passera, la dernière restera

Z Nation
Posts: 51

Re: Prupunere (x2)

Post by Z Nation » Sat May 20, 2017 2:56 pm

Alexander ♛ wrote:
ala12345 wrote:si ce daca e membru staff ma? eu daca zic ceva iau warn repede, el de ce sa si dea cu parerea daca nu e reclamat? cel putin sa ma lase si pe mn sa zic cv care sa se ia in considerare.
pune la discuţii libere şi e gata tot bâlciul. ;)

eşti mai prost decât revede legea, nu i mai uşor să putem să ne spunem părerea direct acolo, eşti prost rău mă

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: Prupunere (x2)

Post by Alexander ♛ » Sat May 20, 2017 2:57 pm

Z Nation wrote:
Alexander ♛ wrote:
ala12345 wrote:si ce daca e membru staff ma? eu daca zic ceva iau warn repede, el de ce sa si dea cu parerea daca nu e reclamat? cel putin sa ma lase si pe mn sa zic cv care sa se ia in considerare.
pune la discuţii libere şi e gata tot bâlciul. ;)

eşti mai prost decât revede legea, nu i mai uşor să putem să ne spunem părerea direct acolo, eşti prost rău mă
decât prevede *
eşti vai de capul tău..
Image
softer than satin was the light

Locked