I-auzi ... mea.

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: I-auzi ... mea.

Post by [MOD]Lorena » Fri May 26, 2017 10:57 pm

s-au inchis topicurile până la răspunsul unui superior,. Dar alţii din staff, le-au deschis că mna...Incă odată sunt contra la propunerea ta.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: I-auzi ... mea.

Post by [VIP]Admir » Fri May 26, 2017 11:11 pm

1. Daca vrei sa nu se mai dea t/c, evita sa te mai certi cu fiecare player care-ti da un contra insosit de argument.

2. Nici PRO! Nici CONTRA!, mie nu imi place sa imi dau cu parerea prin raportari staff. (Nici atat la playeri), dar uneori o fac si eu.
Hai sa-ti explic. Una e sa-ti dai cu parerea asa cum o fac eu, adica foarte rar, si doar atunci cand este o reclamatie mai complicata si vad ca tot stafful se pune impotriva reclamantului sau altii playeri impotriva unui membru staff si tot odata fara rost, adica cum sa-ti explic, mai bine zis, nu imi dau cu parerea, ci poate ma bag pentru o persoana fie ea reclamant sau reclamat. Poate nu imi place situatia si cum decurg lucrurile de la reply la reply, atunci nu ma sta dracii sa nu le spun cate ceva.

Si alta e sa-ti dai cu parerea in absolut toate reclamatiile. Incepe asa: dupa parerea mea, eu nu cred, daca el/ea ".
Asta e tot rahatu, faci reclamatie unui membru staff, si trebuie sa se gaseasca altul sa-si dea cu parerea.
Prefer sa vina un membru staff, sa spuna un cuvant, doua, sa faca un post in + in reclamatie, decat sa isi dea cu parerea.

D-asta nu sunt nici pro nici contra.
Iar cu modelul de postat ai dreptate, cu toate ca nu am vazut pe cineva care sa posteze aiurea. Dar, draga mea Lorena.
Tin sa te anunti ca sa respecti modelul de postare, inseamna sa il COMPLETEZI! Nu sa ii dai copy-paste si sa il lasi asa. A respecta orice MODEL, inseamna a-l completa! Nu a-l pune prin copy-paste. E chiar ciudat faptul ca tu esti in Staff si eu sunt VIP, tinand cont de abilitatile noastre. Dar chiar nu era logic acest lucru? De ce luati totul la subiectiv. De ce nu vedeti unii mai departe de acel monitor? Simplu, ca unii traiti si "jucati" dupa niste cuvinte, si nu dupa intelesul lor. Am vazut multe persoane care nu stiu sa atribuie o insusire unui cuvant intr-un context. E chiar asa greu?


Apropo Lorena, te-am atacat acum din cauza la ce ai tastat mai sus. " De ce sa se faca chat din cauza playerilor? " pai nu draga mea, hai sa se faca din cauza ta, ca oricum tu esti prima cu chatul prin reclamatii, de fapt esti cam prima cu chatul peste tot. Tu cred ca nu realizazi ce tastezi, sau poate nu folosesti bine semnele de punctuatie si ma faci sa inteleg altceva.
Last edited by [VIP]Admir on Fri May 26, 2017 11:14 pm, edited 1 time in total.

User avatar
[VIP]Ştefan
Posts: 508

Re: I-auzi ... mea.

Post by [VIP]Ştefan » Fri May 26, 2017 11:19 pm

[VIP]Admir wrote:1. Daca vrei sa nu se mai dea t/c, evita sa te mai certi cu fiecare player care-ti da un contra insosit de argument.

2. Nici PRO! Nici CONTRA!, mie nu imi place sa imi dau cu parerea prin raportari staff. (Nici atat la playeri), dar uneori o fac si eu.
Hai sa-ti explic. Una e sa-ti dai cu parerea asa cum o fac eu, adica foarte rar, si doar atunci cand este o reclamatie mai complicata si vad ca tot stafful se pune impotriva reclamantului sau altii playeri impotriva unui membru staff si tot odata fara rost, adica cum sa-ti explic, mai bine zis, nu imi dau cu parerea, ci poate ma bag pentru o persoana fie ea reclamant sau reclamat. Poate nu imi place situatia si cum decurg lucrurile de la reply la reply, atunci nu ma sta dracii sa nu le spun cate ceva.

Si alta e sa-ti dai cu parerea in absolut toate reclamatiile. Incepe asa: dupa parerea mea, eu nu cred, daca el/ea ".
Asta e tot rahatu, faci reclamatie unui membru staff, si trebuie sa se gaseasca altul sa-si dea cu parerea.
Prefer sa vina un membru staff, sa spuna un cuvant, doua, sa faca un post in + in reclamatie, decat sa isi dea cu parerea.

D-asta nu sunt nici pro nici contra.
Iar cu modelul de postat ai dreptate, cu toate ca nu am vazut pe cineva care sa posteze aiurea. Dar, draga mea Lorena.
Tin sa te anunti ca sa respecti modelul de postare, inseamna sa il COMPLETEZI! Nu sa ii dai copy-paste si sa il lasi asa. A respecta orice MODEL, inseamna a-l completa! Nu a-l pune prin copy-paste. E chiar ciudat faptul ca tu esti in Staff si eu sunt VIP, tinand cont de abilitatile noastre. Dar chiar nu era logic acest lucru? De ce luati totul la subiectiv. De ce nu vedeti unii mai departe de acel monitor? Simplu, ca unii traiti si "jucati" dupa niste cuvinte, si nu dupa intelesul lor. Am vazut multe persoane care nu stiu sa atribuie o insusire unui cuvant intr-un context. E chiar asa greu?


Apropo Lorena, te-am atacat acum din cauza la ce ai tastat mai sus. " De ce sa se faca chat din cauza playerilor? " pai nu draga mea, hai sa se faca din cauza ta, ca oricum tu esti prima cu chatul prin reclamatii, de fapt esti cam prima cu chatul peste tot. Tu cred ca nu realizazi ce tastezi, sau poate nu folosesti bine semnele de punctuatie si ma faci sa inteleg altceva.
Bogdane, ideea este in felul următor, chiar ea mi-a spus mie in pm pe joc când a fost vorba de-o reclamaţie tot aşa necompletată că nu o să se mai ia in considerare, e şi tot fiind aici, până la urmă dacă eu sunt VIP tu eşti SGA, ar trebui toţi care au grad pe forum,
sau care fac parte din staff, cu toate că voi uni spuneţi că VIP-ul nu e staff, dar face parte din el, când se face o reclamaţie il treci la staff, primeşte aceleaş pedepse ca un SGA, etc.

Lorena, să fi mândră că eşti Staff, poţi să ştergi acest sfat-sugestie, simte-te MISS cu adevărat, şi aşa nu se va schimba nimic niciodată.
Last edited by [VIP]Ştefan on Fri May 26, 2017 11:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: I-auzi ... mea.

Post by [MOD]Lorena » Fri May 26, 2017 11:23 pm

da Ştefan, am spus că : " nu o să le iau in considerare pe cele care nu au respectat modelul de postare, şi nici pe cele care n-au numele scris deloc", dar oMiha, il avea scris la numele topicului.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: I-auzi ... mea.

Post by [Diva]Diabla » Fri May 26, 2017 11:30 pm

Tin sa te anunti ca sa respecti modelul de postare, inseamna sa il COMPLETEZI! Nu sa ii dai copy-paste si sa il lasi asa. A respecta orice MODEL, inseamna a-l completa! Nu a-l pune prin copy-paste. E chiar ciudat faptul ca tu esti in Staff si eu sunt VIP, tinand cont de abilitatile noastre. Dar chiar nu era logic acest lucru? De ce luati totul la subiectiv. De ce nu vedeti unii mai departe de acel monitor? Simplu, ca unii traiti si "jucati" dupa niste cuvinte, si nu dupa intelesul lor. Am vazut multe persoane care nu stiu sa atribuie o insusire unui cuvant intr-un context. E chiar asa greu?
fix pe rana

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: I-auzi ... mea.

Post by Alexander ♛ » Fri May 26, 2017 11:36 pm

[MISS]Diabla wrote:
Tin sa te anunti ca sa respecti modelul de postare, inseamna sa il COMPLETEZI! Nu sa ii dai copy-paste si sa il lasi asa. A respecta orice MODEL, inseamna a-l completa! Nu a-l pune prin copy-paste. E chiar ciudat faptul ca tu esti in Staff si eu sunt VIP, tinand cont de abilitatile noastre. Dar chiar nu era logic acest lucru? De ce luati totul la subiectiv. De ce nu vedeti unii mai departe de acel monitor? Simplu, ca unii traiti si "jucati" dupa niste cuvinte, si nu dupa intelesul lor. Am vazut multe persoane care nu stiu sa atribuie o insusire unui cuvant intr-un context. E chiar asa greu?
fix pe rana
fă ce te bagi peste tot?
nu vezi că eşti vocea a 2-a? ai tu un fix pe creieraş să completezi pe toată lumea?
vai de capul tău...
Image
softer than satin was the light

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: I-auzi ... mea.

Post by [Diva]Diabla » Fri May 26, 2017 11:37 pm

rade ciob de oala sparta

User avatar
[VIP]Ştefan
Posts: 508

Re: I-auzi ... mea.

Post by [VIP]Ştefan » Fri May 26, 2017 11:40 pm

[MISS]Lorena wrote:da Ştefan, am spus că : " nu o să le iau in considerare pe cele care nu au respectat modelul de postare, şi nici pe cele care n-au numele scris deloc", dar oMiha, il avea scris la numele topicului.
Şi ce contează ? Topicu' sau respectarea modelului de postare?
Şi parcă ţi-am cerut să ştergi, de ce n-o faci ?

User avatar
Stefan12
Posts: 666

Re: I-auzi ... mea.

Post by Stefan12 » Fri May 26, 2017 11:59 pm

T/c, ms.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: I-auzi ... mea.

Post by [Diva]Diabla » Sat May 27, 2017 12:15 am

INCHIS !

Locked