În atenția membrilor staff

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
Kizev
Posts: 1177

În atenția membrilor staff

Post by Kizev » Fri Jun 09, 2017 11:57 am

Acum ceva timp, sa zic acum un an jumate, exista la noi pe forum, la zona staff (pe care o vedem doar cei cu moderator forum) o secțiune numită "propunere ban".

Nu cred că sunt singurul care s-a săturat până peste cap de playeri nemulțumiți, care au mereu comentarii inutile legate de comportamentul, deciziile și acțiunile staff ului, fie că persoana reclamată din staff a greșit sau nu.
Da, dragilor, aici mă refer la NESFÂRȘITELE reclamații inutile, fiind soldate cu t/c din partea superiorilor, care au dat verdictul de reclamație inutilă.

Nu mă înțelegeți greșit, și staff ul are greșeli mai mici sau mai mari (incluzând-mă). Dar până la urmă, de ce doar playerii au voie să facă reclamații? De ce doar playerii au voie sa zică că suntem inapți/ incompetenți/proști/inculți că dăm premii de cct, că favorizam pe x și y iar noi că staff nu putem riposta deloc?
Nu am nimic cu nimeni, dar aici îi vizez pe playerii care fac reclamații/deranjare de evente, insultă și critică doar din răutate, nu că ar avea ceva de câștigat. Aici știe toată lumea la cine mă refer, nu voi da nume, că de, sunt staff, să nu care cumva să jignesc pe cineva, chiar dacă eu sunt jignit zilnic.
De ce să îmi vina sa stau on, eu că membru staff și să fac evente, dacă tot nu e nimic bine? (din punctul de vedere a UNOR playeri)

Propunerea e următoarea : dacă eu că staff greșesc, acuz pe nedrept sau defavorizez, iau suspend prin banare sau comenzi.
Dar cei care comentează intr una, non stop, te agasează toată ziua și îți critică negatic FIECARE mișcare, te jignesc (fără să ia mute, că doar se ia mute doar pt înjurat), ei de ce să nu ia suspend?
De ce să încerc să ajut serverul dacă sunt luat la mișto? (Mă refer la mine ca membru staff, nu personal la SGA Kizev)

Propun redeschiderea ideii de propunere ban pentru playeri. Bineînțeles, nu o să se dea ban pentru orice rahat

Propun că banurile să fie mult mai scurte că la staff : 12 ore/ 1 zi/ 3 zile. De ce? Ca să învețe să ne respecte și pe noi, să ne critice când greșim cu adevărat, nu când nu le convine lor ceva, personal. Să nu uitam că datorită nouă, celor din staff, serverul este unul decent lingvistic, nu o țigănie generală în care toți înjura, toți fac comerț și reclamă. Un pic de apreciere, se poate? Nu ne trebuie statuie in centrul Bucureștiului.

Eu unul m-am săturat până peste cap de bezmetici puși pe șotii, a căror singur scop este să terorizeze niște persoane care ajută la menținerea serverlui pe linia de plutire.

Mersi anticipat, aștept opinii de la oricine, pro contra, iar dacă vă gândiți să mă jigniți pentru topic, ghici ce, mi se rupe Mitică Dragomir de asta.


User avatar
[Dn]Liviu
Posts: 227
Location: Bistrița-Năsăud
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [Dn]Liviu » Fri Jun 09, 2017 12:18 pm

Personal nu mă deranjează dar nu mi se pare o idee spledidă.
1. Puteți vorbi pe skype
2. Puteti sa interziceti prezenta la eventele voastre player-ul X pentru un anumit timp de zile (din cate stiu, daca are un comportament lipsit de bun simt)
3. Cine zice că la Raportări playeri nu pot face reclamații și staff-ul :lol:
Eu cred că s-ar putea face o categorie la forum destinată staff-ului dacă credeți că este necesară dar nu neapărat pentru "cerere bann",deoarece respectivul player o să vă facă reclamație vouă .. gen o să primească ban pentru că te-a insultat la evente .. mai bine interdicție să nu mai ai contact direct cu respectivul și dacă îți trimite mesaj în pm e simplu,îl poți ignora.

+ nu poți fi așa dur cu playerii deoarece sunt destul de puțini și așa, voi sunteți pedepsiți prin bann/suspend deoarece voi trebuie să fiți niște exemple pentru playeri [STRICT PĂREREA MEA]

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Admir » Fri Jun 09, 2017 12:44 pm

CONTRA!
In primul si in primul rand esti destul de constient ca eu si oricare alt player n-as putea lasa pe Lorena sau 3s3 + altii (nu dau nume), sa ia o decizie de banare contului meu sau al altora, prin vot.

Nu sunt oameni in Staff destul de competenti incat sa ia asa decizii. (orice vot conteaza) tine minte.
Un sfert din Staff n-are treaba cu serverul.
Un sfert din Staff n-are treaba cu regulamentul.
Un sfert din Staff ar actiona dupa relatia Player-Staff sau mai bine zis dupa limbile primite.
Iar ultimul sfert reprezinta partea aia de Staff la care eu am observat schimbari majore in ultimul timp. Si aici imi permit sa o laud pe [A]Adinna, pe [MISS]Diabla (pentru ca stie cand sa actioneze si cand nu) si mai sunt 2-3 nu dau nume, care n-au treaba cu CanCan'u asta si pur si simplu isi vad de treaba.

Cum ai putea tu sa ii ceri un vot Lorenei? Te intreb sincer, nu mi-e urat s-o degradez aici, dar sunt multi playeri pe server care ar fi merita slotul ei, sunt multi care au intradevar abilitati de Staff si totusi trebuie sa ii suporte ei rahaturile. Ti se pare ca ar fi corect ca ea sa raspunda impotriva lor influentata de relatia pe care o are cu ei? Mie nu.
Si nu poti spune ca " Suntem membri staff, ce se intampla pe joc ramane pe joc, ce facem noi in alta parte e stric treaba de Staff si nu tinem cont " Nu boss, asa ceva nu exista.

Serverul are nevoie de un staff mai bun. De niste playeri mai buni.
10 greseli ale unui player sunt echivalente cu o greseala a staffului.

Nu spune ca tu vrei sa ajuti serveru dar nu poti pentru ca esti batjocorit etc. Cand ai donat pentru staff, ti-ai asumat tot.
Asta e gradul de staff frate, nu da vina pe 60 de playeri activi in fiecare zi, ca nu se simte bine Lorena sau mai stiu eu care din staff, ca se simte injurat, batjocorit etc. In caz ca poate cineva nu si-a dat seama, membri staff batjocoriti, injurati, reclamati zilnic, sunt aia pe care nimeni nu ii vrea pe server. Sunt aia care gresesc cel mai mult... De ce nu i se fac reclamatii Adinei sau lu Dream, sau lu Deyu, sau lu Berila ? Pentru ca ei efectiv intra pe server, fac eventul si apoi stau pe player, nu fac cancan ca altii pe forum nu da' motive sa fie injurati.
Coa3, te intreb iar cum ar putea Lorena sa voteze asupra mea cand ea in jocurile de la discutii libere e prima care posteaza... plm coa3 un elefant se legana, Lorena posteaza acolo esti prost?... E de rahat, ce competente de staff are unul ca ea? ... Slbz frate contra!
Cand or fi oameni competenti in staff atunci sunt PRO!

Kizev
Posts: 1177

Re: În atenția membrilor staff

Post by Kizev » Fri Jun 09, 2017 12:51 pm

Ce am zis mai sus in propunere este pentru extreme. Când playerul greșește, iar staff ul nu.

În rest, sunt de acord cu tine.

Steve
Posts: 38

Re: În atenția membrilor staff

Post by Steve » Fri Jun 09, 2017 12:59 pm

[SGA]Kizev wrote:Acum ceva timp, sa zic acum un an jumate, exista la noi pe forum, la zona staff (pe care o vedem doar cei cu moderator forum) o secțiune numită "propunere ban".

Nu cred că sunt singurul care s-a săturat până peste cap de playeri nemulțumiți, care au mereu comentarii inutile legate de comportamentul, deciziile și acțiunile staff ului, fie că persoana reclamată din staff a greșit sau nu.
Da, dragilor, aici mă refer la NESFÂRȘITELE reclamații inutile, fiind soldate cu t/c din partea superiorilor, care au dat verdictul de reclamație inutilă.

Nu mă înțelegeți greșit, și staff ul are greșeli mai mici sau mai mari (incluzând-mă). Dar până la urmă, de ce doar playerii au voie să facă reclamații? De ce doar playerii au voie sa zică că suntem inapți/ incompetenți/proști/inculți că dăm premii de cct, că favorizam pe x și y iar noi că staff nu putem riposta deloc?
Nu am nimic cu nimeni, dar aici îi vizez pe playerii care fac reclamații/deranjare de evente, insultă și critică doar din răutate, nu că ar avea ceva de câștigat. Aici știe toată lumea la cine mă refer, nu voi da nume, că de, sunt staff, să nu care cumva să jignesc pe cineva, chiar dacă eu sunt jignit zilnic.
De ce să îmi vina sa stau on, eu că membru staff și să fac evente, dacă tot nu e nimic bine? (din punctul de vedere a UNOR playeri)

Propunerea e următoarea : dacă eu că staff greșesc, acuz pe nedrept sau defavorizez, iau suspend prin banare sau comenzi.
Dar cei care comentează intr una, non stop, te agasează toată ziua și îți critică negatic FIECARE mișcare, te jignesc (fără să ia mute, că doar se ia mute doar pt înjurat), ei de ce să nu ia suspend?
De ce să încerc să ajut serverul dacă sunt luat la mișto? (Mă refer la mine ca membru staff, nu personal la SGA Kizev)

Propun redeschiderea ideii de propunere ban pentru playeri. Bineînțeles, nu o să se dea ban pentru orice rahat

Propun că banurile să fie mult mai scurte că la staff : 12 ore/ 1 zi/ 3 zile. De ce? Ca să învețe să ne respecte și pe noi, să ne critice când greșim cu adevărat, nu când nu le convine lor ceva, personal. Să nu uitam că datorită nouă, celor din staff, serverul este unul decent lingvistic, nu o țigănie generală în care toți înjura, toți fac comerț și reclamă. Un pic de apreciere, se poate? Nu ne trebuie statuie in centrul Bucureștiului.

Eu unul m-am săturat până peste cap de bezmetici puși pe șotii, a căror singur scop este să terorizeze niște persoane care ajută la menținerea serverlui pe linia de plutire.

Mersi anticipat, aștept opinii de la oricine, pro contra, iar dacă vă gândiți să mă jigniți pentru topic, ghici ce, mi se rupe Mitică Dragomir de asta.


tu nu ai luat pe merit gradul, nici nu ai donat pt. el, l ai luat că te ai săturat că puneau ăştia poze cu tine pe forum=)
De ce o secţiune specială ? =) ai ''raportare playeri'', în majoritatea, dacă nu toate reclamaţiile făcut de mn şi hiro au un motiv bun, nu s făcute la mişto
tu zici că te ai săturat să fi luat la mişto, fă ce fă un staff adevărat, faci event, ajuţi playerii şi ai ieşit, nu mergi şi stai la bârfă cu [VIP]Alle în map 1

Kizev
Posts: 1177

Re: În atenția membrilor staff

Post by Kizev » Fri Jun 09, 2017 1:16 pm

Steve wrote:
[SGA]Kizev wrote:Acum ceva timp, sa zic acum un an jumate, exista la noi pe forum, la zona staff (pe care o vedem doar cei cu moderator forum) o secțiune numită "propunere ban".

Nu cred că sunt singurul care s-a săturat până peste cap de playeri nemulțumiți, care au mereu comentarii inutile legate de comportamentul, deciziile și acțiunile staff ului, fie că persoana reclamată din staff a greșit sau nu.
Da, dragilor, aici mă refer la NESFÂRȘITELE reclamații inutile, fiind soldate cu t/c din partea superiorilor, care au dat verdictul de reclamație inutilă.

Nu mă înțelegeți greșit, și staff ul are greșeli mai mici sau mai mari (incluzând-mă). Dar până la urmă, de ce doar playerii au voie să facă reclamații? De ce doar playerii au voie sa zică că suntem inapți/ incompetenți/proști/inculți că dăm premii de cct, că favorizam pe x și y iar noi că staff nu putem riposta deloc?
Nu am nimic cu nimeni, dar aici îi vizez pe playerii care fac reclamații/deranjare de evente, insultă și critică doar din răutate, nu că ar avea ceva de câștigat. Aici știe toată lumea la cine mă refer, nu voi da nume, că de, sunt staff, să nu care cumva să jignesc pe cineva, chiar dacă eu sunt jignit zilnic.
De ce să îmi vina sa stau on, eu că membru staff și să fac evente, dacă tot nu e nimic bine? (din punctul de vedere a UNOR playeri)

Propunerea e următoarea : dacă eu că staff greșesc, acuz pe nedrept sau defavorizez, iau suspend prin banare sau comenzi.
Dar cei care comentează intr una, non stop, te agasează toată ziua și îți critică negatic FIECARE mișcare, te jignesc (fără să ia mute, că doar se ia mute doar pt înjurat), ei de ce să nu ia suspend?
De ce să încerc să ajut serverul dacă sunt luat la mișto? (Mă refer la mine ca membru staff, nu personal la SGA Kizev)

Propun redeschiderea ideii de propunere ban pentru playeri. Bineînțeles, nu o să se dea ban pentru orice rahat

Propun că banurile să fie mult mai scurte că la staff : 12 ore/ 1 zi/ 3 zile. De ce? Ca să învețe să ne respecte și pe noi, să ne critice când greșim cu adevărat, nu când nu le convine lor ceva, personal. Să nu uitam că datorită nouă, celor din staff, serverul este unul decent lingvistic, nu o țigănie generală în care toți înjura, toți fac comerț și reclamă. Un pic de apreciere, se poate? Nu ne trebuie statuie in centrul Bucureștiului.

Eu unul m-am săturat până peste cap de bezmetici puși pe șotii, a căror singur scop este să terorizeze niște persoane care ajută la menținerea serverlui pe linia de plutire.

Mersi anticipat, aștept opinii de la oricine, pro contra, iar dacă vă gândiți să mă jigniți pentru topic, ghici ce, mi se rupe Mitică Dragomir de asta.


tu nu ai luat pe merit gradul, nici nu ai donat pt. el, l ai luat că te ai săturat că puneau ăştia poze cu tine pe forum=)
De ce o secţiune specială ? =) ai ''raportare playeri'', în majoritatea, dacă nu toate reclamaţiile făcut de mn şi hiro au un motiv bun, nu s făcute la mişto
tu zici că te ai săturat să fi luat la mişto, fă ce fă un staff adevărat, faci event, ajuţi playerii şi ai ieşit, nu mergi şi stai la bârfă cu [VIP]Alle în map 1
Da ba, asa-i, cică tre' sa stau on limitat pe staff, nu cât vreau eu. Și am voie sa vorbesc cu cine vreau eu.

Da, reclamațiile tale și a lui Hiro sunt pe bună dreptate, 20% din ele. Nu ești tu in măsură să judeci cat de mult merit eu gradul. Dacă nu il meritam, era MOD de mult, simpaticule.

Steve
Posts: 38

Re: În atenția membrilor staff

Post by Steve » Fri Jun 09, 2017 1:19 pm

pentru asta trebuie să i mulţumeşti adinei, simpaticule

ala21
Posts: 46

Re: În atenția membrilor staff

Post by ala21 » Fri Jun 09, 2017 1:24 pm

chiar ma gandeam zilele astea ca o sa vina cnv si o sa faca o propunere de asta.
CONTRA! poti sa te lasi de staff daca tot te simti asa jignit si nu mai suporti, joaca te de pe player

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: În atenția membrilor staff

Post by [MOD]Lorena » Sat Jun 10, 2017 4:04 am

contra... după ce că sunt playeri putini...vrei sa ii si banezi? E ok propunerea ta intr-un fel dar .. in ritmul ãsta rămânem fără playeri...azi suspendăm pe unu 3 zile mâine pe altul şi aşa se lasă de joc..
Şi Admir vede-ţi de treaba ta ,că pe mine nu mă interesează ce faci tu . Şi dacă mă joc la discuţii libere, care e problema ta? Decât sã stau şi să injur ca tine toatã ziua şi să zic Lorena ,in sus şi in jos prefer să mă joc acolo. Şi te rog să nu mai imi scrii numele prin topicuri ,mulţumesc. Cum eu nu te bag in seama şi nici nu pomenesc numele Admir, te rog să nu o faci nici tu
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Admir » Sat Jun 10, 2017 4:41 am

[MISS]Lorena wrote:contra... după ce că sunt playeri putini...vrei sa ii si banezi? E ok propunerea ta intr-un fel dar .. in ritmul ãsta rămânem fără playeri...azi suspendăm pe unu 3 zile mâine pe altul şi aşa se lasă de joc..
Şi Admir vede-ţi de treaba ta ,că pe mine nu mă interesează ce faci tu . Şi dacă mă joc la discuţii libere, care e problema ta? Decât sã stau şi să injur ca tine toatã ziua şi să zic Lorena ,in sus şi in jos prefer să mă joc acolo. Şi te rog să nu mai imi scrii numele prin topicuri ,mulţumesc. Cum eu nu te bag in seama şi nici nu pomenesc numele Admir, te rog să nu o faci nici tu
Dulce, ca de fiecare data:*

Locked