În atenția membrilor staff

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [Diva]Diabla » Sat Jun 10, 2017 5:59 am

acolo găseai și secțiunea ' Probleme și întrebări ' :)

User avatar
[VIP]Hades01
Posts: 27

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Hades01 » Sat Jun 10, 2017 6:52 am

Contra deoarece sunt playeri putin dar pt smekeri de astia propun interzicerea la evenimente

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: În atenția membrilor staff

Post by [MOD]Lorena » Sat Jun 10, 2017 12:40 pm

exact.
[VIP]Hades01 wrote:Contra deoarece sunt playeri putin dar pt smekeri de astia propun interzicerea la evenimente
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Adinna » Sat Jun 10, 2017 1:29 pm

Mereu vor fi playeri care vor avea probleme cu cel puţin un membru staff. Este perfect normal să fie neînţelegeri, nu există persoană pe care să o placă/aprecieze toată lumea. Problema e că unii nu înţeleg treaba asta şi pun prea mult accentul pe ce zice x,y,z de el sau reacţionează într-un mod inadecvat (aici mă refer la STAFF, la playeri nici nu am pretenţii).

Adevărat, unii exagerează, chiar dacă nu au prea mari obligaţii.. (aici mă refer la playeri). Şi ei trebuie să prezinte un minimum de bun-simţ, dar asta nu înseamnă să primească suspend. Interdicţii de câte 3-5 zile,
în funcţie de abateri şi gravitatea situaţiei, dar aici este vorba numai de evenimente, nu de comportamentul lor pe joc în situaţii normale (gen în map1) sau pe forum prin reclamaţii. Nu văd ce legătură au evenimentele cu alte situaţii.. ca în următorul exemplu: mie un player îmi face reclamaţie că i-am dat jail aiurea şi de fapt era pe merit. Nu înţelege, îmi face reclamaţie pentru majoritatea pedepselor pe care le aplic prin mute/jail, REPET: nu la evenimente, ci în situaţii comune de încălcare a regulamentului :!: . Păi stai aşa, şi eu ok, mă enervez sau îmi displace oarecum situaţia şi ce fac? Îi dau interdicţii la evenimente? Ce legătură are una cu alta?

Altă treabă. Ar fi ceva să se dea mute la o anumită abatere când deja se întrece limita.. Dar nu să fim exageraţi. Asta fiind pentru acuzaţii şi comportament inadecvat pe joc. Pe forum.. Nu prea îmi vine acum o soluţie plauzibilă.
Image

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Sophieee » Sat Jun 10, 2017 2:12 pm

[VIP]Admir wrote:

Iar ultimul sfert reprezinta partea aia de Staff la care eu am observat schimbari majore in ultimul timp. Si aici imi permit sa o laud pe [MISS]Diabla (pentru ca stie cand sa actioneze si cand nu) si mai sunt 2-3 nu dau nume, care n-au treaba cu CanCan'u asta si pur si simplu isi vad de treaba.

La partea asta îți puteai permite să taci.
[VIP]Admir wrote:De ce nu i se fac reclamatii Adinei sau lu Dream, sau lu Deyu, sau lu Berila ?
I se fac și Adinei, stai liniștit, n-au scăpat-o proștii ăștia din vedere nici pe ea. Lui Dream și Deyu? Same shit w Nadysa. Pentru că ei nu intră, iar când intră nu fac nimic. Sau tu crezi că dacă dau un mute & fac un event și-au făcut treaba de staff și trebuie felicitați și aclamați prin map1? Ca mai apoi să revină pe player și să nu mai intre toată ziua pe contul de staff? :roll: La Berila nu am nimic de comentat, e pe treaba lui, n-are nimeni ce să-i reproșeze, e destul de competent să facă evente și singur fără să întâmpine vreo problemă & fără să-i reproșeze cineva ceva.
Steve wrote:De ce o secţiune specială ? =) ai ''raportare playeri'', în majoritatea, dacă nu toate reclamaţiile făcut de mn şi hiro au un motiv bun, nu s făcute la mişto

Au un motiv bun? Ai făcut o reclamație pentru că a făcut Kizev un shop cu numele *cumpărați pui de valeriu* băi tristule :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Referitor la propunerea ta, e exagerată. Secțiunea aia știu că era acolo de când nu era implementat sistemul jail *corectați-mă dacă greșesc* :? Mai bine rămân doar interdicțiile, cum s-a spus și anterior, sunt prea puțini playeri ca să-ți permiți să îi banezi și pe ăștia :roll:
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[VIP]Adea
Posts: 1925
Location: ° ❥Designer✂️ °

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Adea » Sat Jun 10, 2017 3:01 pm

Contra ... nu mai suntem in 2012-13-14 .. când era serverul plin ... acm e prea pustiu sa poti aplica pedepse de genul.
Când poţi.. inspiră , când nu mai poţi expiră..
----------------------------------------

ala21
Posts: 46

Re: În atenția membrilor staff

Post by ala21 » Sat Jun 10, 2017 3:45 pm

nu tot ce zboara se mananca Kizev

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [Diva]Diabla » Sat Jun 10, 2017 3:49 pm

[VIP]Adea wrote:Contra ... nu mai suntem in 2012-13-14 .. când era serverul plin ... acm e prea pustiu sa poti aplica pedepse de genul.
cam așa

Kizev
Posts: 1177

Re: În atenția membrilor staff

Post by Kizev » Sat Jun 10, 2017 3:52 pm

După cum am spus, trebuie să facă ceva super exagerat pentru a lua o astfel de sancțiune, și anume să o tina zile in sir cu rahaturi că cei doi muschetari, Domnul V și domnul H.

Și la ce naiba sa ii dau interdicție la event la x și y dacă nu pot verifica conturi? Mare chestie, nu intra pe DN ci pe un cont de la 112 cu numele Barbi13s (exemplu) știu eu cdaca e sau nu el, cel care a primit interdicție?

ala21
Posts: 46

Re: În atenția membrilor staff

Post by ala21 » Sat Jun 10, 2017 3:57 pm

[SGA]Kizev wrote:După cum am spus, trebuie să facă ceva super exagerat pentru a lua o astfel de sancțiune, și anume să o tina zile in sir cu rahaturi că cei doi muschetari, Domnul V și domnul H.

Și la ce naiba sa ii dau interdicție la event la x și y dacă nu pot verifica conturi? Mare chestie, nu intra pe DN ci pe un cont de la 112 cu numele Barbi13s (exemplu) știu eu cdaca e sau nu el, cel care a primit interdicție?
lasa kizev, sufera

Locked