În atenția membrilor staff

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: În atenția membrilor staff

Post by [MOD]Lorena » Sat Jun 10, 2017 4:55 pm

aici ai dreptate..
[SGA]Kizev wrote:După cum am spus, trebuie să facă ceva super exagerat pentru a lua o astfel de sancțiune, și anume să o tina zile in sir cu rahaturi că cei doi muschetari, Domnul V și domnul H.

Și la ce naiba sa ii dau interdicție la event la x și y dacă nu pot verifica conturi? Mare chestie, nu intra pe DN ci pe un cont de la 112 cu numele Barbi13s (exemplu) știu eu cdaca e sau nu el, cel care a primit interdicție?
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Sophieee » Sat Jun 10, 2017 5:00 pm

[SGA]Kizev wrote:După cum am spus, trebuie să facă ceva super exagerat pentru a lua o astfel de sancțiune, și anume să o tina zile in sir cu rahaturi că cei doi muschetari, Domnul V și domnul H.

Și la ce naiba sa ii dau interdicție la event la x și y dacă nu pot verifica conturi? Mare chestie, nu intra pe DN ci pe un cont de la 112 cu numele Barbi13s (exemplu) știu eu cdaca e sau nu el, cel care a primit interdicție?
da, așa da, cum mi-ai spus și mie, să aibă gen mai multe abateri la diferiți membrii staff ptr deranjare event, reclamații inutile, jigniri etc și odată adunate să se stabilească o pedeapsă

mie yako mi-a dat direct ban ip și nu s-a mai plâns nimeni de nimic, nici măcar eu, presupun că la un ban 12 ore nu o să suspine nimeni de dor ptr ei :lol:
Passe, passe, passera, la dernière restera

<@>
Posts: 32

Re: În atenția membrilor staff

Post by <@> » Sat Jun 10, 2017 9:13 pm

Eu nu stiu de ce va plangeti de hiromitu si de vali ala ca eu nu le aud glasu' cand intru pe server... poate pentru ca intru e? :lol:

User avatar
[VIP]3s3
Posts: 528

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]3s3 » Sat Jun 10, 2017 9:21 pm

Contra ! Mai întâi învaţă tu să fii bun apoi să le ceri celorlalţi să te respecte. Ţi-ai uitat grandiosul trecut în care furai moduri ca în vestu sălbatic? "Karma nu pleacă niciodată, karma se întoarce" - nu mă ardeţi pe rug că l-am citat pe Guess Who.
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!
Image
ImageImageImage
Image

User avatar
[MOD]Gambit
Posts: 373

Re: În atenția membrilor staff

Post by [MOD]Gambit » Sun Jun 11, 2017 1:27 am

[VIP]3s3 wrote:Contra ! Mai întâi învaţă tu să fii bun apoi să le ceri celorlalţi să te respecte. Ţi-ai uitat grandiosul trecut în care furai moduri ca în vestu sălbatic? "Karma nu pleacă niciodată, karma se întoarce" - nu mă ardeţi pe rug că l-am citat pe Guess Who.
Vorbești mai prost decât pari, și pari mai deștept decât ești. Vezi-ți de cauciucuri acolo esența de (r)rom
Image

[VIP]Taylor
Posts: 209
Location: KING MISTIC

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Taylor » Sun Jun 11, 2017 4:07 am

[SGA]Kizev wrote:Acum ceva timp, sa zic acum un an jumate, exista la noi pe forum, la zona staff (pe care o vedem doar cei cu moderator forum) o secțiune numită "propunere ban".

Nu cred că sunt singurul care s-a săturat până peste cap de playeri nemulțumiți, care au mereu comentarii inutile legate de comportamentul, deciziile și acțiunile staff ului, fie că persoana reclamată din staff a greșit sau nu.
Da, dragilor, aici mă refer la NESFÂRȘITELE reclamații inutile, fiind soldate cu t/c din partea superiorilor, care au dat verdictul de reclamație inutilă.

Nu mă înțelegeți greșit, și staff ul are greșeli mai mici sau mai mari (incluzând-mă). Dar până la urmă, de ce doar playerii au voie să facă reclamații? De ce doar playerii au voie sa zică că suntem inapți/ incompetenți/proști/inculți că dăm premii de cct, că favorizam pe x și y iar noi că staff nu putem riposta deloc?
Nu am nimic cu nimeni, dar aici îi vizez pe playerii care fac reclamații/deranjare de evente, insultă și critică doar din răutate, nu că ar avea ceva de câștigat. Aici știe toată lumea la cine mă refer, nu voi da nume, că de, sunt staff, să nu care cumva să jignesc pe cineva, chiar dacă eu sunt jignit zilnic.
De ce să îmi vina sa stau on, eu că membru staff și să fac evente, dacă tot nu e nimic bine? (din punctul de vedere a UNOR playeri)

Propunerea e următoarea : dacă eu că staff greșesc, acuz pe nedrept sau defavorizez, iau suspend prin banare sau comenzi.
Dar cei care comentează intr una, non stop, te agasează toată ziua și îți critică negatic FIECARE mișcare, te jignesc (fără să ia mute, că doar se ia mute doar pt înjurat), ei de ce să nu ia suspend?
De ce să încerc să ajut serverul dacă sunt luat la mișto? (Mă refer la mine ca membru staff, nu personal la SGA Kizev)

Propun redeschiderea ideii de propunere ban pentru playeri. Bineînțeles, nu o să se dea ban pentru orice rahat

Propun că banurile să fie mult mai scurte că la staff : 12 ore/ 1 zi/ 3 zile. De ce? Ca să învețe să ne respecte și pe noi, să ne critice când greșim cu adevărat, nu când nu le convine lor ceva, personal. Să nu uitam că datorită nouă, celor din staff, serverul este unul decent lingvistic, nu o țigănie generală în care toți înjura, toți fac comerț și reclamă. Un pic de apreciere, se poate? Nu ne trebuie statuie in centrul Bucureștiului.

Eu unul m-am săturat până peste cap de bezmetici puși pe șotii, a căror singur scop este să terorizeze niște persoane care ajută la menținerea serverlui pe linia de plutire.

Mersi anticipat, aștept opinii de la oricine, pro contra, iar dacă vă gândiți să mă jigniți pentru topic, ghici ce, mi se rupe Mitică Dragomir de asta.

Tu esti frustrat ca ai avut 2 suspendari intr-un interval scurt de timp si urmeaza permanent, taci dracu cu propunerea ta. Te-ai mai chinuit si ca prostu de ai scris atat :lol:
"Ei zic că toate-s la fel, de multe ori le dau dreptate
Până găsesc una bună şi mai bună că toate."
Image

Imperfecşănu
Posts: 42

Re: În atenția membrilor staff

Post by Imperfecşănu » Sun Jun 11, 2017 2:24 pm

eu sunt kizev, imi plac samancele si ninjoaicele (dar mai putin, ca nu au tatele asa mari), suroaicele si warioaicele nu mi plac deloc, doua din activitatile mele preferate sunt sa inot cu pritenii mei pestiosori, si sa construiesc baraje cu prietenii mei castorii, imi mai place sa fac eventeuri cu prietena mea cea mai buna pe care o iubesc in secret, da ea nu :( (vip alle), dar nu mi place ca vali si cu hiromitsu vin la eventeuri si ma fac prost :(( si eu n am ce sa le fac, au si ei dreptate, dar caut motive sa le dau interdictie, vip sophie e a 2 a mea iubita preferata si mai ajuta la eventeuri dar mai putin ca e ocupata sa stea cu kasumi, prietenul ei pe care nu l suport ca se baga intre mine si ea, imi place sa ma dau smecher cand is ele on in map 1
am luat 2 in bac dar imi place sa spun ca am luat 9 , am 7 laptop-uri dar stau an casa cu bunicutza mea, si degeaba am 7 laptop-uri ca mereu am lag la evente ...
si mai am o prietena, adina, dar ea e ca o mama pt mn, mereu ma apara de suspend-uri, ban-uri si pedepse
Anerol[SSI] eium

ala21
Posts: 46

Re: În atenția membrilor staff

Post by ala21 » Sun Jun 11, 2017 2:26 pm

Imperfecşănu wrote:eu sunt kizev, imi plac samancele si ninjoaicele (dar mai putin, ca nu au tatele asa mari), suroaicele si warioaicele nu mi plac deloc, doua din activitatile mele preferate sunt sa inot cu pritenii mei pestiosori, si sa construiesc baraje cu prietenii mei castorii, imi mai place sa fac eventeuri cu prietena mea cea mai buna pe care o iubesc in secret, da ea nu :( (vip alle), dar nu mi place ca vali si cu hiromitsu vin la eventeuri si ma fac prost :(( si eu n am ce sa le fac, au si ei dreptate, dar caut motive sa le dau interdictie, vip sophie e a 2 a mea iubita preferata si mai ajuta la eventeuri dar mai putin ca e ocupata sa stea cu kasumi, prietenul ei pe care nu l suport ca se baga intre mine si ea, imi place sa ma dau smecher cand is ele on in map 1
am luat 2 in bac dar imi place sa spun ca am luat 9 , am 7 laptop-uri dar stau an casa cu bunicutza mea, si degeaba am 7 laptop-uri ca mereu am lag la evente ...
si mai am o prietena, adina, dar ea e ca o mama pt mn, mereu ma apara de suspend-uri, ban-uri si pedepse
vai :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: În atenția membrilor staff

Post by [GM]Lexx » Sun Jun 11, 2017 2:29 pm

CONTRA, la cât de puțini playeri mai sunt pe sv, dacă ii banezi și pe ăia rămân doar Staff și NPC-uri :lol:
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[VIP]Hades01
Posts: 27

Re: În atenția membrilor staff

Post by [VIP]Hades01 » Sun Jun 11, 2017 2:42 pm

pai normal daca STAFU nu se respecta intre ei atunci ce mai vr de la playeri

Locked