Hide in shop.

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Hide in shop.

Post by [MOD]Lorena » Wed Jun 14, 2017 8:41 pm

:arrow: După cum spune şi Titlul "Hide in shop" propun adăugarea unui nou tip de Hide, şi acesta este cu itm in shop, sau cu globuri de transformare.
Membrul staff care il organizează se ascunde intr-o mapă face un shop cu nişte itm sau cu globuri de transformare apoi anunţă mapa in care este ascuns. In shop se pot adăuga orice fel de itm/ globuri de transformare , itm şi de la magazin, etc. Playerul care cumpără cele mai multe itm /globuri din shop şi le arată membrului staff la negoţ primeşte premiu. De ex: dacă
ajung 2-3 playeri la acel shop , câştigă cel care a fost mai rapid şi a cumpărat mai multe itm/globuri . Itm /globurile se pot pune şi la 1 yang şi poate urca la +.
Dacă itm/globurile playeriilor sunt egale, se va pune o intrebare legată de Metin2Steel, şi cine răspunde primul corect pe chat câştigă.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Hide in shop.

Post by [VIP]Sophieee » Wed Jun 14, 2017 8:53 pm

pro, dacă-s iteme care dropează și nu le găsești la shop
Passe, passe, passera, la dernière restera

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: Hide in shop.

Post by Alexander ♛ » Wed Jun 14, 2017 8:57 pm

pro.
Image
softer than satin was the light

User avatar
[SGA]3s3
Posts: 603

Re: Hide in shop.

Post by [SGA]3s3 » Wed Jun 14, 2017 9:02 pm

[MISS]Lorena wrote: :arrow: După cum spune şi Titlul "Hide in shop" propun adăugarea unui nou tip de Hide, şi acesta este cu itm in shop.
Membrul staff care il organizează se ascunde intr-o mapă face un shop cu nişte itm apoi anunţă mapa in care este ascuns. In shop se pot adăuga orice fel de itm şi de la magazin, etc. Playerul care cumpără cele mai multe itm din shop şi le arată membrului staff la negoţ primeşte premiu. De ex dacă
ajung 2-3 playeri la acel shop , câştigă cel care a fost mai rapid şi a cumpărat mai multe itm. Itm se pot pune şi la 1 yang şi poate urca la +.
Dacă itm playeriilor sunt egale, se va pune o intrebare legată de Metin2Steel, şi cine răspunde primul corect pe chat câştigă.
Lorena ştii la fel de bine ca mine şi ca toţi ceilalti că tipul ăsta de event nu e nou. L-a făcut şi Fifty şi Disayer cu premii mod.
Eu sunt contra evenimentului tău. De ce? Pentru că [VIP]-ii nu au voie să participe la astfel de evenimente pentru că Comenzi şi Mount cu viteză mare. Dacă un [VIP] te găseşte primul (nu neapărat warp) şi ia premiul din shop?
#BigTits

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Hide in shop.

Post by [VIP]Sophieee » Wed Jun 14, 2017 9:05 pm

[SGA]3s3 wrote:
[MISS]Lorena wrote: :arrow: După cum spune şi Titlul "Hide in shop" propun adăugarea unui nou tip de Hide, şi acesta este cu itm in shop.
Membrul staff care il organizează se ascunde intr-o mapă face un shop cu nişte itm apoi anunţă mapa in care este ascuns. In shop se pot adăuga orice fel de itm şi de la magazin, etc. Playerul care cumpără cele mai multe itm din shop şi le arată membrului staff la negoţ primeşte premiu. De ex dacă
ajung 2-3 playeri la acel shop , câştigă cel care a fost mai rapid şi a cumpărat mai multe itm. Itm se pot pune şi la 1 yang şi poate urca la +.
Dacă itm playeriilor sunt egale, se va pune o intrebare legată de Metin2Steel, şi cine răspunde primul corect pe chat câştigă.
Lorena ştii la fel de bine ca mine şi ca toţi ceilalti că tipul ăsta de event nu e nou. L-a făcut şi Fifty şi Disayer cu premii mod.
Eu sunt contra evenimentului tău. De ce? Pentru că [VIP]-ii nu au voie să participe la astfel de evenimente pentru că Comenzi şi Mount cu viteză mare. Dacă un [VIP] te găseşte primul (nu neapărat warp) şi ia premiul din shop?
nu cred că există VIP să nu aibă cont de pe player de pe care să participe, dacă există eu una n-am văzut să participe la vreun event hide și să nu primească premiu, în ciuda faptului că au mount-uri mai rapide :roll:
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Hide in shop.

Post by [MOD]Lorena » Wed Jun 14, 2017 9:09 pm

Ştiu destul de bine 3s3, că a făcut cu premii mod, Fifty, Disayer, WHO.
ăsta e mai diferit, iar dacă o să câştige un vip o să i se verifice comenzile. Sau simplu membrii vip nu pot participa decât de pe player.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

WUIELORENA
Posts: 3

Re: Hide in shop.

Post by WUIELORENA » Wed Jun 14, 2017 9:24 pm

du te fă că eşti cam proastă, propune şi tu ceva original, ai adăugat un shop la eventu hide şi event nou
wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Hide in shop.

Post by [GM]Lexx » Wed Jun 14, 2017 9:28 pm

Nu mi se pare ceva wow,da,a mai fost ceva de gen.
Totusi merita incercat!
-PRO-
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Hide in shop.

Post by [Diva]Diabla » Wed Jun 14, 2017 9:55 pm

fifty si who fac evenimente de genul ăsta, nu înțeleg care'i propunerea

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Hide in shop.

Post by [MOD]Lorena » Wed Jun 14, 2017 10:04 pm

mai citeşte odată şi o să vezi care-i propunerea. Eu am să incerc să fac un hide de genul cu globuri de transformare in shop.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Locked