Ghiceşte.

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Ghiceşte.

Post by [MOD]Lorena » Thu Jun 15, 2017 1:31 pm

da corect. Sau mai am o idee incep sa filmez cand ma transform apoi ma dau pe in si anunt runda 1 . Pana sa trag castigatorul ma dau de pe in . Ca sā nu mai vadă x şi y, Cu filmare.
[A]Adinna wrote:
[VIP]Lexx wrote:Yako a avut o tentatia de asemenea event mai demult parca. Nu?

La eventele pe global, pentru a se alege câştigătorii finali, nu a mai pus întrebări PM şi împreună cu mine şi Diabla parcă, a fost un alt tip de întrebări. Eu cu ei 2 ne transformam într-un mob/npc (parcă iepuraş de paşte la vremea aia) şi unul din noi 3 avea să se transforme la loc în ce rasă eram precedent. Playerii trebuiau să ghicească cine va fi cel care se va transforma.. cei care greşeau ori erau eliminaţi ori eu când mai făceam acest lucru la evente le făceam pe puncte.. cel care ghicea de cele mai multe ori timp de 10 runde să zicem, câştiga (acumula cel mai mare nr. de puncte).



Lorena.. legat de propunerea ta.. e ok, dar totul filmat. Absolut tot, de la începutul evenimentului până la final. + ar cam trebui să fiu şi eu ON sau măcar dacă nu aş fi să-mi laşi pe skype orele între care s-a desfăşurat acel eveniment, să verific comenzile.. se poate da warp să vadă ce mob eşti şi să le spună altora. ;s
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Ghiceşte.

Post by [VIP]Sophieee » Thu Jun 15, 2017 2:55 pm

[A]Adinna wrote:
[VIP]Lexx wrote:Yako a avut o tentatia de asemenea event mai demult parca. Nu?

La eventele pe global, pentru a se alege câştigătorii finali, nu a mai pus întrebări PM şi împreună cu mine şi Diabla parcă, a fost un alt tip de întrebări. Eu cu ei 2 ne transformam într-un mob/npc (parcă iepuraş de paşte la vremea aia) şi unul din noi 3 avea să se transforme la loc în ce rasă eram precedent. Playerii trebuiau să ghicească cine va fi cel care se va transforma.. cei care greşeau ori erau eliminaţi ori eu când mai făceam acest lucru la evente le făceam pe puncte.. cel care ghicea de cele mai multe ori timp de 10 runde să zicem, câştiga (acumula cel mai mare nr. de puncte).



am participat sio la ala si ziceam numa yako si am castigat
blat
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Ghiceşte.

Post by [Diva]Diabla » Thu Jun 15, 2017 3:01 pm

La eventele pe global, pentru a se alege câştigătorii finali, nu a mai pus întrebări PM şi împreună cu mine şi Diabla parcă, a fost un alt tip de întrebări. Eu cu ei 2 ne transformam într-un mob/npc (parcă iepuraş de paşte la vremea aia) şi unul din noi 3 avea să se transforme la loc în ce rasă eram precedent. Playerii trebuiau să ghicească cine va fi cel care se va transforma.. cei care greşeau ori erau eliminaţi ori eu când mai făceam acest lucru la evente le făceam pe puncte.. cel care ghicea de cele mai multe ori timp de 10 runde să zicem, câştiga (acumula cel mai mare nr. de puncte).
si a fost ok

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Ghiceşte.

Post by [VIP]Admir » Thu Jun 15, 2017 3:23 pm

Contra, pentru simplu fapt ca poate sta un VIP pe inv langa tine, (pus de tine sau nu) si poate spune playerilor raspunsul in pm. La acest event ar fi bine sa fie organizator doar un membru staff, nu si VIP sau alti membri. + Ca exista o sumedenie de mobi si daca vei cere numele corect al mobului sunt slabe sanse sa ghiceasca cineva, asta in cazul in care nu vrei sa pui doar 5 mobi mereu, ideea e ca sa faci un event sau mai bine spus, un anumit tip de event nu ai nevoie de parerea nimanui si oricine e liber sa il faca. Daca ai un plan pentru el bine pregatit si textele pregatite in caz ca vei primii n' reclamatii din cauza situatiilor neprevazute aparute pe parcurs, atunci fa-l. Cand faci un event tre' sa te gandesti si cam ce fel de reclamatii ti se pot face pe baza acelui event, si tre' sa ai un text bun :D .
E contra pentru faptul ca e dispus la reclamatii multe. In rest e o idee buna si orice event nou e bun venit.

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Ghiceşte.

Post by [Diva]Diabla » Thu Jun 15, 2017 3:44 pm

[VIP]Admir wrote:Contra, pentru simplu fapt ca poate sta un VIP pe inv langa tine, (pus de tine sau nu) si poate spune playerilor raspunsul in pm. La acest event ar fi bine sa fie organizator doar un membru staff, nu si VIP sau alti membri. + Ca exista o sumedenie de mobi si daca vei cere numele corect al mobului sunt slabe sanse sa ghiceasca cineva, asta in cazul in care nu vrei sa pui doar 5 mobi mereu, ideea e ca sa faci un event sau mai bine spus, un anumit tip de event nu ai nevoie de parerea nimanui si oricine e liber sa il faca. Daca ai un plan pentru el bine pregatit si textele pregatite in caz ca vei primii n' reclamatii din cauza situatiilor neprevazute aparute pe parcurs, atunci fa-l. Cand faci un event tre' sa te gandesti si cam ce fel de reclamatii ti se pot face pe baza acelui event, si tre' sa ai un text bun :D .
E contra pentru faptul ca e dispus la reclamatii multe. In rest e o idee buna si orice event nou e bun venit.

nici nu puteam spune mai bine

User avatar
[Dn]Liviu
Posts: 227
Location: Bistrița-Năsăud
Contact:

Re: Ghiceşte.

Post by [Dn]Liviu » Thu Jun 15, 2017 6:07 pm

Hm, nu e mai ușor dacă zici că te gândești la un număr de la 1 - 100, si când filmezi scrii în notepad numărul ales , eventual cu random.org să nu se zică că e blat :?

User avatar
[VIP]Al3x
Posts: 1220
Location: A♥A

Re: Ghiceşte.

Post by [VIP]Al3x » Thu Jun 15, 2017 7:39 pm




Lorena.. legat de propunerea ta.. e ok, dar totul filmat. Absolut tot, de la începutul evenimentului până la final. + ar cam trebui să fiu şi eu ON sau măcar dacă nu aş fi să-mi laşi pe skype orele între care s-a desfăşurat acel eveniment, să verific comenzile.. se poate da warp să vadă ce mob eşti şi să le spună altora. ;s
Sa fie 2 membrii staff sau 1 membru staff + VIP/MOD ... unul care sa stea ascuns/ in alta mapa si sa puna intrebari si altu`care sa traga castigatorii in alta mapa .. de ex daca eu castig prima runda si ma trage acel membru staff dupa ce se transforma in alt mob pot sa spun in pm la alt prieten sa castige si el :roll:
Image
Să ierți, e divin.
Să-i dai dracu, e senzațional. ^_^

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Ghiceşte.

Post by [VIP]Sophieee » Thu Jun 15, 2017 9:12 pm

[VIP]Admir wrote:Contra, pentru simplu fapt ca poate sta un VIP pe inv langa tine, (pus de tine sau nu) si poate spune playerilor raspunsul in pm. La acest event ar fi bine sa fie organizator doar un membru staff, nu si VIP sau alti membri. + Ca exista o sumedenie de mobi si daca vei cere numele corect al mobului sunt slabe sanse sa ghiceasca cineva, asta in cazul in care nu vrei sa pui doar 5 mobi mereu, ideea e ca sa faci un event sau mai bine spus, un anumit tip de event nu ai nevoie de parerea nimanui si oricine e liber sa il faca. Daca ai un plan pentru el bine pregatit si textele pregatite in caz ca vei primii n' reclamatii din cauza situatiilor neprevazute aparute pe parcurs, atunci fa-l. Cand faci un event tre' sa te gandesti si cam ce fel de reclamatii ti se pot face pe baza acelui event, si tre' sa ai un text bun :D .
E contra pentru faptul ca e dispus la reclamatii multe. In rest e o idee buna si orice event nou e bun venit.
poate să facă eventul și să se folosească și de contul de VIP
adică să stea într-o anumită mapă de pe MISS, în altă mapă de pe VIP și să se transforme de pe VIP, trăgând playerii pe miss ca mai apoi să desfășoare în continuare eventul
așa n-ar putea să spună nimeni că e blat, se pot verifica și comenzile să se vadă cine/când a dat warp + dacă se filmează nu văd ce probleme ar putea să fie
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Ghiceşte.

Post by [MOD]Lorena » Thu Jun 15, 2017 9:20 pm

exact, am să incerc acest tip de eveniment cândva. Topic inchis.
[VIP]Sophie wrote:
[VIP]Admir wrote:Contra, pentru simplu fapt ca poate sta un VIP pe inv langa tine, (pus de tine sau nu) si poate spune playerilor raspunsul in pm. La acest event ar fi bine sa fie organizator doar un membru staff, nu si VIP sau alti membri. + Ca exista o sumedenie de mobi si daca vei cere numele corect al mobului sunt slabe sanse sa ghiceasca cineva, asta in cazul in care nu vrei sa pui doar 5 mobi mereu, ideea e ca sa faci un event sau mai bine spus, un anumit tip de event nu ai nevoie de parerea nimanui si oricine e liber sa il faca. Daca ai un plan pentru el bine pregatit si textele pregatite in caz ca vei primii n' reclamatii din cauza situatiilor neprevazute aparute pe parcurs, atunci fa-l. Cand faci un event tre' sa te gandesti si cam ce fel de reclamatii ti se pot face pe baza acelui event, si tre' sa ai un text bun :D .
E contra pentru faptul ca e dispus la reclamatii multe. In rest e o idee buna si orice event nou e bun venit.
poate să facă eventul și să se folosească și de contul de VIP
adică să stea într-o anumită mapă de pe MISS, în altă mapă de pe VIP și să se transforme de pe VIP, trăgând playerii pe miss ca mai apoi să desfășoare în continuare eventul
așa n-ar putea să spună nimeni că e blat, se pot verifica și comenzile să se vadă cine/când a dat warp + dacă se filmează nu văd ce probleme ar putea să fie
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Locked