< regulament >

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

< regulament >

Post by [VIP]Sophieee » Fri Jun 23, 2017 1:19 pm

Propun să se schimbe regulamentul în ceea ce privește partea cu reclamațiile și warn-urile date cu așa drag de membrii staff oricărei persoană care comentează "inutil" la o reclamație.

Adică, propun ca încă să se dea warn, dar numai celor ce aduc comentarii INUTILE. Da, dragilor, și vouă, ăștia din staff, care abuzați de culoarea numelui și vă băgați în absolut fiecare reclamație pentru a vă da cu părerea. Sincer? Majoritatea părerilor voastre sunt inutile. Să vă dau exemple de comentarii inutile?


viewtopic.php?f=9&t=22404 → o să dau un citat intenționat numai de dragul lui

[SGA]Kizev wrote:vindere a contului =)))

vanzare se zice la substantivul care provine de la verbul " a vinde ",
mai vindatorule


viewtopic.php?f=9&t=22290
viewtopic.php?f=9&t=22269
viewtopic.php?f=9&t=22101

De când au reclamațiile staff 2-3-4 pagini? :lol: De când stau membrii staff să răspundă la fiecare replică dată de un player într-o reclamație până se fac n pagini? :roll: Se presupune că un membru staff are permisiunea de a comenta într-un topic pentru că știu ce să spună și cum să spună, dacă tu ca membru staff stai și te cerți cu un player prin topicuri meriți așa zisul grad? :lol:


Propun ca ORICE jucător să poată comenta la o reclamație, fie staff, fie player, DACĂ are o dovadă concretă care să fie în favoarea reclamatului sau reclamantului. În caz că vă întrebați ce fel de dovezi s-ar putea aduce, zic să vă liniștiți, am intrat de mai multe ori pe contul unui reclamant pentru a posta dovezi în + (printuri, videoclipuri, etc), deoarece eu dacă le-aș fi pus aș fi luat un warn complet aiurea.

Mai pe scurt:
○ un comentariu cu dovadă - NU primește warn.
○ un comentariu fără dovadă - primește warn.

GOT IT? :ugeek:


Păi ce? Voi, membrii staff, vă puteți aglomera unul peste altul să vă certați chiar între voi prin reclamațiile aduse și noi nu? Că ne diferențiază culoarea numelui, deși capacitatea noastră intelectuală este considerabil mai mare decât a voastră? Voi vă puteți lua apărarea unul altuia și noi nu, deși voi aveți doar cuvântul și eventual noi avem și dovezi concrete? Și hai acum să văd pe cineva că vine și-mi vorbește de egalitate :ugeek:

P.S.: Dacă nu ai de gând să aduci un comentariu pro-contra(argumentat) și ești aici doar să faci un post în +, eventual să închizi topicul aiurea, te invit să încerci una din aceste metode: https://www.costinel.info/250-de-metode ... -sinucide/ ! Eu una îți urez multă baftă, poate-ți vor reuși!

Passe, passe, passera, la dernière restera

ala21234
Posts: 60

Re: < regulament >

Post by ala21234 » Fri Jun 23, 2017 1:29 pm

PRO
UN EXEMPLU EXCELENT [MISS]Lorena SA O FWT IN GURA, DA REPLICA MEREU LA TOATE POSTARILE ANUMITOR PERSOANE SI DUPA MAI VINE SI ZICE ''DACA MAI CONTINUATI CU CHATUL INCHID TOPICUL''. EXTREM DE PROASTA FATA ASTA

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: < regulament >

Post by Alexander ♛ » Fri Jun 23, 2017 1:36 pm

un mare PRO !!
şi mai propun, atunci când se dă warn unui player, să-i dai edit la post şi să-i scrii acolo " ai primit warn - ¤ numele celui care i-a dat warn ¤ " ca să nu se mai facă atâta post-hunt, după fiecare player care scrie lucruri inutile într-o reclamaţie să mai apară câte un post cu "ai primit warn " şi să nu se mai ajungă la 10 pagini de reclamaţie. :lol:
Image
softer than satin was the light

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: < regulament >

Post by [VIP]Admir » Fri Jun 23, 2017 3:19 pm

PRO! # Partial.

Nu poti lasa la libera alegere a unui membru staff daca un comentariu e inutil sau nu. Unii chiar n-au habar pe ce lume traiesc nu mai zic de faptul ca n-au habar de a fi un Staff in adevaratul sens al cuvantului. N-am de gand sa decida X-Nu dau nume, daca comentariul meu e sau nu inutil.
Cel mai corect ar fi ca in reclamatie sa raspunda doar reclamantul si reclamatul si eventual Adina pentru un raspuns decisiv, exact cum scrie pe forum. E regula in plm. Tot staffu se preface ca nu o vede doar ca nu cumva sa le interzica. CanCan'u e in floare la raportari staff.


Am uitat sa precizez, am observat la anumite persoane... am observat la anumite persoane ca atunci cand se face chat intr-un topic, ele vin si spun " nu mai faceti chat aiurea ", dar posteaza chestia asta dupa fiecare reply. Nu exagerez, e doar un exemplu.

[VIP]Mars
Posts: 13

Re: < regulament >

Post by [VIP]Mars » Fri Jun 23, 2017 9:50 pm

Pro

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: < regulament >

Post by [GM]Lexx » Fri Jun 23, 2017 11:01 pm

Alexander ♛ wrote:un mare PRO !!
şi mai propun, atunci când se dă warn unui player, să-i dai edit la post şi să-i scrii acolo " ai primit warn - ¤ numele celui care i-a dat warn ¤ " ca să nu se mai facă atâta post-hunt, după fiecare player care scrie lucruri inutile într-o reclamaţie să mai apară câte un post cu "ai primit warn " şi să nu se mai ajungă la 10 pagini de reclamaţie. :lol:
Foarte bine punctat!
PRO si de la mine!
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
[VIP]Andra.
Posts: 218
Location: A ♡ A

Re: < regulament >

Post by [VIP]Andra. » Fri Jun 23, 2017 11:11 pm

Pro!
Who are you?
Demon to some.Angel to others.

User avatar
[VIP]Anna
Posts: 237
Location: The Real Q.

Re: < regulament >

Post by [VIP]Anna » Sun Jun 25, 2017 12:10 pm

Pro!!
-Brutally myself-

User avatar
[VIP]Valy
Posts: 356
Location: #DPAS

Re: < regulament >

Post by [VIP]Valy » Sun Jun 25, 2017 4:25 pm

That`s my girl, pro.
"Dacă Dumnezeu există, va trebui să-mi implore iertarea" !

Image

LikeAStars
Posts: 34
Location: LIKEASTARSMAN-LORENA2k17.

Re: < regulament >

Post by LikeAStars » Sun Jun 25, 2017 5:36 pm

pro.
.

Locked