[EVENT]

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

[EVENT]

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jul 16, 2017 2:01 pm

→ Descriere ←
O să încerc să vă explic cât de bine pot...evenimentul se va desfășura în două etape:

→ în primul rând, se va face o cursă, se poate anunța pe forum mapa și punctul de plecare al playerilor și se vor da coordonatele punctului în care vor trebui să ajungă(ori așa, ori se poate organiza un hide la început, însă mi se pare că o să fie mai ușor dacă se vor știi deja punctul de plecare, respectiv punctul de sosire).

→ în al doilea rând, câștigătorii vor fii în număr de 3, primii care ajung la membrul staff ce organizează eventul. Aceștia vor primii câte un arc(de un lvl destul de mare încât să poată să omoare un demon dintr-un hit), iar organizatorul va mai organiza câteva *minirunde* privind această etapă. Ce va trebui să facă? Va trage concurenții într-o altă mapă și va pune câți demoni dorește suflețelul lui(nu prea mulți pentru că nu va vedea clar cine ce omoară) iar concurenții vor trebui să îi omoare. Cine are cei mai mulți mobi omorâți după cele 3 runde sau câte s-or face, câștigă.


→ Sugestii cu privire la modul de organizare ←
» eventul să se desfășoare pe parcursul unei săptămâni sau a câtorva zile(3-4);

» dacă se va desfășura pe parcursul unei săptămâni(sau al câtorva zile), eu zic să se anunțe cu o zi înainte că evenimentul va avea loc la ora x în data x;

» ajunși în data x la ora x, pe forum se va posta poză cu harta mapei alese și punctul de sosire ÎNCERCUIT, iar pe global se va anunța că *indiciul* a fost dat;

» vor trebui ajutoare în funcție de numărul de concurenți câștigători ai cursei, adică dacă alegi să fie 3 playeri care să treacă la a doua etapă, ia-ți 3 ajutoare care să tragă fiecare câte un player și să se transforme în cv căsuță și să se dea pe inv pentru ca respectivul concurent să nu se poată mișca(asta ptr o organizare mai bună, dacă s-ar mișca toți ar fi haos);

» concurenții vor putea să atace doar după ce organizatorul spune START, acest aspect va fi menționat după cei 3 vor fi trași, alături de alte reguli ce vreți voi să le adăugați;

» se va nota undeva că Playerul1 are la primul wave 3 mobi omorâți, Playerul2 1, Playerul3 6 și se va trece la următorul wave, cel care are la sfârșit cei mai mulți mobi omorâți câștigă și nu are voie să participe la celelalte runde;


:!: Se va puncta, în cazul în care doi concurenți dau hit în același mob și al doilea îl omoară, PRIMUL CONCURENT. De ce? Pentru că am spus că vor trebui să fie date arcuri destul de bune încât să poți omorî un mob dintr-un hit, dacă se întâmplă un astfel de incident este strict greșeala ta. Mai mult, dacă alegi al doilea concurent, se poate numi favorizare. ;) :!:

→ Regulament și indicații ←
:!: membrii staff pot participa de pe player;
:!: VIP/MOD pot participa de pe player;
:!: întrebările vor trebui să fie adresate pe joc/skype/într-un topic special creat pentru asta, comentariile care vor fi lăsate la topicul cu evenimentul vor fi șterse, acolo să apară doar CÂȘTIGĂTORII, respectiv printuri cu mapele, eventual niște anunțuri făcute de organizator;
:!: deranjarea eventului [omorât participanţi/ajutoare sau spam-ul repetat] se pedepseşte cu jail pe toată durata evenimentului;
:!: spectatorii nu sunt permiși;
:!: eventul se va ţine pe CH1;
:!: nu aveţi voie să vă înscrieţi de pe două/mai multe conturi, dacă ați câștigat într-o zi nu aveți voie să participați a doua zi de pe alt cont;





:idea: Dacă vreți să mai complicați eventul îmi dați un pm, că mai am idei, însă eu zic că e destul ptr un event care se va desfășura pe parcursul a mai multor zile. :)
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
Aldion
Posts: 11

Re: [EVENT]

Post by Aldion » Sun Jul 16, 2017 2:22 pm

Pro
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută."Charlie Chaplin

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: [EVENT]

Post by [GM]Lexx » Sun Jul 16, 2017 2:38 pm

Interesant, PRO Mika :mrgreen:
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

Alexander ♛
Posts: 426
Location: goddamn, you look holy
Contact:

Re: [EVENT]

Post by Alexander ♛ » Sun Jul 16, 2017 3:15 pm

contra, NICI NU STAU SĂ CITESC DRC ATATA AI INNEBUNIT

VOTAŢI 5 LA 1206 !
Image
softer than satin was the light

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: [EVENT]

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jul 16, 2017 3:57 pm

Alexander ♛ wrote:contra, NICI NU STAU SĂ CITESC DRC ATATA AI INNEBUNIT

VOTAŢI 5 LA 1206 !
2 la 1206 ;)
Passe, passe, passera, la dernière restera

aia123
Posts: 41

Re: [EVENT]

Post by aia123 » Sun Jul 16, 2017 4:37 pm

ce drc ma... e naspa


uitati aci cv mai fain XD :


inscrierile se fac pe forum (sga urile aleg un nr de participanti)


sga urile iau pe rand cate un player, le dau un arc (aleg ei ce arc), se pun pe inv, folosesc comanda aia de chemat mobii si i atrag spre player, player o sa foloseasca arcu sa i omoare, playeru care rezista cel mai mult fara sa fie atins de un mob castiga


XDDDDDDDDDDDDDDDd

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: [EVENT]

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jul 16, 2017 4:56 pm

aia123 wrote:ce drc ma... e naspa


uitati aci cv mai fain XD :


inscrierile se fac pe forum (sga urile aleg un nr de participanti)


sga urile iau pe rand cate un player, le dau un arc (aleg ei ce arc), se pun pe inv, folosesc comanda aia de chemat mobii si i atrag spre player, player o sa foloseasca arcu sa i omoare, playeru care rezista cel mai mult fara sa fie atins de un mob castiga


XDDDDDDDDDDDDDDDd
mai bn tăceai
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: [EVENT]

Post by [Diva]Diabla » Sun Jul 16, 2017 5:20 pm

playeru care rezista cel mai mult fara sa fie atins de un mob castiga
1 sec=-2? sau cat
eventul e fain, cu modificari

User avatar
[PvP]UpBaBY
Posts: 77

Re: [EVENT]

Post by [PvP]UpBaBY » Sun Jul 16, 2017 10:53 pm

Mi-a fost lene sa citesc tot , par interesante primele 5 randuri. Pro.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: [EVENT]

Post by [MOD]Lorena » Mon Jul 17, 2017 10:57 am

pro.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Locked