SOMETHING NEW

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Klaus
Posts: 30

Re: SOMETHING NEW

Post by [VIP]Klaus » Thu Jan 04, 2018 11:08 am

PRO, de ce nu?...
Image

Diana28
Posts: 48

Re: SOMETHING NEW

Post by Diana28 » Sat Jan 06, 2018 11:19 pm

up...

User avatar
[SGA]Kleine
Posts: 84
Contact:

Re: SOMETHING NEW

Post by [SGA]Kleine » Sat Jan 06, 2018 11:26 pm

PRO
Image

User avatar
[SGA]Dany
Posts: 194
Location: [SGA]Dany

Re: SOMETHING NEW

Post by [SGA]Dany » Sun Jan 21, 2018 11:42 pm

Diana28 wrote:Stiu ca pe server sunt foarte multe buguri care trebuiesc rezolvate, insa, vreau sa propun adaugarea unui nou costum; IEPURE ROSU.

https://s17.postimg.org/nntcky333/28a8d ... c3c7c6.png

Diana era adeseori asociată cu animalele sălbatice, pădurile, fiind zeița vânătorii, și cu Luna. Era faimoasă pentru puterea, grația atletică și frumusețea sa.

Era fiica lui Jupiter și a Latonei. S-a născut în insula Delos și era soră geamănă cu Apollo. La început a avut aceleași caracteristici cu fratele ei: era o divinitate răzbunătoare, care semăna molimi și moarte printre muritori. Diana își secondează fratele în numeroase acțiuni: îl însoțește în exil atunci când Apollo ispășește omorârea Pythonului, este alături de el în războiul troian, participă împreună cu el la uciderea copiilor Niobei etc. Când Apollo ajunge să fie identificat cu Helios (Soarele), Diana este identificată cu Selene (Luna).

Mai târziu, Diana capătă calități de zeitate binefăcătoare: ea era, de pildă, considerată protectoare a câmpurilor, a animalelor și a vindecărilor miraculoase. În calitatea sa de zeiță a vânătorii, era înfățișată ca o fecioară sălbatică, singuratică și care cutreiera pădurile însoțită de o haită de câini, dăruiți de Pan, ucigând animalele cu arcul și cu săgețile ei făurite de Vulcanus. Insensibilă la dragoste, îi pedepsea pe toți cei care încercau să se apropie de ea, iar dacă la rândul său încerca să se apropie de vreun muritor, dragostea ei era rece și stranie.
Image

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: SOMETHING NEW

Post by [MOD]Lorena » Mon Jan 22, 2018 1:52 am

pro.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

User avatar
Zohann
Posts: 18

Re: SOMETHING NEW

Post by Zohann » Mon Jan 22, 2018 2:08 am

pro
Image
Image

User avatar
[VIP]Dianne
Posts: 378
Location: ♥️ baby ♥️

Re: SOMETHING NEW

Post by [VIP]Dianne » Fri Mar 22, 2019 3:33 am

Diana28 wrote:Stiu ca pe server, sunt foarte multe buguri care trebuie rezolvate, insa vreau sa propun adaugarea unui nou costum: IEPURE ROSU.


Image
De exemplu, iepurele roșu ar putea fi obținut prin combinarea celorlalte culori, zic și eu :?
Image

User avatar
[H]Michelle
Posts: 185

Re: SOMETHING NEW

Post by [H]Michelle » Sat Mar 23, 2019 1:48 am

PROOOOO
Image

User avatar
[MOD]Karina
Posts: 42
Location: ♪ Don't show off. Impress!

Re: SOMETHING NEW

Post by [MOD]Karina » Sat Mar 23, 2019 3:08 pm

Poza nu se mai poate accesa.
Poate se vor implementa costume noi de Paște,vom vedea.
Last edited by [MOD]Karina on Sat Mar 23, 2019 11:52 pm, edited 1 time in total.
Image
- Characterize people by their actions and you will never be fooled by their words -

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: SOMETHING NEW

Post by [Diva]Diabla » Sat Mar 23, 2019 8:53 pm

imi place semnatura ta, karina :!:
pro ptr iepuras rosu si alte culori

Post Reply