atat am avut de zis

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
Post Reply
eium
Posts: 143

atat am avut de zis

Post by eium » Fri Jan 19, 2018 10:03 am

cred ca toti ne am saturat de prostii care dau fara arma, eu as zice sa nu le mai dati warn in fiecare zi

a dat a cu bugu ii dati warn da maine si ii dati warn si tot asa, nu se invata minte eu i as pedepsi mai aspru pt ca abuzeaza de acel bug la warr uri / omoara inoecenti in map 1 e trist

eu as spune ca regulamentul la dat fara arma sa fie asa :

prima abatere jail 6 H (fara warn)
a 2 a jail permanent

si gen sa nu fie tot asa ,azi dai warn maine iar da fara arma si ii dati warn

dupa ce a primit 6 h jail pt dat fara arma sa nu conteze cate zile/saptamani/luni au trecut ii dati jail perm direct sa fie o sectiune speciala pt cei care dau fara arma sa va fie usor


ai acum o sa vina copilashii aia ce pedepse mari, eu le as da si jail perm din prima pt ca abuzeaza de un bug si supara pe toata lumea nenorocitii aia, nu ai cum sa dai fara arma cu taisu pus fara sa vrei, ei o fac intentionat ca s niste frustratzi

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: atat am avut de zis

Post by [Diva]Diabla » Fri Jan 19, 2018 10:06 am

PRO!

Kizev
Posts: 1177

Re: atat am avut de zis

Post by Kizev » Sat Jan 20, 2018 4:15 am

Ok, ai un punct de vedere. Se abuzeaza de bugul ala. Dar pana la urma, dat fiind faptul ca bugul e din server si nu se remediaza, le ofera sansa la un avertisment. Pana la urma nu e playerul de vina ca exista bugul.

Pe de alta parte, eu zic ca deja se profita intensiv de avertismente, si la limbaj, si la bug.

Parerea mea e ca ar trebui sa primesca jail 1h sau maxim 3h direct, fara avertisment, cei care ataca cu bug [tais, fara arma]. Asa s-ar invata minte.

+ ca e ilogic sa faci "lista abateri bug" si sa contabilizezi atatea caractere ale jucatorilor.

Simplu si usor : se renunta la warn, se da jail 1-3h direct. Stai linistit ca s-ar potoli lumea. O sa discut cu Who despre propunere, un simplu "PRO!" aici nu prea ajuta, doar daca faci post-hunt.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: atat am avut de zis

Post by [GM]Lexx » Sat Jan 20, 2018 1:45 pm

O mică observație la replay-ul lui Kizev:
:arrow: "Bug-ul la tăis", așa cum îl numiți voi nu e chiar nu bug, și nicidecum nu e din server! Acest "bug" se găsește pe absolut toate serverele (chiar și pe oficial) și nu se poate remedia in niciun fel!
Acelasi lucru se intâmplă si când "pui aura fără armă" sau dai "nor-ul fără armă".


Referitor la propunerea ta, da ar fii foarte bine să se schimbe în regulament și prima abatere pentru folosirea acestui "bug" să se pedepsească cu 1h jail (cum a spus si Kizev), pentru a evita astfel abuzul de *warn* zilnic...

Deasemenea, ca o completare, atunci când se dă jail 1h (dacă s-ar accepta această propunere) să se și anunțe pentru ce e acel jail!

Ex: "Jucătorul X a fost condamnat la **** secunde de [SGA]Y"
/n "X- 1h jail- "Data viitoare pune arma când ataci" by [SGA]Y

Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

eium
Posts: 143

Re: atat am avut de zis

Post by eium » Sat Jan 20, 2018 7:06 pm

[VIP]Lexx wrote:O mică observație la replay-ul lui Kizev:
:arrow: "Bug-ul la tăis", așa cum îl numiți voi nu e chiar nu bug, și nicidecum nu e din server! Acest "bug" se găsește pe absolut toate serverele (chiar și pe oficial) și nu se poate remedia in niciun fel!
Acelasi lucru se intâmplă si când "pui aura fără armă" sau dai "nor-ul fără armă".


Referitor la propunerea ta, da ar fii foarte bine să se schimbe în regulament și prima abatere pentru folosirea acestui "bug" să se pedepsească cu 1h jail (cum a spus si Kizev), pentru a evita astfel abuzul de *warn* zilnic...

Deasemenea, ca o completare, atunci când se dă jail 1h (dacă s-ar accepta această propunere) să se și anunțe pentru ce e acel jail!

Ex: "Jucătorul X a fost condamnat la **** secunde de [SGA]Y"
/n "X- 1h jail- "Data viitoare pune arma când ataci" by [SGA]Y


mini wiki cum sa ti spun o spun in numele tuturor : ne doare pl ca i si pe alte servere, done
si nu, 1 ora e prea putin mai ales pt obedatii aia de war, 6 h cel putin


andru taci ca esti prost *nu e vina lor* da a cui ii vina ma incandescentule e vina noastra ca s niste frustrati si dau cu bugu pt ca au ei o placere sa te vada mort

User avatar
[SGA]3s3
Posts: 603

Re: atat am avut de zis

Post by [SGA]3s3 » Sun Jan 21, 2018 8:29 am

Mă uit și mă crucesc. Singuru' care a scris ceva coerent cap coadă este autorul topicului, restu' ați copiat de la el sau v-ați contrazis singuri.
Originalitate = 0
#BigTits

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: atat am avut de zis

Post by [VIP]Admir » Mon Jan 22, 2018 2:11 pm

[GA]Kizev wrote:si sa contabilizezi atatea caractere ale jucatorilor.
Contabilitate face Who cand trece in registru donatorii. Indexare era un cuvant mult mai potrivit.

Contra!
Atata timp cat daca ai iteme si nu iei DMG pe acel "bug", nu vad ce e in neregula.

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: atat am avut de zis

Post by [Diva]Diabla » Sat Mar 31, 2018 7:21 am

Referitor la propunerea ta, da ar fii foarte bine să se schimbe în regulament și prima abatere pentru folosirea acestui "bug" să se pedepsească cu 1h jail (cum a spus si Kizev), pentru a evita astfel abuzul de *warn* zilnic...

Deasemenea, ca o completare, atunci când se dă jail 1h (dacă s-ar accepta această propunere) să se și anunțe pentru ce e acel jail!

Ex: "Jucătorul X a fost condamnat la **** secunde de [SGA]Y"
/n "X- 1h jail- "Data viitoare pune arma când ataci" by [SGA]Y

PRO!

Post Reply