Evolutii noi

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
M3von
Posts: 307

Evolutii noi

Post by M3von » Fri Jul 20, 2018 7:58 pm

Vreau sa propun adaugarea unor evolutii noi pentru ca astea sunt vechi,poate asa am mai atrage si noi playeri.
[Dn]T3ombraider

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Evolutii noi

Post by [GM]Lexx » Fri Jul 20, 2018 8:05 pm

Ce propunere revolutionara :lol:

Ai gandit-o mult? :lol:
De parca nu au mai propus si alte zeci sau chiar sute de playeri...

PS: Stai sa vedem ce v-a aduce nou V7, si dupa mai vedem ...
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
M3von
Posts: 307

Re: Evolutii noi

Post by M3von » Fri Jul 20, 2018 8:16 pm

Ok :)
Cand va aparea v7?
[Dn]T3ombraider

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Evolutii noi

Post by [VIP]Kito » Fri Jul 20, 2018 9:14 pm

De parca nu au mai propus si alte zeci sau chiar sute de playeri...

PS: Stai sa vedem ce v-a aduce nou V7, si dupa mai vedem ...
Pai tocmai de asta ca au propus alti zeci de playeri, asta inseamna ca e o problema destul de grava. Iti e foarte usor se evoluezi un item la maxim pe server, nu cred ca dureaza mai mult de doua, trei zile.

Cat despre v7....se lasa asteptat de cateva luni bune. Pot sa bag mana-n foc ca nu o sa fie nici o "modificare" majora. Proabil inca 3 inventare in plus si probabil niste donatii 2016. Pentru ca da, suntem in 2018 dar noi o sa primim donatii 2016 si pentru ca da, serverul asta se bazeaza stric pe donatii. Pentru playerii de rand cu rand nu se face nici un "update" cu siguranta. Totul strict pentru $.

User avatar
M3von
Posts: 307

Re: Evolutii noi

Post by M3von » Sat Jul 21, 2018 1:21 am

Adevarat,da nu ai ce face
[Dn]T3ombraider

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: Evolutii noi

Post by [VIP]Thor » Sat Jul 21, 2018 5:10 pm

Cum nu ai ce face?!
Nu mai donezi, easy :lol:
De parca owner-ul va ia banii cu forța din buzunar :lol: :lol:

User avatar
M3von
Posts: 307

Re: Evolutii noi

Post by M3von » Sat Jul 21, 2018 10:31 pm

Eu nu am donat deci.. :roll:
[Dn]T3ombraider

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Evolutii noi

Post by [VIP]Admir » Sat Jul 21, 2018 11:00 pm

[VIP]Kito wrote:
De parca nu au mai propus si alte zeci sau chiar sute de playeri...

PS: Stai sa vedem ce v-a aduce nou V7, si dupa mai vedem ...
Pai tocmai de asta ca au propus alti zeci de playeri, asta inseamna ca e o problema destul de grava. Iti e foarte usor se evoluezi un item la maxim pe server, nu cred ca dureaza mai mult de doua, trei zile.

Cat despre v7....se lasa asteptat de cateva luni bune. Pot sa bag mana-n foc ca nu o sa fie nici o "modificare" majora. Proabil inca 3 inventare in plus si probabil niste donatii 2016. Pentru ca da, suntem in 2018 dar noi o sa primim donatii 2016 si pentru ca da, serverul asta se bazeaza stric pe donatii. Pentru playerii de rand cu rand nu se face nici un "update" cu siguranta. Totul strict pentru $.
1. Cred ca ai vrut sa zici 2-3 ore nu zile. În cazul în care n-ai upgradat în viața ta un item sa stii si tu.

2. Vezi ca v6-le a venit cu interfața + iteme noi si la donații și pentru nedonatori. Poate nu stii la activitatea ta si vechimea ta ma mir cum ti-au scapat aspectele astea.

3. Cum a reușit să te ducă capul la iteme 2018? Tu crezi ca se fac iteme în fiecare zi? Te-ai gandit ca aia care au alte iteme pe server nu le au pe ale noastre? No pai plm sunt 400 de iteme si tot nu va ajung.

Si da boss e server de donații pentru ca prin donații se întreține. Nu plătește nimeni din buzunar 200 de euro ca sa se joace razgaiati nerecunoscatori ca tine. Mergi in plm pe alt server daca nu iti convine aici.

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: Evolutii noi

Post by [VIP]Thor » Sun Jul 22, 2018 12:45 pm

Adică serverul nostru are specificațiile astea? Image

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Evolutii noi

Post by [VIP]Kito » Sun Jul 22, 2018 2:58 pm

[VIP]Admir wrote:
1. Cred ca ai vrut sa zici 2-3 ore nu zile. În cazul în care n-ai upgradat în viața ta un item sa stii si tu.

2. Vezi ca v6-le a venit cu interfața + iteme noi si la donații și pentru nedonatori. Poate nu stii la activitatea ta si vechimea ta ma mir cum ti-au scapat aspectele astea.

3. Cum a reușit să te ducă capul la iteme 2018? Tu crezi ca se fac iteme în fiecare zi? Te-ai gandit ca aia care au alte iteme pe server nu le au pe ale noastre? No pai plm sunt 400 de iteme si tot nu va ajung.

Si da boss e server de donații pentru ca prin donații se întreține. Nu plătește nimeni din buzunar 200 de euro ca sa se joace razgaiati nerecunoscatori ca tine. Mergi in plm pe alt server daca nu iti convine aici.
1. Am zis o zi, doua deoarece nu toata lumea sta non-stop pe metin. Ziceam la modu` general. Plus ca, sunt tare curios cum evoluezi tu o armura de 61/48 in 2 ore fara nici un ajutor avand in vedere ca ai nevoie de perla 2xAmor / 2xInghetata / 2x Pamant.
Lucru imposibil ca un player sa evolueze aceste doua arumuri in momentu` de fata dearece e bug la perla de Pamant.

2. V6 a venit cu panourile de langa inventar (Swich, CH, Depozit, etc), bara cu skill-uri si experienta schimbata + itemele 2015 care sunt bagate tot pentru DONATII!
Pentru playerii care nu vor sa doneze (Nemod) NU S-A FACUT NICI UN "UPDATE" major inafara de (Swich, care-i ajuta la schimbat bns).

3. Cum e posibil ca pe alte servere sa se "faca iteme in fiecare zi" si pe Steel nu? Ai aici "cateva" iteme, atetine la ultimele 2 poze ( https://imgur.com/a/ULY9LaY )
Sunt o gramada de iteme noi, nu iti ia mult sa cauti. Nu a zis nimeni sa bage in fiecre zi iteme noi, tu stii ce ai inteles.

Acum jumatate de an, cand probabil tu nu erai pe server dar iar vorbesti aiurea, o persoana numita Akai a donat in mai putin de 2 luni 2000 EURO. Pe langa persoana aia, sunt multi altii care doneaza in continuu. Nu imi spune tu mie ca serverul merge pe - si ca Fifty baga bani din buzunarul lui sa il intretina.
Si chiar daca e server de donatii, asta nu inseamna ca nu trebe sa le dai sansa celor care nu vor sa doneze sa joace si ei. Mi se pare aiurea sa faci update doar pentru donatorii si pe cei care nu doneaza sa-i dai in ****.
Apropo, mai taie din aia 200 euro/luna host.

Post Reply