Dragon blue

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
SamSunGs8
Posts: 88

Re: Dragon blue

Post by SamSunGs8 » Mon Nov 12, 2018 3:19 pm

[MISS]Lorena wrote:corect, e mapa de farmat
Am spus strict legat de mapa de farmat. In restul mapelor puteti sa va dati si in cap.
[MISS]Diabla wrote:in mapa de farmat, da
e si server pvm nu doar pvp
Si daca e mapa de farmat, ce? Pe ce sv ai mai vazut tu jail la playeri pentru ca ii bate pe alti?
Pe bune? Imediat nu mai ai voie sa te bati mp1 ca nu pot sa creasca cei de lvl mic la caini.

Treziti-va in pnm la realitate, e server 70% PVP unde tot omu` doneaza pentru iteme PVP. Donezi sute de lei si nu poti sa te distrezi cu modurile ca se trezeste cineva sa "propuna" o regula de tot rahatul in care nu ai voie sa bati playeri in cine stie ce harta.

Si pana acum a fost harta de "farmat". Era dragonu` non-stop acolo si n-a fost nevoie de nici o regula.

Inainte sa va deschideti gura ganditiva ce "mod" e serveru asta si dupa propuneti reguli de rahat.

User avatar
[VIP]Al3x
Posts: 1220
Location: A♥A

Re: Dragon blue

Post by [VIP]Al3x » Thu Nov 15, 2018 12:43 am

[MISS]Lorena wrote:Lexx, are şi nu are dreptate , deoarece mie una nu mi se pare corect să vină unu mai "şmk" şi să-i bată pe ceilalţi doar ca să ia el dropul de la dragon. In concluzie soluţia este să se facă o regulă nouă la regulament pentru mapele de farmat, cine bate/se dă pe liber in mapele de farmat să atace playerii jail 6h and done, aşa au cu toţii dreptul de a bate dragonul pe rând.
si stai tu 24 din 24 in mapele de farmat sa vezi daca se bat sau se dau pe liber si sa le dai jail ?
Image
Să ierți, e divin.
Să-i dai dracu, e senzațional. ^_^

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Dragon blue

Post by [Diva]Diabla » Thu Nov 15, 2018 9:28 am

nu ar sta..avem raport player pentru asta..

SamSunGs8
Posts: 88

Re: Dragon blue

Post by SamSunGs8 » Thu Nov 15, 2018 3:29 pm

[MISS]Diabla wrote:nu ar sta..avem raport player pentru asta..
Imi poti spune te rog frumos ce inseamna un server PVP pentru tine?
Din cate stiu eu, toate donatiile care se fac se fac pentru iteme PVP. De ce dracu` sa se dea jail pentru simplu` fapt ca te bati?

Hai sa-l baga in inchisoare pe ala care are mai multi bani ca tine, ca nu e corect, right? (real life vorbind)

User avatar
[SGA]Alduin
Posts: 396
Location: --------STAFF~M2S----------♛Coordonator HELPER !♛
Contact:

Re: Dragon blue

Post by [SGA]Alduin » Tue Dec 04, 2018 10:23 am

Părerea mea este sa se bage asa zisa “protecție”in mapele de farmat atunci jucătorii nu vor mai reuși sa bată alți jucatori.

Este o părere personală! :P
♛Regulile sunt făcute pentru a fii respectate !♛
♛Cei ce nu le respecta vor avea de suferit consecințele.♛

SamSunGs8
Posts: 88

Re: Dragon blue

Post by SamSunGs8 » Fri Dec 07, 2018 4:20 pm

[SGM]Hades wrote:nu ai cum sa dai la player jail ca se bat dar la vip care ataca in mapele de farmat poate o sa schimb putin regulamentu VIP ;)
Hai sa le interzicem la VIP sa mai stea in mp1, sa se mai bata in mp1, sa se mai plimbe prin hartile de farmat, sa nu mai atace nici un player indiferent de harta, ce zici de asta?

Eu nu stiu cu ce cap ganditi ma, dupa ce ca oamenii va doneaza o caruta de bani pe niste iteme si grad de [VIP] (care apropo, inafara de 2-3 comenzi nu face ABOSULT NIMIC) voi le interziceti tot ce va trece voua prin cap. Si nu inteleg, DE CE?! Nu cumva serveru asta e 70% PVP si 30% PVM?

P.S: Cu gradu de VIP ai mai multe obligatii decat "beneficii". Inafara de /tr /go /in si un rahat de /stun absolut nimic.

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: Dragon blue

Post by [VIP]Thor » Fri Dec 07, 2018 5:23 pm

SamSunGs8 wrote:
[SGM]Hades wrote:nu ai cum sa dai la player jail ca se bat dar la vip care ataca in mapele de farmat poate o sa schimb putin regulamentu VIP ;)
Hai sa le interzicem la VIP sa mai stea in mp1, sa se mai bata in mp1, sa se mai plimbe prin hartile de farmat, sa nu mai atace nici un player indiferent de harta, ce zici de asta?

Eu nu stiu cu ce cap ganditi ma, dupa ce ca oamenii va doneaza o caruta de bani pe niste iteme si grad de [VIP] (care apropo, inafara de 2-3 comenzi nu face ABOSULT NIMIC) voi le interziceti tot ce va trece voua prin cap. Si nu inteleg, DE CE?! Nu cumva serveru asta e 70% PVP si 30% PVM?

P.S: Cu gradu de VIP ai mai multe obligatii decat "beneficii". Inafara de /tr /go /in si un rahat de /stun absolut nimic.
Sunt de acord cu tine in mare parte.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Dragon blue

Post by [MOD]Lorena » Sun Dec 09, 2018 2:49 pm

prouţ aici.
[SGA]Alduin wrote:Părerea mea este sa se bage asa zisa “protecție”in mapele de farmat atunci jucătorii nu vor mai reuși sa bată alți jucatori.

Este o părere personală! :P
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Post Reply