Adevarat

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Hassan
Posts: 49

Adevarat

Post by [VIP]Hassan » Fri Jan 04, 2019 5:21 pm

Deci , sa incepem .. PROPUN curatenia in staff , a staff-ului incompetent ce il avem nici un event nu stiti sa mai faceti . sau cand sa dati mute si apoi sa nu mai dati GRADE la toti prostii pentru BANI puneti-i sa treaca un test ceva intrebati-i din regulament ca cu staff-ul asta pleaca playerii
Image

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Adevarat

Post by [GM]Lexx » Fri Jan 04, 2019 6:17 pm

Cine rezistă rămâne, cine nu pleacă (din staff, mă refer) :lol:
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

ala312345678
Posts: 13

Re: Adevarat

Post by ala312345678 » Fri Jan 04, 2019 8:23 pm

[SA]Hades wrote:eu cred ca tu ai o problema la cap!
ma hades da tie ti se pare ok ca oricine de pe server sa aiba sga sau miss? tu ai vazut pe un server de metin mai popular asa sa poti cumpara sga? tu nu realizezi inca ca pe serveru nostru sunt niste membri in staff care fac mai mult rau decat bine? sa luam ultimu caz, sga tazy ce s a intamplat cu el? si a cui vina e sa mi spui, eu zic ca e a lui fifty pt ca e un avar. pe serverele populare se procedeaza altfel, acolo gradele se dau pe incredere, nu pe bani, pe vechimea pe care o ai pe server si alte criterii de genu. aici la noi cum se procedeaza, intra unu care se crede nuj ce smecheras si doneaza 4 mil, ia sga si isi bate pl de playeri, nu stie regulament, habar n are nimic despre server. nu, nu se face asa, mie unu nu mi se pare normal si cred ca si tu esti de acord cu mn. asta ar fi o problema pintre multe altele pt care se lasa playerii noi. nu e cea mai mare, dar e prioritara si cred ca trebuie s o rezolvati.

santal123
Posts: 216

Re: Adevarat

Post by santal123 » Fri Jan 04, 2019 8:45 pm

ala312345678 wrote:
[SA]Hades wrote:eu cred ca tu ai o problema la cap!
ma hades da tie ti se pare ok ca oricine de pe server sa aiba sga sau miss? tu ai vazut pe un server de metin mai popular asa sa poti cumpara sga? tu nu realizezi inca ca pe serveru nostru sunt niste membri in staff care fac mai mult rau decat bine? sa luam ultimu caz, sga tazy ce s a intamplat cu el? si a cui vina e sa mi spui, eu zic ca e a lui fifty pt ca e un avar. pe serverele populare se procedeaza altfel, acolo gradele se dau pe incredere, nu pe bani, pe vechimea pe care o ai pe server si alte criterii de genu. aici la noi cum se procedeaza, intra unu care se crede nuj ce smecheras si doneaza 4 mil, ia sga si isi bate pl de playeri, nu stie regulament, habar n are nimic despre server. nu, nu se face asa, mie unu nu mi se pare normal si cred ca si tu esti de acord cu mn. asta ar fi o problema pintre multe altele pt care se lasa playerii noi. nu e cea mai mare, dar e prioritara si cred ca trebuie s o rezolvati.

Handicapati rau, vine unu prost imi da mute 15 minute eu fiind vip, ii zice unu ca nu e regulamentu la fel ca la playeri si dupa ce eu iau 15 minute se trezeste stafu ala sa citeasca regulamentu si na vede ca e 1 h si dupa ce ca mi a dat 15 minute imi mai da 1 h, bagati macar criterii de varsta cv ma incompetentilor, calitatea conteaza degeaba suntem 40 in staf daca 39 nu fac nimic

User avatar
[VIP]Hassan
Posts: 49

Re: Adevarat

Post by [VIP]Hassan » Sat Jan 05, 2019 12:31 am

[SA]Hades wrote:eu cred ca tu ai o problema la cap!
Te-a pus pe tine Fifty ca staff , bun faci reclame si d-astea dar si pentru tine e regulament si cum a spus Vali , pe alte servere nu se cumpara trebuie sa stii anumite chestii dar daca dati STAFF la toti incompetentii doar pentru BANI atunci nu are cum sa se repopuleze serverul .
Image

User avatar
[VIP]Pose
Posts: 46

Re: Adevarat

Post by [VIP]Pose » Sat Jan 05, 2019 2:34 am

Ai dreptate aici !
when grief is deepest , words are fewest .
Image
may you be in heaven a full half hour before the devil knows you’re dead

User avatar
[VIP] Hassan
Posts: 23

Re: Adevarat

Post by [VIP] Hassan » Sat Jan 05, 2019 5:31 am

[VIP]Pose wrote:Ai dreptate aici !
Pai cum sa nu am dreptate ma? Și cu atâția modati pe sv cum întra un player e jos s a lăsat automat

User avatar
[VIP]Celesty
Posts: 45

Re: Adevarat

Post by [VIP]Celesty » Sun Jan 06, 2019 4:09 am

Cine dorește să fie staff merită o șansă!!! Unele persoane înțeleg despre ce e vorba evenimente, reclamă, păstrarea unui limbaj civilizat sa ajuți jucători etc ... alți cred ca daca au grad sunt regi.

User avatar
[VIP] Hassan
Posts: 23

Re: Adevarat

Post by [VIP] Hassan » Sun Jan 06, 2019 7:02 am

[VIP]Celesty wrote:Cine dorește să fie staff merită o șansă!!! Unele persoane înțeleg despre ce e vorba evenimente, reclamă, păstrarea unui limbaj civilizat sa ajuți jucători etc ... alți cred ca daca au grad sunt regi.
Nu ca pana nu ii șterge cineva tot forumu la Hades, fifty sau altcineva nu se potolesc.. Te pisi pe ei bani, playerii se uita și la staff și la playerii de aia se lasă toți

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Adevarat

Post by [VIP]Admir » Sun Jan 06, 2019 11:58 am

Ce atâtea topicuri de genul? Credeti ca daca aveti dreptate, inseamna ca trebuie neaparat schimbat ceva? Voi nu înțelegeți că banii aia tin serverul în picioare ? Cine ar plătii ca apoi să pice testul si sa ramana cu banii dati si fara grad? O altă soluție ar fi fost instruirea membrilor. Dar multi cred ca stiu ce fac, altii sunt incuiati si nu inteleg nimic iar altii raman la povesti in mapa si nu se implica prea mult ca sa nu faca vre-o prostie. Sunt multe cazuri si se vad destul de bine. Încercați să vă adaptați și să ajungeți la un numitor comun ca sa fie bine.

Post Reply