Event Forum

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
Post Reply
User avatar
DeadSkin27
Posts: 149

Event Forum

Post by DeadSkin27 » Sun Jul 28, 2019 9:41 am

Clash Of Kings(Ciocnirea regilor).
Din moment ce dorința pentru stăpânirea puterii este mare și luptele sunt pe placul tuturor,evenimentul se va desfășura astfel: Munca în echipă impune mobilizare. Se vor forma mai multe echipe (nu va fi eveniment pe bresle),cu membri din fiecare regat . Efectivul de membri va fi de 11,5 membri vor apăra, ceilalți 5 vor ataca echipa adversă,ultimul membru poate fi considerat "Protejatul,respectiv regele" . Scopul jocului este ca cei 10 participanți să aibă grijă ca respectivul sa nu fie omorât. Regele va fi protejat de pietre(nu metine) sau steaguri in funcție de regat,iar în momentul în care un membru care atacă este omorât de două ori,are obligația să meargă pe margine și să nu mai participe la luptă. În momentul în care toți cei din ofensivă au fost omorâți de două ori,celor din defensivă le rămâne responsabilitatea să își apere regele. Deci,atacanții au voie să treacă dincolo de zid,abia după ce i-au omorât pe atacanții celeilalte grupe. Cei care il omoară pe protejat,câștigă evenimentul. Regele se poate apăra,iar grupa câștigătoare va fi răsplătită cum se cuvine în funcție de decizia superiorilor.

Evenimentul s-ar putea desfășura asemenea celui de tip arena,și anume : Grupele vor fi trecute într-o listă și repartizarea se va face aleatoriu,pentru a nu exista discuții cu referire la or :P ganizarea acestuia.

Pro/Contra
Last edited by DeadSkin27 on Sun Jul 28, 2019 11:01 am, edited 1 time in total.
Sunt cosmarul vostru cel mai mare
Nu va puneti cu mine in viata voastra

https://imgur.com/fJVVAej

User avatar
DeadSkin27
Posts: 149

Re: Event Forum

Post by DeadSkin27 » Sun Jul 28, 2019 10:12 am

Scuzati-mă pt dublu post
Propunere: Nr 1 Poveste din 3 cuvinte. Multi stiu despre ce e vorba dar am sa explic.
Pe forum un nou topic un Gm incepe cu cuvintele "A vost o data", apoi cei care doresc sa participe isi scriu numele si apoi cele 3 cuvinte de exemplu "un cocos si". GM alege mereu 3 castigatori care au ales cele mai potrivite cuvinte.
Nr 2 jocul de a anima povestea. In fiecare luna cati-va din cei care participa la event vor trimite un pm la gm cu o mica poveste de a lor care sa contina monsti sau animale. gm il va transforma pe acel participat in ce creatura doreste apoi restul trebuie sa scrie pe forum ce au inteles cel mai aproape de adevar castiga.
Nr3 MY PAINT. folosind doar paint desenam o arma un peisaj din metin sau un caracter (Paint il are toata lumea e foarte usor si practic si nu toti se pricep la desen grafic sau sa lucreze in acest domeniu.) cea mai reusita pictura/calicatura va castiga.
Propunerea 2 Pamflete/Parodi.
Sa facem o parodie despre ce vrem noi, o incarcam pe youtube si cel ce are mai multe aprecieri la sfarsit evenimentului va fi declarat castigator. :roll:

Pro/Contra
Sunt cosmarul vostru cel mai mare
Nu va puneti cu mine in viata voastra

https://imgur.com/fJVVAej

verisoaralasantal123
Posts: 1

Re: Event Forum

Post by verisoaralasantal123 » Sun Jul 28, 2019 12:36 pm

dute ma copile de aicia cu propunerile tale de rahat eu swat te clar vinovat sentinta moartea

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Event Forum

Post by [VIP]Admir » Fri Aug 16, 2019 1:26 pm

Primul event:

Exista autonomie pe iteme asa ca nu e nevoie sa te deplasezi prea mult ca sa poti ataca pe cineva de la depărtare. Eu stiu ca ti-ar plăcea un eveniment de genul dar e imposibil de realizat pe serverul asta. Deci picat!

Al 2-lea event:

Prefer să tac...

Post Reply