Problema cu hacku !

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Dany
Posts: 631
Location: Bucuresti
Contact:

Problema cu hacku !

Post by [VIP]Dany » Sat Feb 14, 2015 6:16 am

Cer sa se rezolve problema cu hacku !
1. Am aratat la un player un mod "boto55%"
El a dat "Accepta" fara sa dau eu "Accepta" si am ramas fara mod.
N,am apucat sa fac ''video'' sau ''print'' pentru ca nu ma asteptam la asa ceva.
2. Am patit de cam 2,3 ori sa omor un player, apoi el sa ma atace, el fiind mort o.O
Cred ca si asta e un "hack"
Cer sa se implementeze o protectie anti...hack !
Astept comentari :D
Vreau păreri PROsauCONTRA!
Image
[̲̅A̲̅][̲̅N̲̅][̲̅A̲̅] ◑෴◐ ̿ ̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\ ◢ ◤ ►▼◄ "Set mod v5 2014/2015" http://i67.tinypic.com/a27rcg.png Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ®҉๖ ❻❾ ♧ ☆ ¤ •● •ิ.•

[Lady]Bia

Re: Problema cu hacku !

Post by [Lady]Bia » Sun Feb 22, 2015 2:42 pm

Sincer, eu primesc foarte des PM-uri de genul . .
Dacă este "adevărată treaba cu dispărutul itemelor", PRO !

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: Problema cu hacku !

Post by [VIP]Adinna » Sun Feb 22, 2015 4:59 pm

Din ce în ce mai mulţi spun de acest lucru . . Mie una nu mi s-a întâmplat , dar dacă acest lucru chiar e adevărat . .
→ PRO !
Image

User avatar
Perf
Posts: 71

Re: Problema cu hacku !

Post by Perf » Sun Feb 22, 2015 5:51 pm

Normal că există, Adina.
Dacă n-ar fii existat, de ce ar mai face reclamaţii?
Ia-o logic. .

Revenind la subiect, PRO!
Image
→ '' #Monoton, simţ uşor, dezinvolt. Un copil pierdut sau mort.
Într-o lume psihopată, dereglată, înnecată.
Într-o artă fără pată, dar la capăt colorată! '' ♥

User avatar
Lexii
Posts: 28
Location: Nevada.

Re: Problema cu hacku !

Post by Lexii » Sun Feb 22, 2015 9:38 pm

PRO.
Image
Image

User avatar
wyzo
Posts: 218

Re: Problema cu hacku !

Post by wyzo » Mon Feb 23, 2015 5:14 am

pro
si eu am patit-o la fel
ii arat un costum school brown de 55%, ala da accept apoi apare ca negotul a avut succes si nici macar nu am dat accept

Deci pro
Image
Image
Image

[VIP]Azazel
Posts: 113

Re: Problema cu hacku !

Post by [VIP]Azazel » Tue Feb 24, 2015 12:52 am

Este vorba de trade hack aici, sa zicem PRO dar trebuie sunat pe fifty daca este adevarat!
Image
Mai injurat? Se mai intampla...
Mai barfit? Asta e trec peste...
Mai tradat? Te-am dat drq :*

User avatar
[VIP]Răzv
Posts: 379
Location: Micro Air of Texas.

Re: Problema cu hacku !

Post by [VIP]Răzv » Tue Feb 24, 2015 1:26 am

mai sunt cazuri in care atunci cand unul din cei care fac negot nu are loc pentru "toate" itemele din negot si cand accepta ambii, "se primesc" doar itemele care au loc in inventar restul raman la celalalt, ceea ce e aiurea;?.
pro !
Rutina îmi dă teroare, de-aia îmi plac schimbările
Şi mă plictisesc uşor, de-aia schimb şi stările.

User avatar
LiquriciHD
Posts: 143
Location: ڪے Pestisoruu ღ
Contact:

Re: Problema cu hacku !

Post by LiquriciHD » Tue Feb 24, 2015 1:45 pm

Treaba se impute. :))
De azi nu mai arat itm la nimeni. :))
Am vazut o gramada de playeri in map1 blue de lvl mic care imi cereau sa le arat moduri, presupun ca si aia aveau trade ?:))
Dany, in legatura cu playerii care erau morti si te atacau: Este vorba de un multi-hack in fisier pyton care are o functie " Ghost", asa dadeau aia morti. :))
Image

User avatar
[Owner]Fifty
Posts: 334

Re: Problema cu hacku !

Post by [Owner]Fifty » Wed Feb 25, 2015 2:27 am

Haideţi să vă arăt eu cât de mincinoşi sunt unii şi cum stă treaba cu " A dat el accept şi pentru mine".
Să vă expun variantele :
1.Îmi arată un item la negoţ, mă uit la el, vreau să fac schimbul, închide negoţu şi pune altu după şi nu mă uit ca prostu şi iau ţeapă. Ce fac în acest caz? ( îl sun pe Owner sau dau PM la un membru STAFF şi mint că a dat el accept )
2.Dau împrumut un item şi nu îl mai primesc înapoi ...ce fac în acest caz? ( îl sun pe Owner sau dau PM la un membru STAFF şi mint că a dat el accept )
3.Cer un item de la un prieten împrumut şi el nu vrea să mi-l dea ce fac atunci să am acel item?( îl sun pe Owner sau dau PM la un membru STAFF şi mint că a dat el accept )
4.Mă grabesc să fac negoţu că trebuie să merg la şcoala şi din grabă dau accept ... ce fac atunci ( îl sun pe Owner sau dau PM la un membru STAFF şi mint că a dat el accept )
etc...
Hai să vă şi dovedesc nu doar vorbe...
Image
În imaginea de deasupra aveţi un tabel. Acel tabel conţine:
id_trade = seria negotului sau mai exact numerotare
vnum1 = cudu item-ului pus de către primu player
vnum2 = codu item-ului pus de către al l2-lea player
id_vnum1 = seria item-ului pus prima dată (fiecare item are o serie a lui)
id_vnum2 = seria item-ului de către player-u nr 2
id_acc1 = seria contului
id_acc2 = --||--
trade_1 = daca s-a aceptat sau nu negoţu ( 0=NU şi 1=DA )
trade_2 = --||--
(Accest tabel este doar un exemplu nu este cel oficial deoarece este mai lung conţinând 12 linii în plus de exemplu: id_vnum12)
În prima linie din tabel se vede că player-ul nr. 1 nu acceptă negoţu dar al 2-lea da. ( deci negoţu nu a avut loc)
În a 2-a linie din tabel arată clar că negoţu a fost făcut deoarece cei 2 au acceptat!
În a 3-a linie din tabel arată clar că cei 2 doar sau arătat itemele şi nimic mai mult...
Din această imagine trebuie să întelegeţi următoru factor:
Că nu se poate să dea accept cu şi pentru tine deoarece nu are cum să scrie acolo seria ta asta este prima observaţie
A 2-a observaţie este că nu are cum un hack să scrie în acea tabelă fară ca accel player să aibă datele bazei de date şi accelaşi IP ca mine.. ( dacă ar avea vă daţi seama că ar şterge tot sau ar face el iteme nu i-ar mai trebui lui iteme furate prin negoţ)
Deci în logică nu există varianta el a dat accept şi eu nu şi negoţu s-a făcut.
Referitor la varianta de hack este posibil ca un player să stea ghost şi să dea în voi dacă a apărut o variantă noua după ce am scos eu clientu ...
Dar este şi varianta când calculatoru tău este încărcat sau de mult timp fară restart şi îţi face lag şi atunci vezi că dă cineva în tine şi el nu e lângă tine...

Îmi cer scuze dacă am greşeli de ortografie sau nu m-am exprimat destul de bine ... dar această explicaţie este scrisă repede şi cu multi nervi deoarece văd cu ochii mei că am oameni care sunt VIP/MOD şi îşi pretează caracteru cu diferite aberaţii.

Locked

Return to “Sugestii si Sfaturi - Suggestions and Advices”