[EVENT] Roata norocului

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
xPretty
Posts: 338
Location: A auzit clopotul, dar nu știe de la ce bisericǎ..

[EVENT] Roata norocului

Post by xPretty » Mon Mar 02, 2015 6:15 pm

Încă din antichitate, Roata Norocului este cel mai cunoscut joc de noroc, practicat de cei care doresc să se îmbogăţească şi de curajoşii care sunt dispuşi să mizeze. Acum, acest joc ar putea apărea şi în comunitatea Metin2 Steel , însă modificat, astfel încât nimeni să nu mizeze, ci doar să îşi încerce norocul în câştigarea marelui premiu pus la bătaie în fiecare ediţie.

Acest eveniment constă în organizarea zilnică a câte 2-3 sau chiar 4 runde de OX , de luni până vineri. În prima rundă de OX din fiecare zi, veţi primii ca premiu de participare un obiect/material care nu poate fi procurat din altă parte pe acest metin. Acesta poate fi luat DOAR din prima runda de OX.

Ce trebuie voi să faceţi pentru a vă înscrie în această roată a norocului ? Trebuie să adunaţi cele 5 obiecte primite la OX in decursul celor 5 zile ( unul pe zi ). După ce aţi adunat toate cele 5 materiale, aveţi la dispoziţie de vineri seara până sâmbătă seara să le predaţi unui membru STAFF. Se va "invârtii" această roată pentru a desemna cei 3 câştigători , această extragere fiind făcută cu ajutorul unui site special.

ATENTIE !!!

¤ Intervalul de desfăşurare al concursului OX este ora 18:00 - 22:00 în fiecare zi de luni până vineri.
¤ Rundele de OX nu vor fi anunţate cu ceva timp înainte , ci doar va apărea pe chat că acesta s-a deschis, voi având la dispoziţie 3 minute pentru a intra ca participanţi.
¤ Materialul primit la prima rundă NU ESTE NEGOCIABIL, deci, în fiecare zi participaţi cu acelaşi cont pentru a strânge cele 5 materiale.
¤ Materialul primit se numeşte " Buchet de Flori " . Cu cele 5 materiale pe acelaşi caracter vă puteţi inscrie la extragere.
¤ Evenimentul se desfăşoară pe ediţii !


*** Este STRICT INTERZISĂ înscrierea la extragere cu mai mult de un cont !! Cei care încalcă această regulă şi înscriu mai mult de un caracter, primesc ban IP !! ***

Premiile constau în :

Locul I: Costum (nou) + Freză
Locul II: Costum (nou)
Locul III: Costum (vechi)


*Câştigătorii vor fi anunţaţi în acest topic şi este de datoria lor să caute STAFF-UL în joc pentru a-şi revendica premiul.
Image
§ The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched
- they must be felt with the heart.
§

[Lady]Bia

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by [Lady]Bia » Mon Mar 02, 2015 6:20 pm

E o idee foarte bună însă este mai greu cu OX-urile . . pentru că singurul care poate da premii de participare este Bogdan . .
Din partea mea ai un mare PRO, dar din punctul meu de vedere doar Bogdan poate susţine acest event .

User avatar
[VIP]Răzv
Posts: 379
Location: Micro Air of Texas.

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by [VIP]Răzv » Mon Mar 02, 2015 6:44 pm

prind contur sugestiile tale, pro.
Rutina îmi dă teroare, de-aia îmi plac schimbările
Şi mă plictisesc uşor, de-aia schimb şi stările.

User avatar
xPretty
Posts: 338
Location: A auzit clopotul, dar nu știe de la ce bisericǎ..

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by xPretty » Mon Mar 02, 2015 6:46 pm

Mulțam :3
Ly Răzvănel.
Image
§ The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched
- they must be felt with the heart.
§

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by [VIP]Sophieee » Mon Mar 02, 2015 8:25 pm


Stai că vine hateru' . :lol: :lol:
Nu zic că ideea ta nu este bună , dar am două mici observaţii :
1 . Premiile de participare - nu cred că o să intre Bogdan în fiecare zi doar să ne facă nouă aceste ox'uri + că deabia se fac 2-3 ox'uri , da' 4 ? :lol: :lol:
2 .
*** Este STRICT INTERZISĂ înscrierea la extragere cu mai mult de un cont !! Cei care încalcă această regulă şi înscriu mai mult de un caracter, primesc ban IP !! ***

Să primeşti ban IP pentru că participi cu două conturi ? :roll: Cam exagerat , eu cred că interdicţia la event ar fi o idee mai bună . . . şi nu chiar atât de "WOW" . :lol:
Şi acum , să par badass :lol: :lol: , HATERU' A TERMINAT .
Ău , ce bine m-am simţit . :lol: :lol:
No , ideea ta este bună , doar că depinde numai şi numai de Bogdan .
P.S. : aştept PM pe joc , k , ms . :mrgreen:
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by [VIP]Adinna » Mon Mar 02, 2015 11:34 pm

Bun, este o idee foarte originală, bravo, Alinah. :lol:
Cam exagerat cu premiile, nu a apărut clientul v5 de mult şi deja să se dea din costume e cam aiurea. . mno.
Bogdan ar decide şi el ar trebuii să se ocupe.
PRO!
Mulţumim de sugestie ;33!
Image

User avatar
xPretty
Posts: 338
Location: A auzit clopotul, dar nu știe de la ce bisericǎ..

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by xPretty » Mon Mar 02, 2015 11:36 pm

Mulțumesc !
O să incerc să fac cat mai des sugestii care ar înfrumuseța acest joc. :3
Image
§ The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched
- they must be felt with the heart.
§

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by [VIP]Adinna » Mon Mar 02, 2015 11:55 pm

Baftă, Alinăh :lol:
Image

User avatar
[VIP]Dany
Posts: 631
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by [VIP]Dany » Tue Mar 03, 2015 12:28 am

Buna sugestie Alina :3
BRAVO !
Abia astept noile tale sugesti :D
Image
[̲̅A̲̅][̲̅N̲̅][̲̅A̲̅] ◑෴◐ ̿ ̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\ ◢ ◤ ►▼◄ "Set mod v5 2014/2015" http://i67.tinypic.com/a27rcg.png Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ®҉๖ ❻❾ ♧ ☆ ¤ •● •ิ.•

User avatar
Aaiyliah
Posts: 25
Location: Padova, It

Re: [EVENT] Roata norocului

Post by Aaiyliah » Tue Mar 03, 2015 2:36 am

De la mine ai un ''pro'' dar partea urata ca este un copy-paste si nu '' o idee foarte originală''. Traiasca Google<3
Image

Post Reply