○[EVENT]Amintiri ☺

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
❤ Whayes .
Posts: 25

○[EVENT]Amintiri ☺

Post by ❤ Whayes . » Tue Jun 23, 2015 4:16 pm

>Rezumat al descrierii< După cum spune şi titlul eventului, clar este vorba despre nişte amintiri ce constau în pozele pe care le-aţi făcut de-a lungul perioadei în care aţi jucat alături de toţi prietenii voştri pe server sau le veţi face pe parcursul desfăşurăii eventului, + pe lângă acele poze va fi şi o mini poezie care se va lega de pozele postate.

>Desfăşurare & Organizare<

>DESFĂŞURARE<
- Eventul să dureze între 5-7 zile.
- Se vor alege 4 winneri din fiecare regat, dintre care şi unul special bazat pe originalitate.
- Fiecare participant va trebui să aibă minim 5 poze, pentru a primi măcar premiu de participare.
- Se va alege minimul, cât şi maximul de strofe ( 2-5 strofe ), versuri ( 4-6 versuri ).

>ORGANIZARE< Considerăm că eventul va începe astăzi, 23.06.2015 şi se va desfăşura de-a lungul a 5 zile , asta însemnănd că pe 28.06.2015 va lua sfârşit eventul. Pe parcursul duratei eventului, playerii vor avea destul timp să facă, sau să selecteze unele poze mai vechi şi să le posteze. Pe 28.06.2015 se vor anunţa winneri, iar pe 29.06.2015 respectivii winneri ai eventului îşi vor ridica premiile după ora stabilită de respectiviul staff.

>MODEL DE POSTARE<

Numele caracterului:
Regat:
Poze:
Poezie:

>REGULAMENT< >NU<

- NU ESTE PERMISĂ PARTICIPAREA MEMBRILOR STAFF ( GM/LADY ) NICI DE PE PLAYER.
- NU ESTE PERMISĂ PARTICIPAREA DE PE MAI MULTE CONTURI.
- LIMBAJUL VULGAR & COMENTARIILE CARE NU AU LEGĂTURĂ CU EVENTUL VOR FI ŞTERSE IAR RESPECTIVUL PARTICIPANT VA FI DESCALIFICAT.
- CONCURNEŢII CARE NU VOR RESPECTE MODUL DE ORGANIZARE: LIMITA DE SPAŢIU PENTRU POEZIE NU VOR PRIMI PREMII DE PARTICIPARE.

>REGULAMENT< >DA<

- ESTE PERMISĂ EDITARE POZELOR ÎN PROGRAME SPECIALE DE TIP *PHOTOSHOP*
- ESTE PERMISĂ PARTICIPAREA [VIP]/[MOD]

>CLASAMENT<

- WINNERI : BOX POL & CREASTĂ
- WINNERI PENTRU ORIGINALITATE : FOTBAL OLIMP, CREASTĂ & AFRO
- PREMIU PARTICIPARE : BOX ESP & PĂLĂRIE

AŞTEPT PĂRERI CÂT ŞI SUGESTII.
Image
#Ţi-aş fi dat tot, pe bune
Dar nu e tot cum se spune..
[Crud]

User avatar
Miha ✌
Posts: 650
Location: cry me a river

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by Miha ✌ » Tue Jun 23, 2015 7:17 pm

viewtopic.php?f=8&t=8681
Cam prea asemănător,nu crezi ? :mrgreen:
Image
» „Numai după invidia altora îți dai seama de propria ta valoare.” «

User avatar
xPretty
Posts: 338
Location: A auzit clopotul, dar nu știe de la ce bisericǎ..

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by xPretty » Tue Jun 23, 2015 7:20 pm

woooooooow , câtă originalitate, woooooooow , foarte frumos event , tu l-ai făcut, nu? bvbv.
măcar de schimbai pe ici pe colo, dar ai făcut LEIT ca la eventul Mihaelei! Bravo bă, ești bună , laic.
Image
§ The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched
- they must be felt with the heart.
§

User avatar
❤ Whayes .
Posts: 25

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by ❤ Whayes . » Tue Jun 23, 2015 8:06 pm

Miha ✌ wrote:viewtopic.php?f=8&t=8681
Cam prea asemănător,nu crezi ? :mrgreen:
Mie mi se pare a fi o diferenţă destul de măricică între cele două evente. În primul rând, la tine e vorba despre *lucrul în echipă*, efectiv *prietenia* se rezumă la minim 2 persoane, deci clar e eventul făcut special pentru *perechi* de câte minim 2 persoane, sau chiar cum ai specificat tu în topicul tău *împreună cu un prieten/o prietenă*, nu crezi ? :? În al doilea rând, la mine tema eventului e bazată strict pe *amintiri*, pe când la tine e cu totul o altă chestie. ;j . Iar în altă ordine de idei, nu mi se pare *în mare parte* asemănător. So.. pwps.
Image
#Ţi-aş fi dat tot, pe bune
Dar nu e tot cum se spune..
[Crud]

User avatar
❤ Whayes .
Posts: 25

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by ❤ Whayes . » Tue Jun 23, 2015 8:07 pm

xPretty wrote:woooooooow , câtă originalitate, woooooooow , foarte frumos event , tu l-ai făcut, nu? bvbv.
măcar de schimbai pe ici pe colo, dar ai făcut LEIT ca la eventul Mihaelei! Bravo bă, ești bună , laic.
Csz, îşi dă şi Alina cu părerea şi dă eşec. Baftă ;3
Image
#Ţi-aş fi dat tot, pe bune
Dar nu e tot cum se spune..
[Crud]

User avatar
Miha ✌
Posts: 650
Location: cry me a river

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by Miha ✌ » Tue Jun 23, 2015 8:28 pm

❤ Whayes . wrote:
Miha ✌ wrote:viewtopic.php?f=8&t=8681
Cam prea asemănător,nu crezi ? :mrgreen:
Mie mi se pare a fi o diferenţă destul de măricică între cele două evente. În primul rând, la tine e vorba despre *lucrul în echipă*, efectiv *prietenia* se rezumă la minim 2 persoane, deci clar e eventul făcut special pentru *perechi* de câte minim 2 persoane, sau chiar cum ai specificat tu în topicul tău *împreună cu un prieten/o prietenă*, nu crezi ? :? În al doilea rând, la mine tema eventului e bazată strict pe *amintiri*, pe când la tine e cu totul o altă chestie. ;j . Iar în altă ordine de idei, nu mi se pare *în mare parte* asemănător. So.. pwps.
'ai nu mă înnebuni,mă iei cu amănunte ? :roll: :lol:
Diferenţă destul de măricică ? Ambele evente au la bază PRIETENIA , dacă eşti tu mai prostuţă şi nu ştii despre ce scrii este STRICT problema ta . Că ai pus tu altă limită,asta nu contează,din moment ce este ACELAŞI SUBIECT . + că nu cred că ai vrea să mă leg şi de modu' de redactare :

:arrow: După cum vedeţi şi în titlu - După cum spune şi titlul
:arrow: va trebui să faceţi şi o poezie - pe lângă acele poze va fi şi o mini poezie
:arrow: poezia să aibe o limită de versuri / strofe - Se va alege minimul, cât şi maximul de strofe, versuri
:arrow: să zicem că eventul începe azi , 11.05.2015 ş.a.m.d - Considerăm că eventul va începe astăzi, 23.06.2015 ş.a.m.d.
:arrow: 2 pentru originalitate - unul special bazat pe originalitate
:arrow: regulament , ORDINEA ESTE ACEEAŞI , cuvintele sunt diferite :
- la mine

» nu este permisă participarea membrilor staff ( Lady / GM ) nici de pe player ;
» nu este permisă participarea de pe mai multe conturi ;
» limbajul vulgar / indecent & comentariile fără rost vor fi şterse iar respectivul concurent va fi descalificat ;
» concurenţii care întrec limita de spaţiu indicată pentru poezie vor primi doar premiu de participare ;

- la tine

- NU ESTE PERMISĂ PARTICIPAREA MEMBRILOR STAFF ( GM/LADY ) NICI DE PE PLAYER.
- NU ESTE PERMISĂ PARTICIPAREA DE PE MAI MULTE CONTURI.
- LIMBAJUL VULGAR & COMENTARIILE CARE NU AU LEGĂTURĂ CU EVENTUL VOR FI ŞTERSE IAR RESPECTIVUL PARTICIPANT VA FI DESCALIFICAT.
- CONCURNEŢII CARE NU VOR RESPECTE MODUL DE ORGANIZARE: LIMITA DE SPAŢIU PENTRU POEZIE NU VOR PRIMI PREMII DE PARTICIPARE.

:arrow: » primii 5 : Box POL / GER & creastă - WINNERI : BOX POL & CREASTĂ
:arrow: » premiul pentru originalitate : scrimă olimp & afro - - WINNERI PENTRU ORIGINALITATE : FOTBAL OLIMP, CREASTĂ & AFRO
:arrow: Aştept păreri + sugestii . - AŞTEPT PĂRERI CÂT ŞI SUGESTII.


Să fim serioşi,drăguţă,uite ce "diferenţă măricică" e aici . Nu cred că este o coincidenţă , nu mai ai cum să te scuzi , din moment ce ţi-am arătat că APROAPE TOT EVENTUL TĂU este copiat . ;) Aştepţi laude ? https://www.youtube.com/watch?v=I1hFOsy8hKY câte motive-ţi trebuie să te laşi ? :lol: *parcă văd că-ţi pui la semnătură versuri din melodia asta,meow meow*
Mai bine ceri T/C , ca să nu te faci mai rău de ruşine .
O R I G I N A L I T A T E 0 .
Şi , spre deosebire de tine , Alina are mai multă originalitate , singura care dă eşec de aici eşti tu , sorry ma' friend . *tu eşti un eşec,pf*
Pwp , prinţesick. :)

Image
» „Numai după invidia altora îți dai seama de propria ta valoare.” «

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by [VIP]Adinna » Tue Jun 23, 2015 9:11 pm

Whayes - warn , nu mai face dublu-post !
Legat de event , nu mă interesează care sunt asemănările sau nu , e o propunere OK !
Mulţumim !
Image

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5872
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by [GM]Lexx » Tue Jun 23, 2015 11:26 pm

PRO de la mine! ;)
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
Flawless.
Posts: 104
Location: Bucureşti

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by Flawless. » Tue Jun 23, 2015 11:55 pm

Îmi pare rău de tine ma' gărl dar se pare că majoritatea * peste 70%* e copiat de la Miha :lol:
Ambele evente [adică acelaşi] :lol: sunt frumoase.
Image

Image
#C

User avatar
Mădă şmk
Posts: 996
Location: Baia Mare.
Contact:

Re: ○[EVENT]Amintiri ☺

Post by Mădă şmk » Thu Jun 25, 2015 5:09 pm

Contra.
That means I don't fuck with you
I'm a boss, you a worker bitch

Locked