Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Topicurile vechi importante, care numai de actualitate, sunt arhivate aici!
User avatar
[GM]Senzor
Site Admin
Posts: 135

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by [GM]Senzor » Fri Nov 27, 2020 7:12 pm

Lunna wrote:
Fri Nov 27, 2020 12:52 pm
MODEL DE POSTARE

〤 Nume de caracter:[MOD]/[VIP]Corina
〤 Nume cont: prefer să nu-l pun aici având în vedere cât de uşor de spart e
〤 Motivul banării: reclamă pe fb cică
〤 De cine eşti banat?: Senzor
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel?: Mi-e dor să mă cert cu Senzor. Glm, mi-e dor de iteme şi de lumea de pe steel, dar staţi liniştiţi că nu vin să mă cert cu domnu menţionat mai sus şi nici nu o să fiu prea activă. :)
Domnu mentionat mai sus, iti spune sa stai sa pretenzi ca esti DSG acolo unde esti, contul ramane banat
Image
Image
Image

User avatar
[GM]Senzor
Site Admin
Posts: 135

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by [GM]Senzor » Fri Nov 27, 2020 7:13 pm

robyby28 wrote:
Thu Nov 26, 2020 2:21 pm
[GM]Senzor wrote:
Wed Nov 25, 2020 11:16 pm
robyby28 wrote:
Tue Nov 24, 2020 10:48 pm
Nume de caracter:[Dn]Vice
Nume cont:robyby
Motivul banarii: comert cu numirea serverului
(viewtopic.p ... ac529c80c9 - comert 1 - "1.Comerţul între servere cu menționarea numelui de server pe chat/strigă :
-Prima abatere: Avertisment ;
-A doua abatere: Mute 6h ;
-A treia abatere: Mute permanent.
(Dacă se face shop,primeşte jail/ban permanent !)"
)
De cine esti banat:[Owner]Fifty
De ce doresti sa revii pe Metin2Steel:Doresc sa revin pe server deoarece am primit ban abuziv, care nu respecta regulile acestui server si tot ceea ce vreau este dreptate
Dovezi: https://imgur.com/gallery/mJ3K8mE
Contul nu se debaneaza ai mai avut abateri pe acest cont(furt)
Abateri pentru furt? serios? :)))
Pe contul respectiv ai ban de la fifty pt furt, sa inteleg ca a scris asta ca nu avea ce?
Image
Image
Image

sexonthebitch
Posts: 13

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by sexonthebitch » Wed Dec 02, 2020 10:34 am

〤 Nume de caracter: [VIP]Pink
〤 Nume cont: lovetarfe1
〤 Motivul banării: Era unu ce spargea conturi acum vro 6 luni și probabil respectivul a intrat si pe un cont de al meu, eu fiind jucator de metin2 steel din 2012-2013 pana in prezent, am prea multe conturi ca sa le tin evidenta, si deodata m am trezit cu ban ip pe toate conturile, vorbisem cu senzor si a zis ca eu am spart conturile cand eu nu intrasem de 2 zile pe metin si reapectivul spargea conturi cand eu nici macar nu eram on, NU AVEAM DE CE SA SPARG CONTURI, eram cel mai bun de pe server in perioada aia, aveam cele mai bune seturi modate , de ce as da 7 ani si banii mei investiti in acest metin pentru niste amarate de iteme sau ce a furat ala ? :)) Hai sa o luam logic, am ajutat foarte multe persoane pe metinu asta am adus si playeri,prieteni, chiar si pe gagicamea am convins o sa se joace metinu asta cu mine, Și tot eu am fost ăla rău ? Adică ești bun doar când îți bagi salariul in metin, după te trezesti cu ban ip si niciunul nu stie ce si cum s a intamplat, le dai mesaje si nu mai raspunde niciunul sau erai suparat senzor ca faceam seturi mai bune ca tine in perioada aia? Daca joci asa eu zic ca nu ai ce cauta in staff, au mai fost altii ca tine pe metinu asta si de asta s au dus 90% din playeri ca ati inceput sa dati ban in stanga si in dreapta fara motiv. Vreau si eu toate dovezile ca am spart eu conturi, pana la urma is banii si timpul meu la mijloc .
〤 De cine eşti banat?:Senzor
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel?: E ca un drog, nu pot sa ma las.

User avatar
[VIP]KenT
Posts: 11

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by [VIP]KenT » Sat Dec 26, 2020 7:19 pm

〤 Nume de caracter:[VIP]KenT
〤 Nume cont:cla...98
〤 Motivul banării:sincer nu stiu
〤 De cine eşti banat?:...
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel?: am jucat cativa ani pe sv, voiam sa revin,am inceput munca si nu am mai avut timp de joc, si acum cand am vrut sa intru... contul este banat.. astept un raspuns cat de repede, va rog.
Get rich or` die trying

User avatar
[GM]Senzor
Site Admin
Posts: 135

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by [GM]Senzor » Sat Dec 26, 2020 7:41 pm

[VIP]KenT, [VIP]Pink -debanati
Image
Image
Image

Suraboyy
Posts: 14

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by Suraboyy » Mon Dec 28, 2020 10:10 pm

〤 Nume de caracter:Suraboyy21
〤 Nume cont: In privat pentru securitate.
〤 Motivul banării: Tentativa vanzare iteme
Pe banii reali.
〤 De cine eşti banat?:Senzor
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel?: Doarece imi place foarte mult acest metin, sunt la prima abatere de acest fel, din gresei invatam. Multumesc frumos si sarbatori fericite.

darkspeeder1234
Posts: 1

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by darkspeeder1234 » Thu Jan 21, 2021 5:46 pm

〤 Nume de caracter: IIxGriimZz
〤 Nume cont: darkspeeder123
〤 Motivul banării: am luat key...
〤 De cine eşti banat?:Nu mai stiu am jucat in perioada clientului v5
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel?: Imi doresc sa revin pe steel pentru ca am cautat un metin mai privat si stiind ca am mai jucat aici am zis sa ma reapuc pe acesta,acum am alt cont dar pe contul cel vechi aveam moduri... Si as dori sa le recuperez daca se poate....

Alyna18
Posts: 26

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by Alyna18 » Wed Jan 27, 2021 1:44 am

〤 Nume de caracter:[Dn]lov33333333
〤 Nume cont:lovelovelove
〤 Motivul banării: nu stiu :| din ce am inteles ca asi fi furat iteme
〤 De cine eşti banat?: de fifty cred nu stiu
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel? pentru ca eu in 8 ani de cand joc pe svr asta nu am furat de la nimeni nimic

buna am luat si eu ban pe [Dn]lov33333333 mail alynaalyna30 ca as fi furat eu iteme joc pe svr asta de 8 ani ...nu am luat de la nimeni nimic am inteles de la senzor ca am luat ban ca am furat am sa-ti detaliez mai jos absolut tot cu argumente cu tot

am luat niste iteme de la [VIP]AlvIynS mi-a zis ca mi le da sa ma folosesc de ele eu nu i-am zis niciodata ca i le fur sau ca nu vreau sa i le dau inapoi :| ca drept dovada pt ca eu nu am furat nimic iti atasez si printuri cand el singur mi lea dat si cu conversatii printuri eu stiu ce iteme mia dat si nu am zis ca nu i le dau sau ca i le fur ... am sa te rog frumos sa-mi debanezi contul deoarece eu nu am furat nimic de la nimeni si nu am inselat pe nimeni pe svr asta mai mult decat atat el mi lea dat de buna voie si i le dau inapoi nu ma int itemele lui daca ai spuneam eu bai ti le fur sau nu vreau sa ti le dau atunci mai ziceam asa nesimtit e alvi asta pfff ...multumesc frumos

Ronholl
Posts: 2

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by Ronholl » Fri Feb 19, 2021 5:18 am

〤 Nume de caracter: Ronholl
〤 Nume cont: Ronholl (Cred nu mai stiu exact numele caracterului)
〤 Motivul banării: Nu stiu de ce am fost banat , nu am mai intrat o perioada de timp iar cand am incercat sa ma conectez nu am mai putut . Iar pe site cand am incercat mi-a scris contul tau este banat.
〤 De cine eşti banat?: Nu stiu de cine sunt banat deoarece nu cunosc nici macar motivul banari.
〤 De ce doreşti să revii pe Metin2Steel?: Deoarece am bagat foarte multi bani in contul meu si il am de foarte mult timp eu joc acum si mai joc peste 1 an poate. dintr-o data mam trezit cu contul banat va rog frumos sa verificati si sa imi debanati contul. deoarece nu mi se pare normal verificati LOG-urile si tot ce este necesar pentru a ma lamuri cu contul meu . Multumesc anticipat.

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Metin2Steel Debaneaza Toate Conturile!

Post by [GM]Lexx » Sat Feb 20, 2021 11:15 am

SuraBoyy12 - Banat pentru vânzare iteme pe bani reali - NU se debanează!

IIxGriimZz - Contul tău nu este banat!
Dacă ți-ai uitat parola, urmează instrucțiunile următoare pentru resetare: http://www.forum.metin2steel.in/viewtop ... 12&t=31725

[Dn]lov33333333 - Debanată!

[VIP]Ronholl - Banat pentru inactivitate- Ai primit UNBAN. Caută-l pe [ADM]Who pentru a primi comenzile!
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

Locked