Reclamatie [MISS]Diabla

Toate topicurile inchise se afla aici !
User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [VIP]Kito » Wed Jun 27, 2018 9:27 pm

► Numele tău de caracter: [Dn]Kito
► Nume vinovat : [MISS]Diabla
► Motivul reclamaţiei: Jail + Excludere de la eveniment pentru ca e o incompetenta si nu poate sa isi respecte propriile reguli.
► Dovada :
Jail: https://imgur.com/a/ZeJExJZ
Forum cu propriul ei regulament: viewtopic.php?f=31&t=27248

Dupa cum se vede, a facut 3 grupe a cate 3 playerii. Fiecare dintre cei 3 playerii urmand sa se "Dueleze intre ei".
Din cei 9 playerii inscrisi, la eveniment am fost 5.
Din prima grupa au fost prezenti: paul99 si [Dn]Iulia
Din a doua grupa am fost prezent doar eu, [Dn]Kito
Din a treia grupa au fost prezenti: [Dn]DeathMan si Harmesy

Dupa cum a zis specimenu` de mai sus, in propriul regulament, membrii la fiecare grupa trebuiau sa se dueleze intre ei.
Dar Diabla ia decizia ca eu sa "concurez" cu paul99 si [Dn]Iulia pe motiv ca din grupa mea nu a intrat nimeni (de parca i-am oprit eu sa nu intre sau am eu vrio vina).

Normal ca nu am acceptat, deoarece nu era corect intr-o runda sa fie 3 si intr-o runda sa fie 2. I-am spus sa respecte regulamentul, am vorbit 10 minute singur pe urma a dat relog (bagand scuza ca a scos-o) dupa care mi-a dat jail 900 secunde.

Nu vreau T/C de la tine, Sa-ti fie clar. Nu esti capabila sa-ti respecti propriile reguli. Raspunsul final il astept de la WHO/FIFTY.

P.S: Astept filmuletul cu evenimentul, sa fie mai clar tot.

EDIT: Nu incerca sa modifici regulamentul, am facut printuri la tot topicu;)

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [Diva]Diabla » Wed Jun 27, 2018 9:35 pm

nu voi inchide reclamatia, l-am rugat si pe who sa intre
Este normal ca atunci cand cineva nu este on nu il pot pune la numaratoare, nu am cum..nu e participant
Ordine s-a facut in functie de cum ati fost on si inscrisi [ IN ORDINE ]
daca de exemplu [Dn]Mumuruz & [Dn]Moon & BluePants nu au fost ON era normal ca tu ai trecut in grupa 1 erai urmatorul participant online, la fel cum s-a procedat si la prima editie Death Race

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [VIP]Kito » Wed Jun 27, 2018 9:38 pm

E perfect normal.
Pana si la fotbal daca o echipa nu se prezinta la meci, castiga cealalta.
Dar na, nu ma astept la prea multe .
Plus ca nu era corect ca o echipa sa fie de 3 iar una de 2.
Cand am fost 4 am si spus sa participam 2 cu 2, ai fost de acord. Intre timp a mai venit un player. De ce sa particip eu cu inca 2, sansele mele find de 33.33% iar a celor 2 playeri sa fie 50% de fiecare?

User avatar
Iulia09
Posts: 53

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by Iulia09 » Thu Jun 28, 2018 12:20 am

Eu nu pricepusem regulamentul, iar când l-a terminat de menționat, a scris “bafta” și pa. În momentul în care a finalizat, mă pregăteam să îi mulțumesc că a repetat regluile concursului pentru mine, însă ea a dat start, chiar când eu scriam, iar așa, evident că am pierdut atât timp, cât și cursa. Din vina cui am fost eu în dezavantaj? A Diablei. De ce? Simplu, putea măcar să spună: “sunteți gata?” , sau “3, 2, 1, go” , nu “bafta” și paul99 să fie în avantaj, mai ales că el a mai participat și știa “cu ce se mănâncă”, iar eu fusesem acolo pentru prima oară. Chiar aș fi foarte curioasă a vedea fimulețul cu evenimentul, Diabla, știind că am dreptul să cer dovezi și, de asemenea, privirea sa.

* am tot dreptul sa răspund la reclamație, deoarece 1) sunt menționată în ea, iar 2) am participat la event și stiu despre ce este vorba. *

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [Diva]Diabla » Thu Jun 28, 2018 1:00 am

► Numele tău de caracter: [Dn]Kito
► Nume vinovat : [MISS]Diabla
ai warn
dar,
am intrebat la fiecare runda daca sunteti gata, iar voi ati raspuns cu da
NU am inceput runda fara ca toti participantii sa raspunda cu DA
din moment ce am postat pe forum TOT ce trebuia sa stiti + video, ce trebuia sa adaug?


User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [VIP]Kito » Thu Jun 28, 2018 1:16 am

Nu ai de ce sa-i dai WARN printesa, am adaugat-o si eu in reclamatie, ai adaugat-o si tu mai sus.
Atata timp cat a fost si ea la eveniment, ai mentionat-o mai sus, isi poate da cu parerea.
Ce faci tu aici, e abuz de grad.

Ce mai vreau eu, e video de la eveniment sa se vada tot clar.
Ti-am spus si mai sus si te-ai facut ca ploua.

User avatar
Iulia09
Posts: 53

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by Iulia09 » Thu Jun 28, 2018 1:21 am

[MISS]Diabla wrote:
► Numele tău de caracter: [Dn]Kito
► Nume vinovat : [MISS]Diabla
ai warn
dar,
am intrebat la fiecare runda daca sunteti gata, iar voi ati raspuns cu da
NU am inceput runda fara ca toti participantii sa raspunda cu DA
din moment ce am postat pe forum TOT ce trebuia sa stiti + video, ce trebuia sa adaug?

Nu ai de ce să dai warn, dar în fine, trecând peste asta, nu am spus “da”, ci, dimpotrivă, “stai” ;) .

[VIP]Shiroee
Posts: 45

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [VIP]Shiroee » Thu Jun 28, 2018 8:22 am

Iulia lasa vrajeala eram de fata cand a intrebat gata la prima runda si tu ( [Dn]Iulia : Da ) Nu mai incerca sa o faci pe nevinovata!

vip bad ftw
Posts: 1

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by vip bad ftw » Thu Jun 28, 2018 2:26 pm

sami bag pl in eventu vostru de cacat

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Reclamatie [MISS]Diabla

Post by [VIP]Kito » Fri Jun 29, 2018 4:12 pm

[VIP]Shiroee wrote:Iulia lasa vrajeala eram de fata cand a intrebat gata la prima runda si tu ( [Dn]Iulia : Da ) Nu mai incerca sa o faci pe nevinovata!
Eu nu am facut reclamatia pentru ce a zis Iulia mai sus. Ala a fost un argument in plus doar. Daca Diabla ar fi pus dovada evenimentului (Video) ar fi fost clar ce s-a intamplat in legatura cu Iulia.

Se pare ca dovada se lasa asteptata.

Locked