Ce se petrece?

Intreaba-ne si noi iti vom raspunde in cel mai scurt timp posibil!
Impartaseste o problema cu noi pentru a incerca sa o rezolvam!
User avatar
[VIP]Andru
Posts: 523
Location: Voi fi cel mai bun tată vitreg

Ce se petrece?

Post by [VIP]Andru » Wed Jun 20, 2018 4:25 pm

Totul incepe intr-o calduroasa zi dintr-un tarziu inceput de vara :

20 iunie 2018, ora 16:11. Elevii [varsta cea mai potrivita pentru a juca metin2] sunt in vacanta de o saptamana. Concediile cu familia inca nu au inceput. E cald afara, si multi sunt la strand, multi sunt la picnic cu prietenii, multi sunt drogati sau beti prin parcuri si inteleg. Da' tot sunt multi care aleg sa stea in casa cu un ventilator sau un aer conditionat, si sa se joace ceva pe pc.

Ipotetic vorbind, unul dintre micile segmente ale vastei arie de jocuri este si Metin2Steel. Darrrr, aici toata lumea e afara, toata lumea face altceva. . . Cred?! In orice caz sunt 10 playeri on, [si crede-ti-ma, am sute de prieteni pe VIP] din 1000/zi cat numara odata serverul. Ce se intampla stimati oameni care se ocupa de server la ora actuala? Unde-s reclamele/eventele/clientul nou? Cum atrageti playerii? S-au inchis CH2-CH3..de ce? V-ati dat seama ca nu au rost sa fie tinute? Unde-i clientul nou care trebuia sa apara in 15 februarie? Cat dureaza sa faci un client de la a la z?

Mi-e mila de situatia in care se afla serverul :

Image

Si nu vreau t/c cu "stai linistit ca apare clientul" de la niciun staff. E o problema despre care ar putea sa-si dea mai multi cu parerea, nu sa ne inchideti gurile, stimati fosti colegi din staff.

Image

#MoarteClinica
"Și-și freacă fofoloanca live pe chat de zici că-i balalaică, pentru un căcat de like, bă, mai că v-aș duce pă toți la Bălăceanca, bă taică." - Maestrul Cedry2k

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Ce se petrece?

Post by [Diva]Diabla » Wed Jun 20, 2018 6:20 pm

. Darrrr, aici toata lumea e afara, toata lumea face altceva. . . Cred?!
ai omis un mic aspect, playerii nostrii au 18+..ori sunt in sesiune, ori muncesc, ori au familie..
putina reclama care se face nu e suficienta, parerea mea.
si ce ar trebui sa faca staff-ul.. ?

User avatar
[VIP]Andru
Posts: 523
Location: Voi fi cel mai bun tată vitreg

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Andru » Wed Jun 20, 2018 6:30 pm

[MISS]Diabla wrote:
. Darrrr, aici toata lumea e afara, toata lumea face altceva. . . Cred?!
ai omis un mic aspect, playerii nostrii au 18+..ori sunt in sesiune, ori muncesc, ori au familie..
putina reclama care se face nu e suficienta, parerea mea.
si ce ar trebui sa faca staff-ul.. ?
75% din playerii "nostri" sunt minori. Garantez. Nu m-am referit la stafful de rand, gen
"Și-și freacă fofoloanca live pe chat de zici că-i balalaică, pentru un căcat de like, bă, mai că v-aș duce pă toți la Bălăceanca, bă taică." - Maestrul Cedry2k

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Ce se petrece?

Post by [Diva]Diabla » Wed Jun 20, 2018 6:36 pm

esti sigur?pentru ca din printul tau 75% au peste :roll:

User avatar
[VIP]Andru
Posts: 523
Location: Voi fi cel mai bun tată vitreg

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Andru » Wed Jun 20, 2018 6:39 pm

[MISS]Diabla wrote:esti sigur?pentru ca din printul tau 75% au peste :roll:
Sunt 40-50 de playeri de toti :)) nu-s mai multi de jumate studenti sau majori
"Și-și freacă fofoloanca live pe chat de zici că-i balalaică, pentru un căcat de like, bă, mai că v-aș duce pă toți la Bălăceanca, bă taică." - Maestrul Cedry2k

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Thor » Wed Jun 20, 2018 11:08 pm

Ce sa zic man, ai dreptate. Diabla e interesata ce vârstă au ăștia, nicidecum ca nu-s playeri noi, dar ma rog...
Ea dacă vede 50-51 de playeri la ea sunt destui.
Si revenind la un aspect asupra unei posibile repopulari, Preturile!! Astea frate au determinat scăderea și "Ne atractivitatea" Serverului, preturi mari la itm, imposibilitatea de a dona paysafe(60% din playerii online plătesc paysafe/paypal".
Sa se mai reducă prețurile, si nu ma refer la reducerile alea "URIASE" de B.F. Ma refer la reduceri substanțiale, gen un mod 50 sa fie 3 euro, unu 60 3.50 s.a.m.d
Eu zic ca este o mare posibilitate sa se repopuleze. Încetați sa mai fiți ipocriți unii (știi tu pisi la cine ma refer)

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Admir » Thu Jun 21, 2018 12:38 am

Eu zic sa ziceți mersi ca inca va mai tine serverul on. La cât își bat altii joc de server, de planurile lui Fifty, de munca lui, de clientul lui, la cate injurii își ia de la ăștia care joacă de 3-4 ani si 3-4 ani serverul e tot nașpa si de căcat pentru ei. Eu daca eram in locul lui închideam hostul intr-o noapte, închideam si site-ul de tot. Si sa ii lăsăm cu buza umflată. A 2-a zi dimineata cand se trezeau cu cearcăne la ochi încercând să bage parola de la serverul asta " nașpa si de căcat " sa vada ca s-a inchis de tot. Forumul sa fie "Not Found" si site-ul la fel. Sa imi bag pl bă nu serverul e de cacat, ci playerii.
Nu vedeti in plm ca nici Who nu se mai obosește să răspundă, s-a săturat si el de atâtea reclamații de căcat facute de copii de căcat cu mentalitati de căcat, si reclamații închise ampulea prosteste si lasate " t/C pana raspunde un superior ". Păi ce raspunda un superior? La ce la reclamațiile de căcat facute de copii de căcat cu cu mentalitati de cacat? Sunteti penal si voi ăștia din Staff aveti atatia ani aici si nu sunteti in plm în stare să vă luați răspunderea pentru un topic mutat. De la un timp sunt nesiguri pe toate reclamațiile.
Ala înjură, primește mute, nu stie de ce primește mute ca e prost si atata il duce capu, face reclamatie la staff, staffu ii pune dovadă, da t/C si zice " pana raspunde Who ". Dati-va in plm si Voi!

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Kito » Thu Jun 21, 2018 11:39 am

[VIP]Admir wrote:Eu zic sa ziceți mersi ca inca va mai tine serverul on. La cât își bat altii joc de server, de planurile lui Fifty, de munca lui, de clientul lui, la cate injurii își ia de la ăștia care joacă de 3-4 ani si 3-4 ani serverul e tot nașpa si de căcat pentru ei. Eu daca eram in locul lui închideam hostul intr-o noapte, închideam si site-ul de tot. Si sa ii lăsăm cu buza umflată. A 2-a zi dimineata cand se trezeau cu cearcăne la ochi încercând să bage parola de la serverul asta " nașpa si de căcat " sa vada ca s-a inchis de tot. Forumul sa fie "Not Found" si site-ul la fel. Sa imi bag pl bă nu serverul e de cacat, ci playerii.
Nu vedeti in plm ca nici Who nu se mai obosește să răspundă, s-a săturat si el de atâtea reclamații de căcat facute de copii de căcat cu mentalitati de căcat, si reclamații închise ampulea prosteste si lasate " t/C pana raspunde un superior ". Păi ce raspunda un superior? La ce la reclamațiile de căcat facute de copii de căcat cu cu mentalitati de cacat? Sunteti penal si voi ăștia din Staff aveti atatia ani aici si nu sunteti in plm în stare să vă luați răspunderea pentru un topic mutat. De la un timp sunt nesiguri pe toate reclamațiile.
Ala înjură, primește mute, nu stie de ce primește mute ca e prost si atata il duce capu, face reclamatie la staff, staffu ii pune dovadă, da t/C si zice " pana raspunde Who ". Dati-va in plm si Voi!
Singuru` care ramane cu buza umflata e Fifty daca se inchide SV. Crede-ma ca isi face un salariu` decent din serveru` asta, pe langa locul de munca. Si nu, nu incerca tu sa vi sa zici ca de banii aia plateste Hostul, nici pe departe. Nu e 1000 lei hostu pe luna, ti-o garantez eu.
Inteleg ca vrei sa pari "oaia neagra", probabil nu ai mai intrat de cateva saptamani bune pe server sa vezi si tu in ce hal arata. (11:35, vacanta, 9 playerii on).
Si nu, nu playerii care joaca de 3-4 ani sunt problema. In mare parte problema e a Staff-ului. Prea multa durere-n sula, atat din partea celor mai "Mici" cat si din partea celor "mari".

P.S: Reclamatii Staff - Gasesti reclamatii nerezolvate postate de o luna imediat.

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Admir » Thu Jun 21, 2018 1:20 pm

Are multe probleme serverul asta. Ce sa mai zic, din orice punct de vedere exista o problema

User avatar
[VIP]Kito
Posts: 344

Re: Ce se petrece?

Post by [VIP]Kito » Thu Jun 21, 2018 7:48 pm

Uite, poti sa-ti faci o idee.
Vacanta, Ora 19:45, Eveniment OX, 10 playeri.
Image

Locked