Page 1 of 2

Bug caracter / breasla .

Posted: Sat Jul 19, 2014 8:04 pm
by [VIP]Sony
► Nume tau de caracter: [VIP]metin2steel
► Denumire Bug : Bug breasla
► Manifestare Bug: Nu pot intra in nici o breasla , nu pot face nici una imi apare ca a fost creata cu succes dar nu apare deasupra numelui , daca incerc s-o fac din nou scrie ca exista deja numele ..
► Dovada : http://www.imgz.ro/i/1405781691-1.jpg
http://www.imgz.ro/i/1405781773-2.jpg
http://www.imgz.ro/i/1405781908-3.jpg
► Gravitatea Bug-ului: Habar n-am e destul de grav , bug-ul a aparut dupa ce s-a spart o breasla din baza de date , toti membrii care erau in ea au bug-ul .
► Remediere(daca sti): Nu stiu :-s .

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Sat Jul 19, 2014 11:14 pm
by [ADM]Disayer
Cred ca va trebui sa'ti faci alt caracter ..

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Sun Jul 20, 2014 2:18 am
by [VIP]Azazel
In bresla in care ai fost ultima data a spart-o un GM cum ar fi ADM sau Owner si ai bug la caracter, daca sar umbla la caracteru tau poate ar merge sa-ti remedieze problema, asta depinde de GM.

Bafta!!!

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Sun Jul 20, 2014 8:38 am
by [VIP]SMOKE
Am avut mai multi caracter in breasla aia si la fel avem acelasi bug.acum 2 ani cand s-a schimbat primul client tin minte ca aveam toti problema asta si s-a rezolvat dar dupa mult timp

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Thu Jul 24, 2014 6:58 am
by [VIP]Anesthesia
[VIP]SMOKE wrote:Am avut mai multi caracter in breasla aia si la fel avem acelasi bug.acum 2 ani cand s-a schimbat primul client tin minte ca aveam toti problema asta si s-a rezolvat dar dupa mult timp
Atunci a fost altceva.. Chit ca aveai breasla sau nu, toate caracterele au prins BUG-ul, si nu era vorba ca-ti faceai breasla si nu aparea, era chestia ca nu te mai lasa sa intri in nici o breasla. :D

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Thu Jul 24, 2014 8:56 pm
by [VIP]Johnny
Si ma rog cum vrei sa-si faca alt caracter daca are VIP ?:)). Si cum sa renunt eu la Stricatura mea?:(
Ps: Am acelasi bug :))

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Fri Jul 25, 2014 12:05 am
by [VIP]Sony
[VIP]Johnny wrote:Si ma rog cum vrei sa-si faca alt caracter daca are VIP ?:)). Si cum sa renunt eu la Stricatura mea?:(
Ps: Am acelasi bug :))
Așa e , știu că nu-i ușor să reparați un bug , dar se poate ..

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Fri Jul 25, 2014 12:23 am
by oSurv1vaL
Nu`i asa de usor sa repari un bug daca il repara pe ala o sa apara altu , nu`i nimic stabil sau poate mai e o solutie daca ti neaparat sa se repare bugu , da rr la conturi si ia navigatu de la 0 si Bum so reparat ...sau poate gresesc eu cine stie =]].

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Fri Jul 25, 2014 3:16 am
by [VIP]Sony
oSurv1vaL wrote:Nu`i asa de usor sa repari un bug daca il repara pe ala o sa apara altu , nu`i nimic stabil sau poate mai e o solutie daca ti neaparat sa se repare bugu , da rr la conturi si ia navigatu de la 0 si Bum so reparat ...sau poate gresesc eu cine stie =]].
Ce nebun esti tu ma , da-I rr la conturi :))) , om prost daca dai rr la conturi pa playeri

Re: Bug caracter / breasla .

Posted: Fri Jul 25, 2014 1:27 pm
by oSurv1vaL
Ti`am spus o metoda pe care se poate rezolva bugu .Deaia nici nu o sa`l rezolve :)) .